Problem z mapą

Pytania i problemy
BrainyX
BrainyX

Dobry wieczór witam wszystkich. Na moim serwerze miałem mapę całego świata w skali 1:500 i wszystko było super , ale chciałem przenieść serwer. Zapisałem sobie wszystkie pliki serwera na komputer , potem wgrałem na nowy serwer. Wszystko już super śmiga , ale na spawnie i wokół niego , nie wczytało się sporo chunków. Cała mapa jest w plikach .mca . Myślę że wszystko poprawnie zrobiłem. Proszę o pomoc i z góry dziękuję 😃

anon58059726
anon58059726

Jesteś pewny, że mapa została poprawnie przesłana na serwer Minecraft z twojego komputera? Spróbuj usunąć zawartość folderu na serwerze w którym posiadasz świat i jeszcze raz go przesłać. Problem dość dziwny, jakby niektóre pliki nie do końca dotarły i została uszkodzona mapa. Najlepiej użyć programu do przesłania plików, polecam WinSCP 😉

Mam nadzieję, że nie posiadasz serwera na stronie typu Aternos... Tam maszyny nie wyrabiają, stąd powodowane lagi oraz problemy z wczytywaniem świata

BrainyX
BrainyX

Nie , posiadam własny serwer vps z bardzo dobrych podzespołów. Jakby co ta mapa waży 42gb , więc jest jakis inny sposob na naprawe niz ponowne przesłanie? Robiłem to WINSCP i zajelo to 2 dni xD

Kamil02167
Kamil02167

Przesyłając mapę powinieneś ją najpierw spakować dowolnym programem, a dopiero potem wrzucać na serwer. Jeśli pojedyncze pliki ucierpiały to nic z tym nie zrobisz.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.