Problem z phpmyadmin

Zombie
phpmyadmin
SunNight
SunNight

Witam, Mam problem z phpmyadmin.. Męczę się już od kilku dni i nie potrafię go rozwiązać.. Problem polega na tym, że gdy wpisuje w przeglądarkę IP/phpmyadmin to wyskakuje mi Not Found.. Jeżeli chodzi o phpmyadmin to zostało poprawnie zainstalone. Od tak, od siebie przestało działać.

Czy jest ktoś, kto spotkał się z takim problemem? Oczekuję konkretnej pomocy.

Pozdrawiam, `.Łukasz.

SunNight
SunNight

Nie po to robię temat.. Oczekuje konkretnej pomocy.

Znajak
Znajak Pionier

Dalej nie odpowiedziałeś na moje pytanie, po co bez sensu mam Ci kopiować wszystko z tej strony, próbuje ustalić co próbowałeś robić

SunNight
SunNight

Nic nie próbowałem robić.. Jedyne co zrobiłem to, to że wykonałem reboot - który nie pomógł.

Niestety, ale jestem osobą która nie wchodzi w nieznane adresy.

LinGruby
LinGruby Pionier

To jak nie wchodzisz w nie znane adresy, to widać nie szukałeś na własną rękę rozwiązania problemu a ktoś ma szukać za ciebie ;-)

A podstawowe informacje masz tam ujęte ;-)

A jak to askubuntu.com nieznany link to ja przepraszam :-D

SunNight
SunNight

Prosiłem o konkretne odpowiedzi do rozwiązania problemu..

Znajak
Znajak Pionier

Na tym forum masz konkretne odpowiedzi wystarczy że tam wejdziesz i będziesz robił to co ludzie tam piszą, jeżeli jeden sposób nie działa to drugi itd.

kubus
kubus

ln -s /usr/share/phpmyadmin /var/www

SunNight
SunNight

@kubus Coś więcej? Jakieś info?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Musisz sprawdzić jaki jest katalog twojego serwera www i wpisać komendę

jeśli jest to /var/www: [code]ln -s /usr/share/phpmyadmin /var/www/phpmyadmin[/code]

jeśli jest to /var/www/html: [code]ln -s /usr/share/phpmyadmin /var/www/html/phpmyadmin[/code]

SunNight
SunNight

@Nieznajomy11 Dziękuje za pomoc! Takiej pomocy oczekiwałem.

Pozdrawiam `.Łukasz.

kubus
kubus

Przecież to samo napisałem, lol. Chyba oczywiste jest to, że jak nie w /var/www to /var/www/html

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie wszyscy wiedzą to co ty, trzeba o tym pamiętać ;)

kubus
kubus

No dobra, ale to są chyba podstawy.. Jak chce się coś robić ze stronami internetowymi.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Tak właściwie, to ma strona internetowa do phpmyadmina, a głównie dowiązań?

Druga sprawa - wydaje mi się, że forum jest od pomagania tym którzy nie potrafią :>

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Takie powiedzmy "PS" :slight_smile: Jeżeli korzystasz z Apache to nie musisz robjć takiego dowiązania ;) Wystarczy troszkę w configu posiedzieć ;)