Problem z RCON

Zombie
kubus
kubus

Cześć, konfiguruje itemshopa pod serwer, jest problem otóż chcę aby rcon wykonywał komende którą ja mu dam, niby ok, łączy się i jest dobrze, ale komenda nie działa KLIKNIJ Komenda jest robiona w skrypcie. Dodam też, że jak zrobie skrypt z tylko komendą na danie komuś przedmiotu to działa, ale jak ma napisać coś na czacie to już nie..

command /dajvipa []:
	trigger:
		execute console command "give %arg 1% diamondblock 64"
		send "&7CO" to all players
stefanik11
stefanik11

Zamiast send "&7CO" to all players spróbuj broadcast "&7CO". Ps. Jakiego Skripta używasz? (najlepiej podaj link do strony z której pobrałeś :))

kubus
kubus

Sam napisałem. Nie nie działa, próbowałem z tym na samym początku. Dodałem przed triggerem

executable by: console

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Skriptowe komendy nie lubią sie z paperspigotem.

MisterPawlak
MisterPawlak

Pobierz spigota z tej strony i spróbuj ponownie. https://getbukkit.org/download/spigot

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Na spigocie zadziała, na paperspigocie już nie ;)

Można zawsze próbować pisać issue: https://github.com/PaperMC/Paper/issues

Mi się nigdy do tego nie paliło, bo ja u siebie skripta muszę tępić, więc to, że takie rzeczy nie działały to tylko dodatkowa motywacja do przepisywania na pluginy była. Pluginy nie mogą wykonać komendy skriptowej w paperspigocie. RCON jak widać też :>

kubus
kubus

Dobra, napisałem tego issue, a jest jakiś plugin na własnie takie komendy? tzn. tworzy się komende np. dajvipa, działa ona tak, że wpisze ktoś tę komendę i wykonuje się coś, np. wysyła na czacie wiadomośc o kupieniu vipa, i nadaje rangę. (tylko przykłady)

kubus
kubus

W tym bodajże nie ma wykonywanych komend które konsola robi, np. pex user nick group set gracz

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Masz rację, nie widzę na ten moment takiego pluginu, który by na to pozwalał :/

kubus
kubus

Myślę nad mycommand, ale nie potrafię go skonfigurować, ja w takie pluginy się nie bawie :D

LeviPlayGames
LeviPlayGames

'dajvipa': command: /dajvipa type: RUN_COMMAND runcmd:

  • /give $arg1 diamondblock 64
  • /broadcast $arg1 zakupił vipa
kubus
kubus

No, niby działa, komenda działa, ale to przez gracza idzie co wpisał komendę, a przez RUN_CONSOLE nie działa.

[14:35:09 ERROR]: Could not pass event ServerCommandEvent to MyCommand v5.3.4 org.bukkit.event.EventException at org.bukkit.plugin.java.JavaPluginLoader$1.execute(JavaPluginLoader.java:302) ~[PaperSpigot-1.8.8-R0.1-SNAPSHOT-latest.jar:git-PaperSpigot-"8b18730"] at co.aikar.timings.TimedEventExecutor.execute(TimedEventExecutor.java:78) ~[PaperSpigot-1.8.8-R0.1-SNAPSHOT-latest.jar:git-PaperSpigot-"8b18730"] at org.bukkit.plugin.RegisteredListener.callEvent(RegisteredListener.java:62) ~[PaperSpigot-1.8.8-R0.1-SNAPSHOT-latest.jar:git-PaperSpigot-"8b18730"] at org.bukkit.plugin.SimplePluginManager.fireEvent(SimplePluginManager.java:501) [PaperSpigot-1.8.8-R0.1-SNAPSHOT-latest.jar:git-PaperSpigot-"8b18730"] at org.bukkit.plugin.SimplePluginManager.callEvent(SimplePluginManager.java:486) [PaperSpigot-1.8.8-R0.1-SNAPSHOT-latest.jar:git-PaperSpigot-"8b18730"] at net.minecraft.server.v1_8_R3.DedicatedServer.aO(DedicatedServer.java:411) [PaperSpigot-1.8.8-R0.1-SNAPSHOT-latest.jar:git-PaperSpigot-"8b18730"] at net.minecraft.server.v1_8_R3.DedicatedServer.B(DedicatedServer.java:379) [PaperSpigot-1.8.8-R0.1-SNAPSHOT-latest.jar:git-PaperSpigot-"8b18730"] at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.A(MinecraftServer.java:713) [PaperSpigot-1.8.8-R0.1-SNAPSHOT-latest.jar:git-PaperSpigot-"8b18730"] at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.run(MinecraftServer.java:616) [PaperSpigot-1.8.8-R0.1-SNAPSHOT-latest.jar:git-PaperSpigot-"8b18730"] at java.lang.Thread.run(Thread.java:748) [?:1.8.0_144] Caused by: java.lang.NullPointerException at org.bukkit.command.SimpleCommandMap.dispatch(SimpleCommandMap.java:149) ~[PaperSpigot-1.8.8-R0.1-SNAPSHOT-latest.jar:git-PaperSpigot-"8b18730"] at org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.CraftServer.dispatchCommand(CraftServer.java:666) ~[PaperSpigot-1.8.8-R0.1-SNAPSHOT-latest.jar:git-PaperSpigot-"8b18730"] at it.mri.mycommand.Main.RunCommandsAsConsoleSender(Main.java:571) ~[?:?] at it.mri.mycommand.listener.ConsoleListener.ExecuteCommandFromConsole(ConsoleListener.java:601) ~[?:?] at it.mri.mycommand.listener.ConsoleListener.onServerCommand(ConsoleListener.java:180) ~[?:?] at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method) ~[?:1.8.0_144] at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(NativeMethodAccessorImpl.java:62) ~[?:1.8.0_144] at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(DelegatingMethodAccessorImpl.java:43) ~[?:1.8.0_144] at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:498) ~[?:1.8.0_144] at org.bukkit.plugin.java.JavaPluginLoader$1.execute(JavaPluginLoader.java:300) ~[PaperSpigot-1.8.8-R0.1-SNAPSHOT-latest.jar:git-PaperSpigot-"8b18730"] ... 9 more

kubus
kubus

Dobra, poradziłem sobie, przeniosłem z Papierkowej wersji na zwyczajną tzn. spigot 1.8.8-LATEST Problem rozwiązany, skrypt działa normalnie. Issue tak czy siak napisałem, niech naprawią, to wrócę na papierkową.

DoreK
DoreK α-tester v3

1.8.8? Naprawią ale na pewno nie dla tego starocia... poza tym nowy skript nie ma żadnego problemu z nowym paperspigotem #NoweLepsze #TępićStareMC

kubus
kubus

Jak kto woli, ja wolę te "stare mc", niż te 1.12 1.12 to dla typowego survivala idealne, ale dla serwera pvp to nie.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

eee.. wszystko można zablokować pluginami jak ci się nie podoba coś z 1.12, więc trochę cie nie rozumiem D:

trochę takie typowe gadanie graczy easyhc:

1.7.2 najlepsze bo na a nie jakies gupie 1.9 kuff5335a bo tam pbvp jest kakei gjiukufa mze mi ekuawroq2ot1ko2k

kubus
kubus

Ale ja nie mam easyhc, ani nie 1.7

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Podobno system PVP był najlepszy w 1.7, a potem go zmienili, nie wiem czy można przywrócić stary system pvp na 1.12.

Nieznajomy11:

1.7.2Istotnie :)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Timo:

Podobno system PVP był najlepszy w 1.7

zero skilla 100% nawalania w myszke i popis dla makr i aur to rzeczywiscie najlepszy system pvp :)

Timo:

ie wiem czy można przywrócić stary system pvp na 1.12. mozna, a nawet jest do tego pelno pluginow, nawet z podzialem na regiony gdzie mozna ustawic w kazdym innym regionie wg inny cooldown