Problem z podpięciem domeny

Zombie
DoreK
DoreK α-tester v3

Witam, wczoraj zakupiłem u Was VPS 4GB, na mały serwer starczy. Skorzystałem z promocji na domena.pl i "wziąłem" sobie domenę mc-dcraft.pl na rok. Problem w tym, że MC nie odczytuje tej domeny, tzn nie łączy się z serwerem. Korzystałem z wielu poradników, jednak dalej nic. Aktualne rekordy są takie: http://imgur.com/a/oyo2l Chcę łączyć się z serwerem za pomocą domeny mc-dcraft.pl, bez subdomeny mc. Tak samo ze stroną, chcę, aby wszystko działało pod jednym adresem. Pozdrawiam

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wystarczy Ci sam rekord A kierujący na IP twojego vpsa.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli masz domyślny port do Minecrafta, polecam Ci wpisać nowy rekord A do domeny jako mc-dcraft.pl, a w lubryce na IP wpisać IP Główne twojego VPSa. Dzięki tej operacji, po wpisaniu w przeglądarce mc-dcraft.pl będzie kierowało klienta na serwer apache2 (strony WWW) postawiony na twoim VPS, a w przypadku postawienia na owym VPSie serwera TeamSpeak 3, po wpisaniu w zakładce connect mc-dcraft.pl będzie kierowało na adres teamspeaka - po prostu rekord A 'zamienia' adres twojej domeny na IP, tak jakbyś wpisał IP zamiast domeny :)

anon10657637
anon10657637

DoreK:

Skorzystałem z promocji na domena.pl i "wziąłem" sobie domenę mc-dcraft.pl na rok.

W tym momencie popełniłeś najgorszy błąd w życiu. Ni to później wymigrujesz np. do OVH, tylko musi już tam siedzieć. A ceny to dramat.

Temat: Rekord A na adres IP Twojego VPS'a załatwi sprawę.

DoreK
DoreK α-tester v3

Wiem jakie są późniejsze ceny i mi to nie przeszkadza, czytałem regulaminy itd. Zapomniałem dodać że na VPS mam Aimpanel i on ustawił port 12912 co jest widoczne na ss. Ustawiłem rekord A z ip vps. Zmieniłem też port serwera na 25565. Wszystko działa. Dziękuję Wam za pomoc. Pozdrawiam i życzę miłego dnia :slight_smile:

DoreK
DoreK α-tester v3

Jednak to nie koniec problemów. Domena tak jakby przestała funkcjonować. Nie działała strona z apache (VPS) i serwer. Usunąłem rekord A i dodałem ponownie - problem ten sam. Dodałem jeszcze stronę z bloggera pod ten adres, jej też nie wczytuje. Pisać do BOK domena.pl czy ja źle coś ustawiłem? Rekordy A dla IP google mają być bez nazwy. http://imgur.com/a/5GQqN

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Pełna propagacja dns trwa zazwyczaj ponad 24 godziny.

DoreK
DoreK α-tester v3

Czyli tak jak myślałem. Po 24h strona bloggera pod mc-dcraft.pl oraz serwer MC powinien działać, tak?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie wiem jak to dokładnie działa z tym bloggerem, ale jeśli wszystko jest poprawnie to tak :P

DoreK
DoreK α-tester v3

Strona działa, ale serwer nie. Wydaje mi się że coś ze sobą koliguje 😕

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Sprawdz czy po pingowaniu domeny z portem 25565 otrzymujesz poprawny adres IP

DoreK
DoreK α-tester v3

W aplikacji windowsa CMD wykonuję komendę "ping mc-dcraft.pl:25565" i mam błąd że nie można znaleźć hosta. Pewnie robię to źle...

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Z Windowsa to sam nie wiem, zawsze robię takie rzeczy na Debianie / Ubuntu. Peóbuj pingu z vpsa: [code]paping -p 25565 mc-dcraft.pl[/code] Lub takiej samej komendy tylko z nmap Prawdopodobnie trzeba będzie zainstalować pakiety, ale liczę, że apt-get używać umiesz :)

Swoją drogą, działa serwer jak laczysz się przez ipv4:port?

DoreK
DoreK α-tester v3

Tak, działa, wczoraj nawet na nim byłem i testowałem funkcje przed otwarciem. Wracając do tematu, paping nie działa a z VPS mam styczność pierwszy raz, więc tak średnio :)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

A czy samo ping wskazuje na poprawne IP?

DoreK
DoreK α-tester v3

Niestety nie. Jest błąd unknown host.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Windows + R Wpisz cmd Wpisz ipconfig /flushdns

DoreK
DoreK α-tester v3

Wykonałem to, wpisałem w razie czego ping mc-dcraft.pl w cmd ale dalej nic. Edit: napisałem do domena.pl i tam mi napisali że nieprawidłowo dodałem rekord A, mam usunąć nazwę i spróbować ponownie. Dziwne bo wcześniej identycznie dodałem rekord i działało przez chwilę. Zmieniłem ten rekord i poczekam trochę. Edit2: Wychodzi na to że wszystko działa. Dziękuję za pomoc :slight_smile: