Problem z LTE po przełożeniu karty z modemu do telefonu

Pytania i problemy
tirex
tirex

Przełożyłem dzisiaj kartę SIM w Orange z modemu LTE Airbox-34B2 do telefonu Xiaomi Redmi Note 5 Plus na drugi slot. Oprócz tego mam jeszcze jedną kartę na pierwszym slocie. Internet na karcie na pierwszym slocie działa tak jak wcześniej działał. Skonfigurowałem APN na karcie z Orange wedlug tego poradnika: https://www.youtube.com/watch?v=bmGYKlZjLHs i kilku innych poradników (przetestowałem różne konfiguracje). Telefon po przełożeniu karty restartowałem kilkukrotnie.

I pomimo zastosowania tych rzeczy po przełączeniu się na kartę Orange, internet nie działa. Nie są przesyłane żadne dane. Podczas próby ręcznego wybrania sieci pojawia się problem z połączeniem, niezależnie od tego którą sieć wybiorę. image|250x500

Nie mam już pomysłu co może być tego przyczyną, przyjmę wszelkie sugestie, które pomogą mi naprawic tę sytuację.

Jakub
Jakub

Hej, Z tego co widze to masz custom roma, jestes pewien , ze problem nie lezy po stronie softu? U mnie w przypadku orange konfiguracja wyglada tak jak screenie. Screenshot_20211124-193750_Ustawienia|225x500 Screenshot_20211124-193754_Ustawienia|225x500

NoName_1000
NoName_1000

Jest możliwość nawiązania połączenia telefonicznego z karty SIM Orange czy wysłania SMS'a/wywołania kodu USSD?

Druga sprawa - widać, że masz Custom ROMa (Lineage OS, AOSP czy np. Project Sakura) - możliwe, że to też wina Custom ROMa.

LinGruby
LinGruby Pionier

@tirex na liście masz kilka APN - osobiście wywaliłbym to z czego nie korzystam wraz z orange z którego nie korzystasz i potem ponownie uruchom ( z tego co pamiętam nawet custom rom potrafił poprawnie wykryć drugą kartę po restart )

i czy obie karty są w orange... ( bo jak obie karty są w orange to jeden APN wystarczy ) tylko potem w ustawieniach zmieniasz z której karty ma być brany internet )

ja tak miałem na A70 - jeden APN z t-mobile i w ustawieniach wybrana druga karta ( sim data )

tirex
tirex

Zamieniłem slotami karty i nadal internet jest na tej karcie co miałem wcześniej na pierwszym slocie. Teraz jest na drugim, a orange na pierwszym. Z orange nadal internet nie działa. Na karcie, która działa pokazuje się informacja jaki jest numer telefonu karty, a w przypadku orange nie. Może być to spowodowane tym, że jest to duplikat karty SIM, która jest dedykowana do połączeń internetowych (w panelu orange ma niby numer telefonu przypisany, ale nie wiem jak to działa).

Działająca karta jest z sieci Virgin Mobile.

NoName_1000:

Jest możliwość nawiązania połączenia telefonicznego z karty SIM Orange czy wysłania SMS’a/wywołania kodu USSD? Nie można wykonać żadnego połączenia na numer telefonu, a w momencie wywołania kodu USSD wyświetla się komunikat, że usługa jest niedostępna w moim planie taryfowym. Może być to spowodowane tym, że jest to duplikat karty SIM dedykowanej do połączeń internetowych.

LinGruby:

@tirex na liście masz kilka APN To nie są APN tylko dostępne sieci w okolicy.

LinGruby:

i czy obie karty są w orange… ( bo jak obie karty są w orange to jeden APN wystarczy ) U mnie w telefonie kazda karta ma zapisaną swoją listę APNów.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.