Problem z pingiem

Zombie
problem, optymalizacja
DoreK
DoreK α-tester v3

Witam, mam dość dziwny problem. Na moim VPS stoją 3 serwery MC, z czego 1 to 24/7, drugi to serwer testowy a trzeci to studio nagraniowe. Problem dotyczy TYLKO drugiego serwera. Chodzi o to, że mam tam dziwne pingi, powyżej 200-300, rzadko spada do normalnych wartości. Dziwne jest to, że problem dotyczy dopiero po wejściu na ten serwer. Na innych serwerach (łącznie z głównym 24/7) tego problemu nie ma. Co może być tego przyczyną? Pluginy: image|645x96

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

W pluginach raczej nie ma takiego, co by spowalniał. Odpalasz przez jakiś panel, czy cmd?

DoreK
DoreK α-tester v3

Normalnie przez screen. Okazało się że dziś problem stoi po mojej stronie, choć sprawdzałem kilka razy przed napisaniem tematu... Napisałem, że dziś, ponieważ wcześniej też bywało tak że ping często skakał na tym serwerze.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Problem po twojej stronie tj. po stronie u ciebie w domu? A jakbyś spróbował na innym porcie postawić? Może coś blokuje

DoreK
DoreK α-tester v3

Po stronie mojego Internetu :] Na 1000% nic nie blokuje portu, w innym przypadku to raczej problem byłby większy : P

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Może jednak spróbujesz zmienić? :D

DoreK
DoreK α-tester v3

Okazuje się jednak, że to nie wina Internetu, ponieważ na TS mam ping ok. 70-80 a na serwerze GŁÓWNYM dochodzi do 1000... co ciekawe serwer TS3 jest na tym samym VPS. To jest dopiero dziwne.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

w jaki sposob mierzysz ping? czy jest to faktycznie odczuwalne?

DoreK
DoreK α-tester v3

Tak, jest odczuwalne, a ping pokazywany jest na scoreboardzie. Dodatkowo na testowym serwerze ping sprawdzałem dodatkową komendą (która zawarta jest w DC-Core) /ping nick i pokazywał te same wartości. Dodam że inni gracze tego problemu nie mają.