Problem z łączeniem mysql/apache VPS ORACLE

Pytania i problemy
Pzjvc
Pzjvc

Cześć, mam problem z darmowym vps na oracle. Chciałem wgrać na niego gbota tak jak robiłem to ostatnio, mysql, phpmyadmin i bot, lecz problem polega na tym, że nie potrafię połączyć się do phpmyadmina, po wpisaniu ip serwera/phpmyadmin nie wyskakuje nic, porty mam odblokowane. Wydaje mi się, że jest to problem z apache ponieważ po wpisaniu samego ip również nic się nie pokazuje. PORTY|615x500 porty2|690x343

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Sprawdźmy najpierw lokalnie działanie serwera apache2, będzie prościej. Wpisz w SSH curl http://localhost/phpmyadmin i pokaż wynik.

Pzjvc
Pzjvc

curl|690x237 tak jak pisałem, przy samym ip też nic

Pzjvc
Pzjvc

Apache w statusie pokazuje takie coś Bez tytułu|690x270

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wynik tego polecenia jest akurat zadowalający, serwer apache2 działa. Póki co skupmy się na samym dostaniu się do niego z zewnątrz.

Czy masz na tym VPS już inne usługi, którym otworzyłeś porty i działają? Czy jesteś pewny, że network security group, który edytujesz, jest podłączony pod tego VPSa?

image|264x127

Pzjvc
Pzjvc

Tak, postawiłem serwer ts i na niego moge się połączyć, tak samo query mogą się do niego podpinać, problem jest tylko z tym

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Interesujące. Reguły iptables wyglądają w porządku.

A czy wynik polecenia, które wcześniej podałem, jednak gdy zamiast localhost napiszesz zewnętrzny IP VPSa, jest ten sam?

Pzjvc
Pzjvc

Chociaż faktycznie może być problem z tym VNIC, teraz patrzę i nie jest nic wybrane Zrzut ekranu 2023-01-05 163650|445x250

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

To spróbuj wybrać tą, którą wcześniej edytowałeś. Tu pojawia się jeszcze lepsza kwestia, mianowicie jak to niby dotychczas działało. No nic, sprawdź i daj znać.

Pzjvc
Pzjvc

Nie mogę wybrać tego co wcześniej edytowałem Zrzut ekranu 2023-01-05 163913|690x213

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

To spróbuj zrobić nową z pomocą przycisku po prawej stronie. Dodaj tam takie same reguły. Jeśli tamta grupa była zrobiona na innym subkoncie, to nie wiem czy da radę ją po prostu skopiować.

Pzjvc
Pzjvc

właśnie próbuję, tylko co wpisać w tym miejscu? sd|690x132

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

W zasadzie jak patrzę u siebie, to klikając Change Compartment można wybrać grupę zasad z innego subkonta. Zobacz, czy tam będzie.

Pzjvc
Pzjvc

Nic nie pokazuje, tylko te jedno konto co mam

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

To wejdź w Networking > Virtual Cloud Networks > wybierz network od tego VPSa > Subnets > twój subnet > Security Lists i tam utwórz nową grupę oraz dodaj do niej zasady. A później w Instance Details, tym głównym panelu od twojego VPSa ją aktywuj.

Pzjvc
Pzjvc

dsas|690x454 O to chodzi? Bo tu nie mogę nic stworzyć

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jak patrzę u siebie, to też nie mogę. Dzień jak co dzień w Oracle Cloud. A nie masz właśnie tam w Security Lists, wchodząc w szczegóły subnetu, swojej domyślnej listy? U mnie to wygląda tak:

image|583x246

Pzjvc
Pzjvc

image|690x231 Mam to, tylko ta nazwa jest z starej maszyny

Pzjvc
Pzjvc

No tylko ta maszyna ma wybrany ten subnet, nie ma wybranej jedynie Network security groups

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

I zawartość tej listy widocznej na ekranie to jest to, co podesłałeś na samej górze rozmowy?

Pzjvc
Pzjvc

tak

Pzjvc
Pzjvc

a na dole strony w podpietych VNICs jest image|690x139

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

To powinno działać, w końcu to domyślna. Ma zastosowanie, jeśli nie ma innych.

Szczerze mówiąc nie mam już więcej pomysłów, wszystko wygląda w porządku. Może ktoś jeszcze na coś wpadnie to się wypowie w temacie.

Pzjvc
Pzjvc

Może spróbuję zrobić nową maszyne

Pzjvc
Pzjvc

Ale dziwi mnie sam fakt, że łączy się z tsem, boty również się z nim łączą a apache ma problemy

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

No to jest właśnie najciekawsze. Zrobienie nowej maszyny nie powinno być tutaj konieczne, nawet restart nie jest potrzebny bo nie tak działają zasady sieci.

Apache lokalnie działa, sprawdzaliśmy. Możesz podesłać config, to ostatnie na co jeszcze spojrzę.

Pzjvc
Pzjvc

apache2.conf to config czy cos jeszcze>

Pzjvc
Pzjvc

image|506x219

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

apache2.conf i plik z katalogu sites-enabled.

Pzjvc
Pzjvc
Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wygląda w porządku.

Pzjvc
Pzjvc

Na google cloud jak instalowałem apache to bez żadnego problemu wszystko poszło, z oracle niestety mam jakieś problemy

Pzjvc
Pzjvc

AH00558: apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.1.1. Set the 'ServerName' directive globally to suppress this message A to na pewno nie jest problemem jak się pokazuje przy statusie apacha? Na gcp taki błąd się nie pojawia

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

To nie ma związku. Jeśli ustawisz Server Name na swoją domenę, to tylko przy wchodzeniu z niej wyświetli ci się strona z danego virtual hosta. Natomiast w obecnej chwili nie ma nawet połączenia z serwerem, a co dopiero wyświetlania zawartości.

Pzjvc
Pzjvc

Okej, także czekam dalej, może komuś się uda pomóc w naprawie

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Okej. Spróbuj w międzyczasie postawić drugiego VPSa, kto wie. Na każdym koncie można mieć po dwa, więc nie będzie problemu.

Pzjvc
Pzjvc

No to się naszukaliśmy problemu. Wystarczyło wpisać iptables -F

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

To ciekawe, te na screenie wyglądały w porządku.

To ok, poustawiaj je teraz dobrze.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.