Problem z kodem

Pytania i problemy
java, bukkit
E-pg
E-pg

A więc mam kod [code] public Main() { this.msgs = new ArrayList(); [/code] I cały czas wypluwa 346x76 A mam uwzględnione [code] import java.util.ArrayList; import java.util.List; [/code]

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

A to nie jest przypadkiem tak, że te E z środka będzie zbędne? 😛

E-pg
E-pg

Jak nie napisze "E" to mam takie coś601x71

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

E jest oznaczeniem typu, musisz w deklaracji zmiennej go podać.

Drobny przykład:

282x275

no ale ogólnie takie new ArrayList<>(); to zazwyczaj w deklaracji na samej gorze jest, a w konstruktorze sie je ustawia

478x279 polecam intellij, inteligetnie podpowiada i ma lepsze inspekcje xD

E-pg
E-pg

Powinno być dobrze (eclipse nie pokazał błędów), ale teraz przy uruchamianiu pluginu mam takie coś nawet przed tym problemem to wyskakiwało [code] [21:23:30 ERROR]: Could not load 'plugins\automsg.jar' in folder 'plugins' org.bukkit.plugin.InvalidDescriptionException: Invalid plugin.yml at org.bukkit.plugin.java.JavaPluginLoader.getPluginDescription(JavaPluginLoader.java:152) ~[craftbukkit.jar:git-Bukkit-18fbb24] at org.bukkit.plugin.SimplePluginManager.loadPlugins(SimplePluginManager.java:133) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-18fbb24] at org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.CraftServer.loadPlugins(CraftServer.java:289) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-18fbb24] at org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.CraftServer.(CraftServer.java:251) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-18fbb24] at net.minecraft.server.v1_8_R3.PlayerList.(PlayerList.java:69) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-18fbb24] at net.minecraft.server.v1_8_R3.DedicatedPlayerList.(SourceFile:14) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-18fbb24] at net.minecraft.server.v1_8_R3.DedicatedServer.init(DedicatedServer.java:179) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-18fbb24] at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.run(MinecraftServer.java:504) [craftbukkit.jar:git-Bukkit-18fbb24] at java.lang.Thread.run(Unknown Source) [?:1.8.0_131] Caused by: java.io.FileNotFoundException: Jar does not contain plugin.yml ... 9 more [/code] EDIT: Juz sobie poradziłem

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Musisz stworzyć plugin.yml xD nie pamietam jak to jest w eclipse, ale pokaze jak jest w intellij:

222x152

przykladowy plugin.yml: [code] name: MojPlugin main: moja.glowna.klasa.to.Main version: 1.0 author: ProEloProgrammer commands: komenda1: {}[/code] http://bukkit.gamepedia.com/Plugin_YAML

E-pg
E-pg

ghy ghym [code] org.bukkit.plugin.InvalidPluginException: Cannot find main class `Automsg' [/code] 545x161 No ja już jestem na wyczerpaniu z tą javą EDIT: Moment moment pominalem Main.java XD EDIT2: DZIAUA!

KamiiQ
KamiiQ

To niezłego maina podałeś XD Ogółem jak na początek programowania (wyciąg z błędów) to trudny plugin sobie wybrałeś do napisania na start 😛

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wcale nie trudny, jeden z najprostszych do napisania. :v

a tak ogólnie na shoutboxie pytałeś o to jak zrobić ifa z dwoma warunkami, więc nawet podstaw Javy jeszcze nie umiesz - jak ty możesz oceniać trudność napisania czegoś gdzie wszystko dla ciebie jest praktycznie niemożliwe do napisania? :D

KamiiQ
KamiiQ

Próbowałem użyć Twojego sposobu wcześniej - sam na niego wpadłem tyle, że nie dałem ";" na końcu :E

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

To jeszcze gorszy błąd popelniles i tym bardziej mówi to o twojej nieznajomości Javy 😛

no i tutaj to nawet chyba eclipse powie co trzeba robić

KamiiQ
KamiiQ

czy ja wiem czy "gorszy błąd"? Poprostu zgubiłem znak i tyle, a, że juz popadłem w panikę, że nie wiem jak to zrobić i próbowałem różnych metod to napisałem na sb :P Eclipse nie podświetla takich rzeczy 😛

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Widzisz, a w intelliJ byś miał od razu napisane, że nie postawiłeś ";" 😃

oczywiście jak lubisz hardcordową jazdę to zawsze można wyłączyć takie inspekcje (chyba wszystkie)

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.