Problem z konfiguracją domeny z home.pl na cloudflare

Pytania i problemy
Kawaler
Kawaler

Witam, mam problem dotyczący jednoczesnego podpięcia domeny pod serwer minecraft i pod stronę www. Gdy stosuje się do jakiś zaleceń z internetu to niestety nic nie działa. Jedyną rzeczą jaką udaje mi się wdrożyć to to, że albo domena działa mi tylko z ip z minecraft - oczywiście kiedy jest ona na cloudflarze, albo działa mi sama strona, kiedy DNS'y są przekierowane na homepl.

Chciałbym aby wszystko działało mi na cloudflarze, mam tu na myśli to, że po wpisaniu w przeglądarkę www.nazwadomeny.net oraz nazwadomeny.net przekierowuje mnie na stronę oraz gdy wpiszę nazwadomeny . net w minecraft, to przekierowuje mnie bezpośrednio na serwer.

Dodatkowo, chciałbym aby została stworzone 2 subdomeny, mianowicie jedna przekierowująca na discord z subdomeną dc oraz taka która przekierowywałaby na sklep z subdomeną sklep

Poniżej załączam moje aktualne rekordy DNS na Cloudflarze:

Stronunia|690x320

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Cześć.

Dobrze rozumiem, że w konfiguracji przedstawionej na screenie, działa ci łączenie się z Minecraft, a ze stroną www już nie? :thinking:

Póki co, wyłącz pomarańczową chmurkę przy rekordzie A s1, to proxy jest jedynie do stron internetowych. Oraz chwilowo usuń wildcardowy rekord CNAME. Do czegoś konkretnego go potrzebujesz?

Kawaler:

Dodatkowo, chciałbym aby została stworzone 2 subdomeny, mianowicie jedna przekierowująca na discord z subdomeną dc oraz taka która przekierowywałaby na sklep z subdomeną sklep Bezpośrednio w DNS nie ma takiej możliwości, ale możesz skorzystać z takiej usługi, jest to proste w ustawieniu: https://redirect.name/ Jeśli do dodawanego rekordu włączysz proxy (pomarańczowa chmurka), to zadziała ci https.

Kawaler
Kawaler

niestety nie działa mi ani łączenie się z minecraft ani ze stroną

Kawaler
Kawaler

stronuniaa|690x74

W chwili obecnej wygląda to tak. Funkcjonuje ip na minecraft, natomiast strona jak narazie nie jest podpięta. Jak mógłbym to zrobić żeby nie kolidowało z ip minecrafta?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

W porządku. Teraz trzeba to lekko zmodyfikować.

Ustaw dwa rekordy A, domenę i subdomenę www, kierujące na adres IP serwera strony internetowej z włączonym proxy. Oraz nowy rekord A nazwany powiedzmy minecraft, kierujący na IP hosta Minecraft, bez włączonego proxy. Następnie ustaw istniejący SRV tak, aby kierował na subdomenę minecraft.

Konfigurując rekordy DNS w podany sposób, nie będą one ze sobą kolidowały, a użytkownik będzie mógł wejść na wszystko, wpisując po prostu domenę.

Zrób, jak napisałem i daj znać, czy zadziałało. U mnie jest to właśnie tak zrobione. A jeśli strona dalej nie będzie działała, to podaj, jaki błąd ci się wyświetla.

Kawaler
Kawaler

ostatka|690x228 Na szczęście wszystko działa tak jak chciałem, aczkolwiek jedyny problem to domena z mc, mianowicie mogę dołączyć na serwer tylko za pomocą mc.nazwa.net :( a chciałbym móc także za pomocą formy nazwa.net

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Konfiguracja wygląda dobrze.

Zrobiłem mały research i u mnie działa łączenie się z twoim serwerem po głównej domenie. Także problem leży tylko po twojej stronie, być może na komputerze masz jeszcze niezaktualizowane DNS.

Jak już jesteśmy przy DNS, to polecę ci jeszcze nasz poradnik odnośnie zabepieczania serwerów poczty. Widziałem wcześniej, że miałeś już rekord SPF, polecam dorzucić do tego jeszcze DMARC: https://lvlup.rok.ovh/t/spf-dmarc-czyli-jak-zabezpieczyc-infrastrukture-mailowa-przed-lotrami/21259?u=timo

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.