Problem z SFTP (UBUNTU)

Zombie
anon13729701
anon13729701

Witam, mam pewien probem. Zainstalowałem system Ubuntu 16 i teraz gdy loguje sie do sftp to jest wszystko git lecz gdy chcę pobrać/wysłać jakiś plik to wyskakuje mi

Status: Odłączono od serwera Status: Łączenie z IP.VPS... Odpowiedź fzSftp started, protocol_version=8 Polecenie: open "root@IP.VPS" 22 **Polecenie: Pass: ******************* Błąd: Uwierzytelnianie nie powiodło się. Błąd: Błąd krytyczny: Nie można połączyć się z serwerem Status: Odłączono od serwera Status: Opóźnianie połączenia na 5 sekund z powodu wcześniejszej nieudanej próby połączenia...

Dodam że gdy korzystałem z systemu Debian to było wszystko dobrze 😕

LinGruby
LinGruby Pionier

a trochę więcej szczegółów z jakiego systemu się łączysz etc. itp.?

jak skonfigurowałeś wszystko na ubuntu tak jak miałeś na debian musi działać no chyba że nie do końca masz skonfigurowane na ubuntu...

anon13729701
anon13729701

Wizualizacja VPS: OpenVZ Łącze sie z filezilla, próbowałem też WinSCP (Windows 10) Port którym sie łącze to 22 (z portem 21 wgl mnie nie łączy) Miejsca na dysku mam ~13 GB wiec nie ma mowy tu o braku jego. W Ubuntu po instalacji nic zmieniałem - szukałem rozwiązania w internecie ponad 2h lecz bez skutku. Gdy sie loguje mogę normalnie usuwac katalogi/pliki zmieniać nazwy, zmieniać uprawnienia plików oraz katalogów, jedynie czego nie mogę to przesyłać plików oraz pobierać

anon13729701
anon13729701

Poradziłem sobie sam. Do zamknięcia :slight_smile:

helczyna
helczyna

Daj rozwiązanie innym użytkownikom.

anon13729701
anon13729701

Zmieniałem coś w /etc/ssh/sshd_config oraz /etc/vsftpd.conf i pomogło. (Nie pamiętam dokładnie co)

DoreK
DoreK α-tester v3