Problem z n36/s18.hostmc.pl - 12.05.2017

Archiwum
Lempik
Lempik

W nocy, kiedy od wielu godzin nikogo na serwerze nie było, mi serwer padł. W logu widzę:

[03:53:34] [Server thread/WARN]: java.io.IOException: No space left on device
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at java.io.FileOutputStream.writeBytes(Native Method)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at java.io.FileOutputStream.write(FileOutputStream.java:313)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at java.util.zip.GZIPOutputStream.writeHeader(GZIPOutputStream.java:182)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at java.util.zip.GZIPOutputStream.(GZIPOutputStream.java:94)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at java.util.zip.GZIPOutputStream.(GZIPOutputStream.java:109)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at net.minecraft.server.v1_11_R1.NBTCompressedStreamTools.a(NBTCompressedStreamTools.java:32)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at net.minecraft.server.v1_11_R1.WorldNBTStorage.saveWorldData(WorldNBTStorage.java:120)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at net.minecraft.server.v1_11_R1.ServerNBTManager.saveWorldData(SourceFile:45)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at net.minecraft.server.v1_11_R1.WorldServer.a(WorldServer.java:1057)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at net.minecraft.server.v1_11_R1.WorldServer.save(WorldServer.java:1000)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at org.bukkit.craftbukkit.v1_11_R1.CraftWorld.save(CraftWorld.java:748)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at net.minecraft.server.v1_11_R1.MinecraftServer.C(MinecraftServer.java:703)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at net.minecraft.server.v1_11_R1.MinecraftServer.run(MinecraftServer.java:576)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at java.lang.Thread.run(Thread.java:745)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: java.io.IOException: No space left on device
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at java.io.FileOutputStream.writeBytes(Native Method)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at java.io.FileOutputStream.write(FileOutputStream.java:313)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at java.util.zip.GZIPOutputStream.writeHeader(GZIPOutputStream.java:182)
[03:53:34] [Server thread/WARN]: at java.util.zip.GZIPOutputStream.(GZIPOutputStream.java:94)
[03:53:34] [Server thread/WARN]:

Niby nie mam miejsca na dysku, ale to moim zdaniem nie jest prawdą, bo kopia zapasowa serwera (ręcznie zrobiona za pomocą ftp kilka dni temu) ma tylko 361 MB, a kopie zapasowa plików zrobiona w tej chwili ma 390 MB. Podczas zamawiania serwera jest informacja, że będę miał do dyspozycji 3 GB na dysku.

Po restartowaniu i zalogowaniu został dla mnie stworzony nowy pusty profil z innym UUID, więc budynki są na miejscu, ale nie mogę z nimi nic robić, bo są przypisane do innego UUID.

Po chwili googlowania znalazłem, że może chodzi o to, że w server.properties jest zmienione online-mode true/false. I faktycznie - wcześniej miałem ustawione online-mode=false, teraz mam online-mode=true. Więc najprawdopodobniej został uszkodzony lub skasowany plik server.properties i teraz został ponownie wygenerowany.

Mam takie pytania:

  1. Jak sprawdzić, ile miejsca na dysku zajmuje mój serwer? Tego nie widzę ani w konsoli ani w statystykach.

  2. Czy są na serwerze robione automatyczne kopie zapasowe? Gdzie? Ewentualnie jak to ustawić?

  3. Jak naprawić obecną sytuację? Czy wystarczy z kopii zapasowej przywrócić stary server.properties?

NNorbertPL
NNorbertPL
  1. komenda df
  2. jeśli nie robiłeś kopii zapasowych to ich nie ma
  3. brak miejsca na dysku nie ma nic wspolnego z server.properties Usuń niepotrzebne rzeczy takie jak np. katalog logs,stare mapy, nieużywane pliki. ew. jeśli to VPS to zwiększ pakiet żeby mieć więcej miejsca 😃

Edit: Nie doczytałem że tu jednak nie chodzi o VPS 😕

Lempik
Lempik
  1. Co robi komenda "df", gdzie ją mam wykonać? W konsoli?
  2. Brak miejsca na dysku może mieć coś wspólnego z server.properties - ten może zostać skasowany lub może mieć zerową długość, dlatego potem został wygenerowany ponownie. Problem jednak polega na tym, że wszystkie moje dane zawierają niecałe 400 MB (a limit podobno jest 3 GB).
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jest tu mowa o hostowanym MC.

Zdążyłem już sprawdzić i brak miejsca na dysku wygląda na zaniedbanie z mojej strony. Standardowo kopie są dostępne zgodnie z tymi warunkami https://lvlup.rok.ovh/t/przywracanie-kopii-zapasowej-uslug-od-01-2017/1776

Jednak jako że jest to z mojej winy, w katalogu FTP serwera znajdziesz już teraz folder z kopią z 10 maja kiedy problem na pewno nie miał miejsca więc masz teraz możliwość przywrócić pliki takie jakie Ci trzeba sprzed tego zdarzenia.

Na węźle z którym wystąpił ten problem czyli n36, dołożyłem więcej miejsca na dysku.

Lempik
Lempik

Dziękuję za odpowiedź. Ja nie czekałem na odpowiedź i zrobiłem to:

  • zrobiłem kopię zapasową za pomocą ftp plików ze serwera na swój komputer
  • przwyróciłem server.properties sprzed kilku dni
  • po zalogowaniu system mi ujednolicił profile, czyli stary profil został nadpisany nowym, czyli straciłem wszystkie rzeczy, które miałem przy sobie, ale obszary są znowu przypisane do mnie.
  • znalazłem na dysku w katalogu world/playerdata/ plik ze starymi danymi "*.dat.offline-read". Tym plikiem zastąpiłem plik z nową zawartością i wszystko było ok. Czyli znowu mam przy sobie te rzeczy, które miałem wczoraj.

Ponieważ kopia zapasowa jest z południa, to ja z niej na razie nie skorzystam, o ile innym graczom wszystko będzie działać.

W każdym razie dziękuję za szybką reakcję i wyjaśnienie, co się stało.

luxDev
luxDev Pionier

Problem występował przy zapisie mapy, a był spowodowany "zaniedbaniem" SystemZ :)

Lempik
Lempik

Po południu nagle znowu padł serwer. [17:25:35] [Spigot Watchdog Thread/ERROR]: The server has stopped responding!

Log jest oczywiście dłuższy. Restart się nie udał, bo serwer mówił, że nie potrafi załadować pliku server.properties:

[17:29:11] [Server thread/INFO]: Starting minecraft server version 1.11.2
[17:29:11] [Server thread/INFO]: Loading properties
[17:29:11] [Server thread/WARN]: Failed to load server.properties
java.io.IOException: Input/output error
	at java.io.FileInputStream.readBytes(Native Method) ~[?:1.8.0_121]
	at java.io.FileInputStream.read(FileInputStream.java:233) ~[?:1.8.0_121]
	at java.util.Properties$LineReader.readLine(Properties.java:435) ~[?:1.8.0_121]
	at java.util.Properties.load0(Properties.java:353) ~[?:1.8.0_121]
	at java.util.Properties.load(Properties.java:341) ~[?:1.8.0_121]
	at net.minecraft.server.v1_11_R1.PropertyManager.(PropertyManager.java:26) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at net.minecraft.server.v1_11_R1.PropertyManager.(PropertyManager.java:51) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at net.minecraft.server.v1_11_R1.DedicatedServer.init(DedicatedServer.java:129) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at net.minecraft.server.v1_11_R1.MinecraftServer.run(MinecraftServer.java:544) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at java.lang.Thread.run(Thread.java:745) [?:1.8.0_121]
[17:29:11] [Server thread/INFO]: Generating new properties file
[17:29:11] [Server thread/INFO]: Default game type: SURVIVAL
[17:29:11] [Server thread/INFO]: This server is running CraftBukkit version git-Spigot-625bc00-186c351 (MC: 1.11.2) (Implementing API version 1.11.2-R0.1-SNAPSHOT)
[17:29:11] [Server thread/ERROR]: Cannot load bukkit.yml
java.io.IOException: Input/output error
	at java.io.FileInputStream.readBytes(Native Method) ~[?:1.8.0_121]
	at java.io.FileInputStream.read(FileInputStream.java:255) ~[?:1.8.0_121]
	at sun.nio.cs.StreamDecoder.readBytes(StreamDecoder.java:284) ~[?:1.8.0_121]
	at sun.nio.cs.StreamDecoder.implRead(StreamDecoder.java:326) ~[?:1.8.0_121]
	at sun.nio.cs.StreamDecoder.read(StreamDecoder.java:178) ~[?:1.8.0_121]
	at java.io.InputStreamReader.read(InputStreamReader.java:184) ~[?:1.8.0_121]
	at java.io.BufferedReader.fill(BufferedReader.java:161) ~[?:1.8.0_121]
	at java.io.BufferedReader.readLine(BufferedReader.java:324) ~[?:1.8.0_121]
	at java.io.BufferedReader.readLine(BufferedReader.java:389) ~[?:1.8.0_121]
	at org.bukkit.configuration.file.FileConfiguration.load(FileConfiguration.java:176) ~[serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at org.bukkit.configuration.file.FileConfiguration.load(FileConfiguration.java:130) ~[serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at org.bukkit.configuration.file.YamlConfiguration.loadConfiguration(YamlConfiguration.java:179) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at org.bukkit.craftbukkit.v1_11_R1.CraftServer.(CraftServer.java:213) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at net.minecraft.server.v1_11_R1.PlayerList.(PlayerList.java:75) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at net.minecraft.server.v1_11_R1.DedicatedPlayerList.(SourceFile:14) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at net.minecraft.server.v1_11_R1.DedicatedServer.init(DedicatedServer.java:182) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at net.minecraft.server.v1_11_R1.MinecraftServer.run(MinecraftServer.java:544) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at java.lang.Thread.run(Thread.java:745) [?:1.8.0_121]
[17:29:11] [Server thread/ERROR]: Cannot load commands.yml
java.io.IOException: Input/output error
	at java.io.FileInputStream.readBytes(Native Method) ~[?:1.8.0_121]
	at java.io.FileInputStream.read(FileInputStream.java:255) ~[?:1.8.0_121]
	at sun.nio.cs.StreamDecoder.readBytes(StreamDecoder.java:284) ~[?:1.8.0_121]
	at sun.nio.cs.StreamDecoder.implRead(StreamDecoder.java:326) ~[?:1.8.0_121]
	at sun.nio.cs.StreamDecoder.read(StreamDecoder.java:178) ~[?:1.8.0_121]
	at java.io.InputStreamReader.read(InputStreamReader.java:184) ~[?:1.8.0_121]
	at java.io.BufferedReader.fill(BufferedReader.java:161) ~[?:1.8.0_121]
	at java.io.BufferedReader.readLine(BufferedReader.java:324) ~[?:1.8.0_121]
	at java.io.BufferedReader.readLine(BufferedReader.java:389) ~[?:1.8.0_121]
	at org.bukkit.configuration.file.FileConfiguration.load(FileConfiguration.java:176) ~[serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at org.bukkit.configuration.file.FileConfiguration.load(FileConfiguration.java:130) ~[serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at org.bukkit.configuration.file.YamlConfiguration.loadConfiguration(YamlConfiguration.java:179) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at org.bukkit.craftbukkit.v1_11_R1.CraftServer.(CraftServer.java:225) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at net.minecraft.server.v1_11_R1.PlayerList.(PlayerList.java:75) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at net.minecraft.server.v1_11_R1.DedicatedPlayerList.(SourceFile:14) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at net.minecraft.server.v1_11_R1.DedicatedServer.init(DedicatedServer.java:182) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at net.minecraft.server.v1_11_R1.MinecraftServer.run(MinecraftServer.java:544) [serwer37970.jar:git-Spigot-625bc00-186c351]
	at java.lang.Thread.run(Thread.java:745) [?:1.8.0_121]

Chciałem więc wgrać plik server.properties z dzisiejszego rana. Ale nic nie mogę zrobić, bo: 550 Could not delete server.properties: Read-only file system

Więc nie wiem, czy są zepsute uprawnienia moich plików, czy może w ogóle na serwerze hostingowym jest jakiś problem.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Miałem jakiś czas temu problem z dyskiem w SYS, właśnie tak się działo. Po zgłoszeniu wymienili dysk i nic się nie zmieniło, znowu tak padło, po restarcie dedyka wracało do normy. Ale jakiś czas potem znowu się pojawiał ten błąd. W końcu wyszło na to, że zrezygnowałem z tamtej dzierżawy na rzecz jednego więcej w OVH, bo chciałem przy okazji testować load balancer D:

Lempik
Lempik

Zdaje się, że problem dotyczy całego serwera s18.hostmc.pl. Patrzę na mclistę (mclista.pl) i próbuję się połączyć z dowolnym serwerem na s18 i na razie nic.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Tak jak już wyżej pisałem, najprawdopodobniej coś się sypie z dyskiem D:

jak u mnie się tak działo to plików nie straciłem, poza tym, że trochę napsuło przez brak możliwości zapisu

taguje tutaj @SystemZ, może się przyda moja historia :D a ty @Lempik możesz przy okazji napisać ticketa i podlinkować ten wątek.

Lempik
Lempik

Mam kopię zapasową z dzisiejszego poranka, więc stracilibyśmy tylko efekty dzisiejszego grania.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli nie mieszałeś nic w dostępach do plików, to jest to za pewne wina przywrócenia tego backupa z konta root, lub źle skonfigurowana nowa część dysku, o której było wspomniane w poprzednim poście.

Lempik
Lempik

Właśnie stworzyłem ticket i bezczelnie podniosłem priorytet z niskiego na normalny.

Lempik
Lempik

@Timo: przez cały dzień serwer normalnie działał - ja grałem, kilka innych graczy też grało. Z backupu systemowego nie skorzystałem, wystarczyła kopia zapasowa, którą sobie zrobiłem ja wcześniej za pomocą ftp.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

To nie jest kwestia "nowej części dysku", przeczytaj dokładniej co napisałem. Jest tam mowa o tym, że wymiana dysku przez support nie pomogła.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Badam sprawę, wygląda na problem z węzłem n36. Na przyszłość proszę umieszczać logi jako kod oraz podobne rzeczy wpisywać w jednym wątku, z góry dzięki :slight_smile:

Lempik
Lempik

Dziękuję, że już jest problem badany. Mnie jako użytkownikowi się wydawało, że to inny rodzaj błędu (w nocy brak miejsca, teraz problem z uprawnieniami lub hardwarem).

czerwony03
czerwony03

VPS znajdujący się na n36 w momencie awarii został zamontowany jako read only. Po restarcie już się nie uruchomił i do tej pory "leży".

Aktualnie nie da sie nawet wejść w usługę w panelu, bo pojawia się: https://scr.hu/8De3eK

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Niestety to kwestia sprzętu, obecnie póki co n36 nie jest dostępne. Napisałem już do OVH w sprawie wymiany jednak aby przyspieszyć cały proces odtworzę kopie na nowym węźle co niestety trochę potrwa ale jest szansa że będzie szybciej niż reakcja OVH.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

U mnie wymiana dysku niestety nie pomogła, niedługo pózniej znowu było to samo D:

Były już takie przypadki na lvlup? Czy jako posiadacz łącznie 7 maszyn ze zmianami od początku swojej przygody mogę czuć się wyjątkowo, że miałem ten problem? ;P

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

MRTG-GRA-100 padł, bo karta świadłowodowa padła :P (jeżeli ktoś coś tam ma :slight_smile:) Co do RBX-4 itp. jeszcze nie zaplanowali interwencji, podejrzewam, że dopiero się za to biorą.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nowy węzeł n64 jest już przygotowany do odtworzenia kopii z padniętego n36. Zaczynam przywracanie. Obecny szacowany czas do odpalenia wszystkich VPS na nim to około 2h. Z s18.hostmc.pl może zejść dłużej.

Nieznajomy11:

Były już takie przypadki na lvlup? Czy jako posiadacz łącznie 7 maszyn ze zmianami od początku swojej przygody mogę czuć się wyjątkowo, że miałem ten problem? 😜

Hmm z tego co kojarzę to chyba problem ze sprzętem w lvlup.pro wypada jakoś raz na rok.

Lempik
Lempik

Bardzo doceniam, że jesteśmy na bieżąco informowani.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

[quote] n64 [/quote]

to mamy stack węzłów VPS w lvlup! 41x41

a skoro raz do roku, to dzisiaj mamy piątek 13 - 1 (bo raz w roku)

157x112

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

30% usług jest już przywróconych.

czerwony03
czerwony03

Mam pytanie odnośnie VPS #1583. Mogę już wejść w usługę w panelu (nie pojawia się błąd), jednak vps nie chce się uruchomić...

Pozdrawiam,

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

czerwony03:

VPS #1583

Nu nu nu. Takich rzeczy nie powinno się tutaj podawać.

Musisz cierpliwie czekać - nie jest to 5min roboty ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Wszystkie dostępne kopie zapasowe VPS zostały przywrócone a VPSy włączone dzięki czemu klienci mieli dostęp do VPS od razu po przywróceniu kopii gdyż były przywracane jedna po drugiej. W dwóch przypadkach kopia nie była dostępna, jeden VPS był stworzony dziś po południu więc kopia jeszcze nie była przygotowania gdyż backupy są w nocy po 02:00, drugi przypadek muszę jeszcze zbadać i wyjaśnić z klientem w zgłoszeniu.

Zaktualizowano też dane odnośnie węzła w panelu tak aby każdy klient widział swój VPS na węźle n64 oraz mógł korzystać ze sterowania w panelu klienta.

Po aktualizacji informacji VPS przyjdzie czas na s18.hostmc.pl. Prawdopdoobnie wszystkie serwery z s18 zostaną przeniesione na inny aby przyspieszyć przywracanie. O tym jeszcze będę informować.

czerwony03:

Mam pytanie odnośnie VPS #1583. Mogę już wejść w usługę w panelu (nie pojawia się błąd), jednak vps nie chce się uruchomić...

Pozdrawiam,

Widziałem że próbowałeś włączyć VPS akurat przed końcem przywracania się kopii, w tym momencie już będzie ok, wystartowałem go na wszelki wypadek.

DBanaszewski:

Nu nu nu. Takich rzeczy nie powinno się tutaj podawać.

Musisz cierpliwie czekać - nie jest to 5min roboty 😉

Po części rozumiem bo to dość wyjątkowa sytuacja gdy sprzęt nawala.

Lempik
Lempik

Prawdopdoobnie wszystkie serwery z s18 zostaną przeniesione na inny aby przyspieszyć przywracanie.

Czy to znaczy, że zmieni się adres serwera i port?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Prawdopodobnie tak. Jak miałeś na serwerze subdomenę typu mojserwer.hostmc.pl to ona nie ulegnie zmianie.

Lempik
Lempik

Tak, miałem subdomenę. Ale na mclista.pl nie da się dawać adresów z subdomenami, tam trzeba dać właśnie s18.hostmc.pl:XXXXX.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ok, sprawy VPS właśnie się finalizują, technicznie jest już wszystko załatwione, została tylko kwestia odpisania na kilka ticketów z tym związanych aby upewnić się że wszystko już jest ok.

Co do MC, ustaliłem że wszystkie aktywne serwery z s18 trafią na s26.hostmc.pl. Właśnie kończę planować co i jak.

Lempik:

Czy to znaczy, że zmieni się adres serwera i port?

Dobre spostrzeżenie, jako że s18 wypada z obiegu to przypiszę ten adres do s26. Oznacza to że według planu zadziała ten nowy adres z s26.hostmc.pl jak i ten starszy z s18.

Lempik
Lempik

A jak adres ftp? Też pozostanie s18? A hasło do ftp też pozostanie stare?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Zacząłem proces przywracania serwerów MC, to może trochę potrwać bo każdy sprawdzam ręcznie po przywróceniu kopii czy działa poprawnie ale mam wtedy pewność że jest ok.

Lempik:

A jak adres ftp? Też pozostanie s18? A hasło do ftp też pozostanie stare?

Generalnie zadajesz dobre pytania :slight_smile: Z adresem FTP będzie tak samo jak z adresem gry. s18 przekierowuje na s26 więc oba zadziałają.

Hasło będzie trzeba ustawić jeszcze raz.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Około 30% serwerów MC zostało już przywróconych.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Połowa przywrócona, w tym serwer @Lempik

Lempik
Lempik

Tak tak, dziękuję bardzo. Zdaje się, że server.properties jest ok. Na razie nie działa adres z subdomeną, ale adres s26 działa. Adres s18 nie działa. Edit: Już działa nawet adres z subdomeną.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Wszystkie kopie serwerów MC zostały przywrócone.

Technicznie rzecz ujmując wszystkie usługi dotknięte tą awarią n36 zostały przywrócone do działania. OVH nadal nie zareagowało na mój ticket więc wygląda na to że podjąłem dobry wybór aby przenieść wszystko na nowy węzeł co by uniknąć dłuższych niedostępności.

Dziś już naprawdę nie mam siły oraz cały się lepie od stresu i pracy więc odpisanie na tickety związane z tym tematem oraz informacje o zmianach w usłudze postaram się przekazać do końca 13 maja bo czas na moją przerwę. Z góry dziękuję za cierpliwość.

Lempik:

Edit: Już działa nawet adres z subdomeną.

Tak, propagacja DNS czasami trochę trwa. Do jutro będzie już wszystko ok jak się rozejdzie :slight_smile:

Lempik
Lempik

Dziękuję bardzo za szybką i sprawną reakcję. Podziwiam, że udało się wszystko tak szybko przywrócić.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Zauważyłem, że tacy klienci to rzadkość, cud jak się tacy trafiają, co rozumieją, że nie tylko oni mają problemy i to, że nie wszystko da się zrobić pstryknięciem palca, a jak jeszcze się coś zrobi dodatkowo, żeby to przyśpieszyć, to jeszcze dziękują! D:

i o ile atmosfera w takich wątkach lepsza, a nie jakieś "kur admin serwer nie działa kur muj hajs ja płaciłem oddawać hajs bo na policje pujde!"

LinGruby
LinGruby Pionier

Nieznajomy11:

Zauważyłem, że tacy klienci to rzadkość, cud jak się tacy trafiają, co rozumieją,

Wiesz nie tylko ty to widzisz ale wszyscy :-D bo w większości jak wspomniałeś poniżej.

czerwony03
czerwony03

Jak to mówią, "czas to pieniądz" ;). Na odpowiedz w tickecie trzeba czekać 48h, dlatego warto było zaryzykować i napisac tutaj :P.

Dzięki @SystemZ VPS juz smiga. Dobrej nocy ;)

Pozdrawiam,

DoreK
DoreK α-tester v3

Offtopic

Niby 13 maja miała stać się jakaś katastrofa, a stała się 12 maja :kappa:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Każdy klient dotnięty tym zdarzeniem otrzymał +7 dni ważności usługi oraz został do niego wysłany taki mail:

Szanowny kliencie

12.05.2017 miała miejsce awaria węzła n36 na którym znajdowała się twoja usługa.

Niedostępność usługi trwała około 4h, aby przyspieszyć proces przywracania usługi, zostały użyte kopie zapasowe z początku dnia 12 maja, kopie te zostały przywrócone na nowym sprzęcie, węźle n64. Cały przebieg zdarzenia oraz dokładniejsze informacje są dostępne w tym wątku na forum, tam też z chęcią odpowiem na więcej pytań.
https://lvlup.rok.ovh/t/problem-z-n36-s18-hostmc-pl-12-05-2017/2770/#16

Awaria sprzętu to dość losowa sprawa, nie do końca zależna od lvlup.pro jednak rozumiem że niedostępność usługi oraz ewentualna strata niektórych danych z tego dnia może być nieprzyjemna, dlatego każdy z klientów dotkniętych tą awarią otrzymał dodatkowe 7 dni ważności usługi.

W razie pytań lub wątpliwości odnośnie poszczególnej usługi służę pomocą w systemie zgłoszeń który jest dostępny w panelu klienta pod adresem https://lvlup.pro/panel/support

Pozdrawiam
Michał Frąckiewicz

Generalnie od strony klientów sądzę że sprawa jest bliska zamknięcia, czekam jeszcze na ewentualne tickety w tej sprawie. Mi pozostaje tylko przywrócić n36 do działania :slight_smile: OVH nadal nie podjęło reakcji, pewnie dlatego że serwer ma nadal ping.

Lempik
Lempik

Dziękuję za wydłużenie usługi, takiej rekompensaty się naprawdę nie spodziewałem, o to milsza ona jest.