Problem z przepełnionym dyskiem na serwerze VPS

Pytania i problemy
vps, zarządzanie
BrainyX
BrainyX

Dzień dobry! Dzisiaj kolejny problem! A więc ostatnio wrzuciłem na maszynę 45 gb mapę do mc. I wszystko śmiagało (dodam że mam maszynę 83gb) zaistalowałem jeszcze bungee corda i nagle ni z tego ni z owego mam 100% pamięci wykorzystanej i mi się serwer wyłączył. Pls pomocy!

Championes
Championes

Zostawiłeś 1gb ram na system?

BrainyX
BrainyX

Jedyne co zainstalowałem na serwer cięższego to ta mapa. Z tego co teraz sprawdzam to w folderach które ja zrobiłem nie ma więcej w sumie razem z mapą 50gb. Że system waży 33gb?????? Zrzut ekranu 2021-08-11 095833|431x177

A i pragnę jeszcze pragnę wspomnieć ż mam dynmapa.

Kamil02167
Kamil02167

Sprawdź ile zajmuje folder logów du -h /var/log/

BrainyX
BrainyX

Zrzut ekranu 2021-08-11 125609|445x223

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Ok, wykonaj poniższe polecenie du -h -d 1 / i pokaż co Ci zwróci.

BrainyX
BrainyX

Zrzut ekranu 2021-08-11 130410|491x235

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Wszystko fajnie ale interesuje mnie całość a, nie cześć :)

Kamil02167
Kamil02167

Wychodzi na to że jedyne co może zajmować całe miejsce to katalog /home. Na pewno musisz mieć tam dużo wiecej miejsca zajętego niż mówisz.

BrainyX
BrainyX

okkkej... ale co?!? Muszę poprzeszukiwać wszystkie pluginy po kolei chyba że da się jakoś na filezilla sprawdzić cały folder ile waży. Wiecie może?

Kamil02167
Kamil02167

du -h -d 1 /home

BrainyX
BrainyX

a czy mógłby mi ktoś wyjaśnić dlcz tam jest memori usage 51%? Zrzut ekranu 2021-08-11 133151|620x79

Kamil02167
Kamil02167

To jest zużywana twoja pamięć RAM, nie miejsce na dysku. Wyżej masz "Usage of /:" pokazujące zapełnienie dysku w procentach.

BrainyX
BrainyX

to dzięki a i jeszcze jedno pytanko czy komendą na vpsie mogę usuwać pliki? Kilka na raz? Bo przez file zille to powolnie idzie bo chyba odkryłem problem i muszę usunąć sporo plików

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

rm -rf /home/katalog

BrainyX
BrainyX

okej dziękuję tylko pytanko jeszcze jedno ale to na później czy moglibyśmy się zgrać na discordzie i pogadać tak żebyś mi pomgł z bungee corde????

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Niestety nie pomagam na pw i poza forum :)

BrainyX
BrainyX

KrEdEnS:

rm -rf /home/katalog

okej wiesz chodziło mi tylko o to żeby pogadać bo na forum to raczej nie można 😕

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli potrzebujesz pomocy z BungeeCord, utwórz osobny wątek. Napisz w nim, co ci nie chce zadziałać lub czego nie rozumiesz.

Ale najpierw polecam zapoznanie się z dokumentacją i poradnikami, są dosyć proste.

BrainyX
BrainyX

Dobrze dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc problem rozwiązany. Dziękuję wam <333

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.