Problem z siecią/vpsem

Zombie
StrajGer
StrajGer

Nie wiem co jest i o co chodzi, czy to ataki których wasz system nie chce odnotować, czy problem z waszą siecią, ale od godziny 22 kilkukrotnie "wyrzucało" połączenie z moim serwerem VPS, mam na nim serwer Teamspeak, zaczyna się to od 30 pakietów, 0 odpowiedzi samego serwera, pierwszy raz się z czymś takim spotykam, ovh ma raczej dobre zabezpieczenia, a skoro podobno korzystacie z ich sieci to nie rozumiem dlaczego takie coś się dzieje, kiedyś trwało takie coś góra parę minut, teraz trwa to już ponad godzinę. Napisałem zgłoszenie jakiś czas temu na panelu w tej sprawie, ale jak widać komuś może wywalać serwer a nikt nie ma czasu na stosowną reakcje, skoro w tym samym czasie administracja ma czas żeby przeglądać forum to tak samo powinna móc przejrzeć zgłoszenia, co mi z tego, że ktoś odpowie mi jutro jak problem uniemożliwia mi korzystanie z czegoś za co zapłaciłem w obecnej chwili!

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Forum nie służy do popędzania obsługi, to tez ludzie, pracują jak wszyscy inni i nie maja zamiaru marnować swojego czasu wolnego na „marudę”. Stawiam, ze padłeś ofiarą ataku DDoS, szczegóły czy atak miał miejsce możesz sprawdzić w panelu lub sprawdzając wykres na proxmox (sieci). Upewnij się, ze masz skonfigurowanego firewalla UDP Game i stosownie wprowadzone reguły iptables.

StrajGer
StrajGer

To co, ktoś kto płaci za daną usługę i zostaje bez niej bo jest jakiś problem to ma nie dostać pomocy? Jakiego marudę? W panelu ostatnie zapisy mam z sierpnia odnośnie ataków, wszystko mam skonfigurowane poprawnie, żeby to był pierwszy raz to bym zrozumiał, kiedy miałem usługę wykupioną wprost od ovh to tylko RAZ zdarzyła się taka sytuacja kiedy mieli te globalną awarię we Francji, udzielanie pomocy nie jest formą łaski, jeżeli ktoś zakłada firmę o danej "tematyce" to powinien potrafić się dostosować, nie wynika to z mojej winy ponieważ dzisiaj pierwszy raz od 415 dni resetowałem swój serwer, bo dzisiejsze problemy są nie do wytrzymania. Ten "maruda" jak to nazwałeś może w każdej chwili zmienić swojego "dostawce" i się skończy marudzenie jak i pieniądze z tytułu wykupu vps'a. P.S pewnie powinienem twoim zdaniem stać i klaskać z tego tytułu, że nie działa mi coś za co płacę. Moje marudzenie jest zasadne.

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

StrajGer:

To co, ktoś kto płaci za daną usługę i zostaje bez niej bo jest jakiś problem to ma nie dostać pomocy?

Utwórz zgłoszenie w panelu klienta, obsługa zajmie się nim w godzinach swojej pracy (regulamin)

StrajGer:

udzielanie pomocy nie jest formą łaski, jeżeli ktoś zakłada firmę o danej “tematyce” to powinien potrafić się dostosować,

Idąc tym tokiem myślenia każdy powinien pracować przez 24/7 w końcu jest mało zawodów / firm, którym opłaca się przerywać pracę…

StrajGer:

nie wynika to z mojej winy ponieważ dzisiaj pierwszy raz od 415 dni resetowałem swój serwer

Czyli nie aktualizujesz i konserwujesz regularnie systemu i używanego oprogramowania zwiększajac ryzyko potencjalnego udanego ataku

StrajGer:

Ten “maruda” jak to nazwałeś może w każdej chwili zmienić swojego “dostawce” i

Żyjemy w kraju gdzie jeszcze nikt nie zmusza Ciebie do niczego

StrajGer:

S pewnie powinienem twoim zdaniem stać i klaskać z tego tytułu, że nie działa mi coś za co płacę.

Powinieneś utworzyć ticket i przygotować odpowiednie informacje, takie jak:

  • czas w którym występowała awaria
  • odpowiednie MTRy
  • zebrane logi powiązane ze sprawą
  • dokładny opis co się działo

————————-

Jeżeli chcesz uzyskać pomoc od forumowiczów opisz dokładnie co się dzieje, a nie szkaluj innych :thinksmart:

StrajGer
StrajGer

KrEdEnS:

Utwórz zgłoszenie w panelu klienta, obsługa zajmie się nim w godzinach swojej pracy (regulamin) Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem to byś wiedział, że takowe zostało utworzone.

KrEdEnS:

Idąc tym tokiem myślenia każdy powinien pracować przez 24/7 w końcu jest mało zawodów / firm, którym opłaca się przerywać pracę… Nie chodzi o przerywanie pracy, ale jeżeli ktoś prowadzi danego typu działalność to powinien umieć się dostosować.

KrEdEnS:

Czyli nie aktualizujesz i konserwujesz regularnie systemu i używanego oprogramowania zwiększajac ryzyko potencjalnego udanego ataku Pokaż mi hostingi które resetują swoje systemy żeby zaktualizować swoje oprogramowanie, nikt nie wyłącza danej usługi bez informacji o braku jej dostępności, a ile ja już miałem postawionych serwerów gier tak ten temat "przejadłem" już dosyć obszernie, i pierwszy raz się spotykam z taką sytuacją, żeby przez ponad już 2 godziny był problem z dostępnością usługi.

KrEdEnS:

Żyjemy w kraju gdzie jeszcze nikt nie zmusza Ciebie do niczego

Ja tylko poinformowałem co mogę uczynić, nigdzie nie twierdziłem, że ktoś mnie do czegoś zmusza czy też nie, jeżeli takie macie podejście do swoich klientów to najlepiej zamknąć biznes.

KrEdEnS:

Powinieneś utworzyć ticket i przygotować odpowiednie informacje, takie jak: Powtarzasz się.

KrEdEnS:

Jeżeli chcesz uzyskać pomoc od forumowiczów opisz dokładnie co się dzieje, a nie szkaluj innych :thinksmart: Nikogo nie szkaluje, za to ty pomawiasz :). Wygłaszanie opinii na dany temat nie jest szkalowaniem.

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Autor tematu nie wykazuje chęci uzyskania pomocy, dodatkowo popędza obsługę…