Problem z logowaniem do ssh i sftp

Pytania i problemy
Maks
Maks

Witam, mam taki problem ze nie moge sie przez ssh ani sftp zalogowac sie do VPS (vps normalnie dziala tylko nie moge sie do niego zalogowac) jest tak od dzisiaj godziny 5:00 jak instalowalem cos. Utworzylem promox przez strone i tam zalogowalem sie do konsoli i wszystko dziala lecz chcialbym tez sie zalogowac przez wlasne urzadzenie ssh/sftp. Wczesniej nie bylo zadnych problemow. Mogłbym prosic o pomoc?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Maks:

jak instalowalem cos Pamiętasz jakie komendy wykonywałeś? Jaki błąd się wyświetla przy próbie połączenia?

Jeśli konsola przez Proxmox działa, to jest dobrze.

Masz zainstalowane domyślne Ubuntu? Spróbuj wykonać service sshd status i pokaż, co wyświetli.

Maks
Maks

Tutaj podsylam ss z konsoli z promox. Jak sie przez putty/winscp lacze to nie wyszukuje takiego hosta nawet i jest timed out. image|690x133

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Okej, serwer ssh wygląda na działający. Być może coś jest nie tak z firewallem. Jeśli używasz iptables to podrzuć iptables -L, a jak ufw to ufw status.

Maks
Maks

image|510x103 to jest z ufw, nie wiem ktore mam ale chyba to

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wygląda na to, że nie ma reguły dotyczącej SSH. Wykonaj ufw allow 22/tcp i daj znać, czy pomogło. Oczywiście zakładając, że masz SSH na domyślnym porcie 22.

Maks
Maks

O, działa wszystko :slight_smile:

Dziękuje za pomoc i milej nocy

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.