Problem z kolorami npc itp

Zombie
aggankx
aggankx

Witam, mam problem z serwerem, ponieważ korzystając z citizens po stworzeniu npc - ma ładny kolorek, ale po zrestartowaniu serwera jego nazwa zmienia się na "&eNazwa" lub "??Nazwa" lub "?eNazwa" i niestety przestaje spełniać potrzebną mi funkcję... Bardzo mi to przeszkadza, problem nie dotyczy tylko npc ale też niektóre pluginy przestały mieć kolorowe napisy :(

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Za pewne zamiast ? ma być §, co oznacza kolorek w MC (Znaczek & to tylko zamiennik dla klienta MC). Inne pluginy przestały działać? Aktualizowałeś silnik? Jest to ewidentnie błąd w wczytywaniu jakiegoś configu, gdzie § oznacza kolorek i takowy kolor nie ładuje się. Spróbowałeś np. u kolegi zobaczyć czy z innego komputera i czy ma tak samo? Może to błąd resourcepacka. Jakieś logi? Podeślij jak masz :)

aggankx
aggankx

zawsze pisałem /npc create &eBezi i było ok widziałem żółtego Bezi'ego i wszyscy tak widzą dopóki nie zrestartuje serwera wtedy pojawia się "&eBezi" a w /npc list kolor normalnie sie wyświetla... Silnik przekopiowany z innego hostingu, cały serwer wrzucony z innego hostingu, to nie jest wina resoursepacka'

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Pliki powinny mieć odpowiednie kodowanie.

aggankx:

Silnik przekopiowany z innego hostingu, cały serwer wrzucony z innego hostingu

Bez sensu, a samemu pobrać nie można :P? http://tcpr.ca/downloads/spigot

aggankx
aggankx

A co mi ma mówić to że pliki powinny mieć odpowiednie kodowanie?

kopiowałem wszystko z innego hostingu bo mówili że wywala serwer z powodu moich pluginów i skryptów a tu jakoś nie wywala ;)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zestaw_znak%C3%B3w Polecam kodowanie utf8 :slight_smile:

aggankx
aggankx

Serio masz mnie aż za takiego idiotę? Wiem co to kodowanie/zestaw znaków tylko za ciula nie wiem gdzie to się ustawia i o tym napisałem ten temat a tłumaczysz mi wszystko prócz tego co jest mi potrzebne, no wielkie dzięki

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Spokojniej, musisz po prostu pisać bardziej sprecyzowane zdania, które pozwolą na zrozumienie.

Najprościej jest przy zapisywaniu pliku.

aggankx
aggankx

suuper, ale jakiego pliku? ;.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro
  1. Wyłącz serwer
  2. Zmień kodowanie plugins/Citizens/saves.yml
  3. Włącz serwer

ciesz się, że może działa