PROBLEM z sinusbot-em

Zombie
kwiet
kwiet

Gdy Wpisuje ./sinusbot Wyskakuje mi:

  • Documentation: https://help.ubuntu.com/ Last login: Fri Jul 28 06:25:12 2017 from root@vps2344:~# su sinusbot sinusbot@vps2344:/root$ ./sinusbot bash: ./sinusbot: Permission denied sinusbot@vps2344:/root$ PROSZE O POMOC
Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

chown sinusbot:sinusbot /lokalizacja/plik贸w/sinusbota/ chmod 700 /lokalizacja/pliku/sinusbot Pr贸bujesz kontem sinusbot grzeba膰 w katalogu roota , to si臋 nie uda. Zmie艅 lokalizacj臋 tego pliku na np. /opt/sinusbot/ i zastosuj do niego powy偶sze komendy.

PS. Plusik za UPC :) Usu艅 sw贸j adres IP z posta ;)

Leon
Leon

chmod 777 ./sinusbot

./sinusbot

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Napisa艂e艣 w gruncie rzeczy podobn膮 kwesti臋 co ja, lecz twoje rozwi膮zanie jest w膮tpliwe ze wzgl臋d贸w bezpiecze艅stwa. Poza tym plik nale偶y wydosta膰 z katalogu roota.

Leon
Leon

Ja tam nie wiem wszystko trzymam w roocie i nie mam problem贸w :P

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

No to powiem Ci nie robisz dobrze, trzymaj膮c wszystko w roocie, daj膮c wsz臋dzie chmody 777 i pewnie jeszcze odpalaj膮c z roota :/

kwiet
kwiet

Zrobi艂em co napisa艂e艣 i wyskoczy艂o mi : sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$ chown sinusbot:sinusbot /opt/sinusbot/ sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$ chmod 700 /opt/sinusbot sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$ chmod 700 /opt/sinusbot/ sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$ ./sinusbot bash: ./sinusbot: No such file or directory sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Plik sinusbot przenios艂e艣 do /opt/ts3soundboard/ ?

kwiet
kwiet

jaki plik?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Plik sinusbot, kt贸ry chcesz odpali膰

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

A skoro masz lokalizacj臋 ts3soundboard, to nie wpisuj /opt/sinusbot , tylko /opt/ts3soundboard A chmoda nadaj plikowi o nazwie sinusbot, a nie katalogowi.

kwiet
kwiet

mam go tylko w艂asnie nic nie przenosi艂em

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Przeczytaj post wy偶ej

kwiet
kwiet

root@vps2344:~# su sinusbot sinusbot@vps2344:/root$ chown sinusbot:sinusbot /opt/ts3soundboard sinusbot@vps2344:/root$ chown sinusbot:sinusbot/opt/ts3soundboard chown: missing operand after 'sinusbot:sinusbot/opt/ts3soundboard' Try 'chown --help' for more information. sinusbot@vps2344:/root$ chmod 700 /opt/ts3soundboard/sinusbot chmod: changing permissions of '/opt/ts3soundboard/sinusbot': Operation not permitted sinusbot@vps2344:/root$

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Z konta root wpisujesz (przekopiuj) chown sinusbot:sinusbot /opt/ts3soundboard/ potem wpisz te偶 z roota: chmod 700 /opt/ts3soundboard/sinusbot I przeloguj si臋 na konto sinusbot i odpal ;)

kwiet
kwiet

Nadal wyskakuje Permission denied root@vps2344:# chown sinusbot:sinusbot /opt/ts3soundboard/ root@vps2344:# chmod 700 /opt/ts3soundboard/sinusbot root@vps2344:~# su sinusbot sinusbot@vps2344:/root$ ./sinusbot bash: ./sinusbot: Permission denied sinusbot@vps2344:/root$

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jak wchodzisz na konto sinusbot to zmie艅 folder cd /opt/ts3soundboard/

kwiet
kwiet

root@vps2344:~# su sinusbot sinusbot@vps2344:/root$ cd /opt/ts3soundboard/ sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$ ./sinusbot bash: ./sinusbot: Permission denied sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$

kwiet
kwiet

jak probuje uruchomic wyskakuje root@vps2344:~# cd /home/ts3soundboard root@vps2344:/home/ts3soundboard# ./ts3bot -update -bash: ./ts3bot: No such file or directory root@vps2344:/home/ts3soundboard#

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Prosz臋 o nie tworzenie kolejnych w膮tk贸w o tej samej tre艣ci. Kolejna pr贸ba b臋dzie skutkowa艂a nagrod膮 :/ . Po艂膮czy艂em 2 utworzone w膮tki do tego.

Pozdrawiam

kwiet
kwiet

ale kazdy jest inny

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

ts3bot i sinusbot to co innego, widz臋 korzystasz z r贸偶nych poradnik贸w na raz. Je艣li masz najnowsz膮 wersj臋, to korzystaj z sinusbot, tu przyk艂ady komend: ./sinusbot ./sinusbot -update

kwiet
kwiet

Timo bym m贸g艂 si臋 z tob膮 z gada膰 na fb i bym ci poda艂 dane do vps i by艣 mi to zrobi艂 by艂bym wdzi臋czny

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

SystemZ:

Bardzo wa偶ne

Nigdy nie podawaj w postach, w膮tkach czy prywatnych wiadomosciach danych osobowych, login贸w, hase艂 czy identyfikator贸w us艂ug. Nawet administracji czy moderacji. To dla twojego w艂asnego bezpiecze艅stwa. Od tej regu艂y nie ma wyj膮tk贸w.

Wpisz od samego pocz膮tku kolejno艣膰 komend, kt贸r膮 ci poda艂em.

kwiet
kwiet

Zrobi艂em od nowa serwer uswaj膮c tamte pliki i wpisuje te twoje komendy i nadal wyskakuje root@vps2344:# chown sinusbot:sinusbot /opt/ts3soundboard/ root@vps2344:# chmod 700 /opt/ts3soundboard/sinusbot root@vps2344:~# su sinusbot sinusbot@vps2344:/root$ cd /opt/ts3soundboard/ sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$ ./sinusbot bash: ./sinusbot: Permission denied sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$ ./sinusbot -update bash: ./sinusbot: Permission denied sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Spr贸buj wpisa膰 chmod 777 /opt/ts3soundboard/*

kwiet
kwiet

a w roocie czy w sinusbot??

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

chmody, chowny i inne w roocie.

kwiet75
kwiet75

Jestem z innego konta bo mi zablokowali tamte bo za dzuow odpowiedzi i tera wyskakuje mi to root@vps2344:# chmod 777 /opt/ts3soundboard/* root@vps2344:# cd /opt/ts3soundboard root@vps2344:/opt/ts3soundboard# chmod 777 /opt/ts3soundboard/* root@vps2344:/opt/ts3soundboard# su sinusbot sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$ ccd /opt/ts3soundboard/ bash: ccd: command not found sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$ cd /opt/ts3soundboard/ sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$ ./sinusbot bash: ./sinusbot: No such file or directory sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$ ./sinusbot -update bash: ./sinusbot: No such file or directory sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

We藕 wejd藕 w SFTP i zobacz co ty masz w tym katalogu, ewidentnie nie masz tego pliku.

kwiet75
kwiet75

472x500

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Zaznacz wszystko, prawym guzikiem, prawa pliku, w lubryczce wpisz 777 i daj OK.

kwiet75
kwiet75

nie ma prawa pliku 625x500

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Mo偶e we w艂asne polecenia jest?

kwiet75
kwiet75

w艂asnie nie ma wida膰 na screenie wy偶ej

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Z tego screena wida膰, 偶e chmod i chown nie zadzia艂a艂y, pliki dalej roota. Spr贸buj odpali膰 z konta root, wpisuj膮c: ./sinusbot -RunningAsRootIsEvilAndIKnowThat

kwiet75
kwiet75

root@vps2344:# ./sinusbot -RunningAsRootIsEvilAndIKnowThat -bash: ./sinusbot: No such file or directory root@vps2344:# cd /opt/ts3soundboard/ root@vps2344:/opt/ts3soundboard# ./sinusbot -RunningAsRootIsEvilAndIKnowThat -bash: ./sinusbot: No such file or directory root@vps2344:/opt/ts3soundboard# su sinusbot sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$ ./sinusbot -RunningAsRootIsEvilAndIKnowThat bash: ./sinusbot: No such file or directory sinusbot@vps2344:/opt/ts3soundboard$

kwiet75
kwiet75

znalazlem jeszcze cos takeigo 677x484

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Co艣 masz ewidentnie zepsute, nie widzi ci tego pliku w konsoli, ftp jest dobrze. ustaw w艂a艣ciciela na sinusbot z tego screena.

kwiet75
kwiet75

a grupe tez?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak. Spr贸buj to ogarn膮膰 samemu

kwiet75
kwiet75

a zrobilem jeszcze ze skrypta zainstalowalem sinusbota i wszytko niby jest ale jak probje wejsc na strone to juz pisze ze polonczenie odrzucone

kwiet75
kwiet75

i to wszttko mam w roocie

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Dobry port i odblokowany?

kwiet754
kwiet754

a jak odblokwowac??

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

W panelu v3 my.lvlup.pro masz opcje filtrowania.

kwiet75
kwiet75

Zainstalowa艂em nowy system vps i wszystko zacz臋艂o dzia艂a膰 dzi臋ki 偶e pr贸bowa艂e艣 mi pomoc