Problem z rekordem A w domenie

Pytania i problemy
Chlebek
Chlebek

Mam problem. Dodałem rekord A, i dopóki nie włączyłem żeby wszystko szło przez proxy cloudflare łączenie do serwera mc działało, a na stronie był błąd A jak włączyłem proxy cloudflare to serwer mc nie działa a na stronie jest taki blad Proszę o szybką pomoc. Dodatkowo gdy łączę się przez IP numeryczne wszystko działa.

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

U mnie działa - poczekaj aż dnsy się przeładują image|690x429

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Strona nigdy nie działała, to wynika z pierwszego komunikatu. Serwer nie będzie działać, bo adres rekordu A się zmienił wraz z włączeniem CloudFlare, to proxy do wyłącznie strony. Zazwyczaj w takim przypadku jak chcesz zachować ten sam adres stosuje się SRV.

riko.dev
riko.dev Moderator Freebies

Dodaj rekord SRV na głównej domenie, który kieruje na subdomenę z rekordem A bez włączonej pomarańczowej chmury.

Chlebek
Chlebek

Tylko że na głównej domenie stoi inny serwer, i nie wiem czy to by czegoś tam nie pomieszało

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Inaczej napisz co chcesz zrobić i jakie obecnie masz rekordy w strefie DNS.

Chlebek
Chlebek

Chcę żeby adres crew.chlebmc.pl kierował na stronę która się u ciebie ładuje oraz na pierwszy serwer Minecraft, a samo chlebmc.pl kieruje na totalnie inną stronę i inny serwer, i to działa bez problemu.(Załóżmy że serwer i strona z którymi jest problem oznaczę "x", a te z którymi nie ma problemu "y") Rekordy DNS to Zrzut ekranu 2021-07-02 210418|690x133

Kamil02167
Kamil02167

Tworzysz rekord SRV taki jak posiadasz wyżej, tylko kierujący pod subdomenę, a nie chlebmc.pl i wtedy mc będzie działać. Czyli zamiast @ wstawiasz crew.chlebmc.pl.

Chlebek
Chlebek

Akurat teraz serwer już zaczął działać, tylko ze stroną dalej jest problem i co dziwne pomimo że wyłączyłem proxy cloudflare na stronie cały czas jest napisane że połączenie próbuje iść przez te proxy

Kamil02167
Kamil02167

Uruchom połączenie proxy, inaczej SSL się popsuje. Wtedy stwórz też rekord SRV, gdyż cloudflare posiada otwarte tylko określone porty, dlatego z mc cię nigdy nie połaczy.

Chlebek
Chlebek

Ok, spróbuję.

Serwer mc działa, strona jeszcze nie ale poczekam.

Chlebek
Chlebek

Na stronie cały czas jest błąd o tym że host nie działa, ale gdy wchodzę na nią przez IP numeryczne nie ma żadnego problemu.

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies
  1. Rekord SRV nie ma prawa działać (gdy wskazujesz na domenę, która leci przez proxy)
  2. Ustaw rekord SRV tak jak opisałem tutaj https://lvlup.rok.ovh/t/podpinanie-domeny-pod-serwer-minecraft-rekordem-srv-w-panelu-ovh-cloudflare/15534
  3. Rekord www.chlebmc.pl zrób CNAME i skieruj na chlebmc.pl (wygodniej)

W skrócie usuń obecne rekordy ustaw SRV-ke tak jak napisałem w punkcie 2 potem dodaj rekordy A i CNAME (kierujące na twoje WWW) i wszystko powinno działać. Zacznij od początku i będzie git, nie rozgrzebuj czegoś co i tak nie ma prawa działać...

Chlebek
Chlebek

Okej, zrobilem tak jak napisaleś, ale tak poza tym na stronie jest błąd hosta, więc może to nie o to chodziło?

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Pokaz obecne rekordy.

Chlebek
Chlebek

Zrzut ekranu 2021-07-03 175023|690x148 Dodatkowo gdy łączę się przez IP numeryczne wszystko działa.

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Nie wykonałeś nawet wyżej napisanej instrukcji ¯_(ツ)_/¯ Usuń wszystkie rekordy, przeczytaj jeszcze raz post:

KrEdEnS:

  1. Rekord SRV nie ma prawa działać (gdy wskazujesz na domenę, która leci przez proxy)
  1. Ustaw rekord SRV tak jak opisałem tutaj Podpinanie domeny pod serwer Minecraft rekordem SRV w panelu OVH & Cloudflare
  2. Rekord www.chlebmc.pl zrób CNAME i skieruj na chlebmc.pl (wygodniej)

W skrócie usuń obecne rekordy ustaw SRV-ke tak jak napisałem w punkcie 2 potem dodaj rekordy A i CNAME (kierujące na twoje WWW) i wszystko powinno działać. Zacznij od początku i będzie git, nie rozgrzebuj czegoś co i tak nie ma prawa działać…

I wykonaj go ponownie

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.