Problem z logowaniem sftp

Pytania i problemy
JedynyTakiPsiak
JedynyTakiPsiak

unknown-2|392x84

Jak widać powyżej problem z połączeniem przez sftp. Na początku był problem na stworzonym koncie, a dzisiaj na koncie root. Szukałem rozwiązania, lecz zagraniczne rozwiązania typu, że fw blokował nie które połączenia itd. Nie pomogły.

Dodam w dzienniku zdarzeń nic nie pisze co jest przyczyną, bo bym sam poradził 😕

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Podeślij plik konfiguracyjny od sshd.

A ze szklanej kuli, to czy nie ustawiłeś sobie przypadkiem tylko logowania kluczem a używasz hasła, czy coś w tym stylu?

JedynyTakiPsiak
JedynyTakiPsiak

Nie używam żadnych tokenów itd.

W configu jedynie tam dałem na true opcje do ssh oraz opcje do blokady ssh dla użytkowników.

http://wklejto.pl/936081 (Nie mogłem pliku odczytać z telefonu więc znajomy wysłał mi przez stronę)

Dodam jeszcze, problem wystąpił po stworzeniu drugiego konta nazwa natsum. Komendy jakie używałem to takie podstawy jak adduser addgroup setmode czy chown. Kiedy wykonałem te polecenia, podczas sprawdzenia czy konto działa tak jak chciałbym nie mogłem się połączyć, a potem root nastąpił taki sam problem.

Kamil02167
Kamil02167

A do SSH jest bezproblemowy dostęp?

JedynyTakiPsiak
JedynyTakiPsiak

Idk co się stało, lecz po paru próbach logowania na sftp, później zmiany hasła dla roota i konta przez passwd. Na końcu restartu sudo service sshd restart, załapało logowanie... Wykonywałem te same czynności, reload sshd configu i nic się nie działo, więc nie rozumiem czemu po 10 próbie dopiero załapało.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.