Problem z połączeniem do Putty

Zombie
vps, zarządzanie, ssh
Arrowkuu
Arrowkuu

Mam pewien problem, próbując połączyć się do serwera przez Putty mam Connection Time out, a podane IP jest poprawne.

Chce dodać że z innym serwerem VPS (inny dostawca) mam normalne połączenie.

koweq
koweq

Dobrze wpisałeś IP?

Arrowkuu
Arrowkuu

IP jest poprawne.

anon10657637
anon10657637

A port?

Arrowkuu
Arrowkuu

Co to za pytania? Tak, wszystko jest okey. Pingowałem nawet IP VPS'a i brak komunikacji.

anon10657637
anon10657637

KVM/OpenVZ?

koweq
koweq

Arrowkuu:

Co to za pytania?

Pamiętaj że każdy tu chce Ci pomóc. W dodatku jest to pomoc darmowa. Każde pytanie może być ważne żeby rozwiązać twój problem.

Włączyłeś vpsa w panelu?

Arrowkuu
Arrowkuu

KVM, uruchomiłem go.

anon10657637
anon10657637

Bawiłeś się z ustawieniami sieci, bądź instalowałeś własny obraz?

Arrowkuu
Arrowkuu

Nie.

anon10657637
anon10657637

Jezeli mozesz, sprobuj sformatowac serwer przez panel Proxmox.

Arrowkuu
Arrowkuu

Przeinstalowałem nawet system ręcznie nadając odpowiednie interfejsy podane w konsoli lvlup, brak połączenia używając apt-get update

anon10657637
anon10657637

To napisz ticketa z problemem.

Arrowkuu
Arrowkuu

Jak przywrócić VPS'a do tak jakby ustawień fabrycznych?

anon10657637
anon10657637

Wlasnie o tym pisalem wyzej. Mozesz to zrobic przez panel Proxmox.

Arrowkuu
Arrowkuu

No właśnie nie wiem gdzie to jest, przeinstalowałem system ręcznie a chce przywrócić do starych ustawień - zauważyłem teraz że połączenie jest. Co za tym idzie, teraz nie mogę przywrócić fabrycznych a przy logowaniu putty mam Connection refused, a zainstalować openssh-server i openssh-client nie wiem dlaczego, ale nie mogę.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wystarczy kliknąć w panelu obok guzika PROXMOX jest PRZEINSTALUJ czy coś takiego, to da ustawienio-fabriko-lvlup'o :D

Arrowkuu
Arrowkuu

Zainstalowałem ręcznie system i openssh i putty działa. Tylko problemy są przez:

Nie udało się pobrać URL. Nie udało się przetłumaczyć nazwy "pl.archive"

xSeKaBo
xSeKaBo

Dokładnie mam ten sam problem :( Lecz ja pisze wszystko ręcznie przez konsole od KVM :)

Arrowkuu
Arrowkuu

Nie udało się odnaleźć pakietu apache2 E: Nie udało się odnaleźć pakietu php5 E: Nie udało się odnaleźć pakietu mysql-server E: Nie udało się odnaleźć pakietu phpmyadmin

Dosłownie nic nie znajduje..

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Apt-get updatuj, apt-get upgraduj, aktualizuj certyfikaty i poinstaluj :D

Arrowkuu
Arrowkuu

Jak mam updatejtować skoro się nie da bo właśnie jest problem z jakimiś tłumaczeniami.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Arrowkuu:

Nie udało się pobrać URL. Nie udało się przetłumaczyć nazwy "pl.archive"

Jak na moje oko wygląda to na jakiś problem z rozpoznaniem domeny poprzez serwer.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ustaw podczas instalacji język na angielski i pobierz przez Stany, Kanadę, cokolwiek jeśli przez polskę nie idzie. Troszke dłużej się pomęczysz ale pójdzie

anon82750602
anon82750602

/etc/resolv.conf

nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4