Problem z połączeniem się z VPS

Zombie
Venlo
Venlo

Witam kiedyś posiadałem serwer VPS i po pewnym czasie zrezygnowałem z niego, ponieważ nie mogłem się połączyć z mojego modemu do VPS'a tylko jak przełożyłem kartę do telefonu to się dało. Nie wiem co jest czy to mój Modem lub Router blokuje czy co. Format komputera też robiłem. Ponieważ znowu planuje kupić VPS'a, ale do puki nie załapie jakiegoś testowego VPS do sprawdzania łącznąści do nwm czy kupie, ale wiem od mojego kolegi że dobry VPS bo mi pomagał ogarnąć to.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Myśląc łączenie masz na myśli putty? Może to nie istotne ale zapytam o dostawcę Internetu. Na przyszłość proszę zastanowić się nad tematem- ten nie jest dobrze dobrany.

Venlo
Venlo

Nawet przez przeglądarke nie mogłem się połaczyć i serwery a modem i router mam kupiony osobno tak jak i karte a net mam z Playa

LinGruby
LinGruby Pionier

Venlo:

modem i router mam kupiony osobno tak jak i karte a net mam z Playa

a czy neta masz w ogóle na tej konfiguracji ?

bo nie sądzę ale modem może mieć smoczka (simlock) ?

Venlo
Venlo

Nie ma SimLocka chyba

Venlo
Venlo

Tak mam modem z kartą połączony do routera przez USB nawet przez bezpośrednie połączenie modemu do komputera nie mogłem się połączyć

LinGruby
LinGruby Pionier

to pozostaje tylko modem nie dogaduje się z routeram albo kwestia skonfigurowania ale tego w necie pełno na pewno ;-)

Venlo
Venlo

A byś jakoś pomógł jak bym podał modele Routera i Modemu?

LinGruby
LinGruby Pionier

Pomógł i bum pomógł ale zdalnej konfiguracji nie zrobię bo niema jak wszystkie modemy i routery fabrycznie są poustawiane do konfiguracji lokalnej, a żeby były widoczne w necie to i tak Ty byś musiał na to pozwolić w ustawieniach, a za Ciebie wybacz nie będę szukał jak skonfigurować Twój sprzęt 😉

Venlo
Venlo

To byś mi napisał co mam zrobić i bym sam to zrobił

Venlo
Venlo

Jak w modemie mam ustawione połaczenie pap i w routerze bym ustawił na to samo bo mam na auto to by coś dało? A może być przez to że w routerze mam ustawioną lokalizacja na USA zamiast na Poland?

LinGruby
LinGruby Pionier

Ale żeby napisać to bym musiał poszukać a wybacz szybciej będzie jak sam ( poszukasz ) i to zrobisz chociaż będzie wiedział jak to się robi a tak dostaniesz gotowe rozwiązanie ( popsuje się znowu i znowu będziesz szukał pomocy )

Powodzenia w konfiguracji, a poradników jest bez liku :slight_smile:

Venlo
Venlo

Podałbyś jakieś linki?