Problem z połączeniem pluginów z bazą danych

Zombie
vps, mysql, phpmyadmin
LeviPlayGames
LeviPlayGames

Cześć! Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu MYSQL'a na moim serwerze (wraz z phpmyadmin) mogę połączyć się z bazą danych z mojego komputera (plikiem php), ale pluginy, które wymagają bazy danych niestety nie mogą się pod nią podłączyć. Baza jest na tej samej maszynie co serwer, jesli potrzebne będzie więcej informacji chętnie je podam. Banan proponował mi przejście na MariaDB, ale wolę jednak pozostać na MySql'u.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Podstawowe pytanie, baza zezwala na połączenia zewnętrzne? Jeśli pluginy są na tej samej maszynie co baza, to używasz localhost zamiast IP?

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Tak, mogę na przykład połączyć się z bazą ze swojego komputera, choć to i tak nie koliduje, bo serwer jest na tej samej maszynie co baza. Używam localhost, dla testu spróbowałem też 127.0.0.1

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ja bym dodał nowego użytkownika z hostem % i może by działało :)

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Tego też się posłuchałem, nadal bez efektów

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli wszystko faktycznie dobrze wpisujesz, to moim zdaniem wina leży po stronie pluginu. ;P

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Problem jest w tym, że ani mój plugin, ani AuthMe nie chce w ten sposób współpracować, AuthMe sypie error "na dwie strony", mój wypluwa informacje, że nie można połączyć się z bazą danych. :v

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

A spróbuj wykonać sql: [code]FLUSH HOSTS[/code]

no i ogólnie przydałby się ten błąd

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

A jakbyś na tym serwerze co jest na tej samej maszynie co baza wpisał zamiast localhost IP zewnętrzne? Skoro z zewnętrznego (twojego domowego) się łączy, może pyknie :thinking:

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

LeviPlayGames:

mogę na przykład połączyć się z bazą ze swojego komputera

Timo:

A jakbyś na tym serwerze co jest na tej samej maszynie co baza wpisał zamiast localhost IP zewnętrzne? Skoro z zewnętrznego (twojego domowego) się łączy, może pyknie :thinking:

w końcu coś mądrego powiedziałeś ;P

faktycznie, jeśli zostało na sztywno ip wpisane, a nie 0.0.0.0 do bindowania, to może nie być dostępu z localhosta :>

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Zewnętrzne IP też nie działa 😛 Błąd: https://pastebin.com/vBLZsFw7 Standardowy błąd pojawiający się gdy zapomniałem włączyć bazę danych mając serwer jeszcze u siebie na kompie.

Najbardziej zastanawiające jest to, że z samego PHP mogę się połączyć z bazą a z serwera (używając tych samych danych tak naprawdę) już nie 😕

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Zmiana adresu bindowania w ustawieniach mysql'a nie działa /zmiana z 127.0.0.1 na 0.0.0.0/

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Zmieniłem adres na "localhost" restartowałem mysqla za pomocą innej komendy (wcześniej używałem sudo service mysql restart, a teraz /etc/init.d/mysql restart (co dziwne, bo pierwsza metoda nie dawała błędów) I działa 😀 Dzięki wszystkim za chęć pomocy 😃