Problem z stabilnością systemu procesor z turbo boost

Pytania i problemy
DokGrej
DokGrej

Witam, posiada o dłuższego czasu problem że laptopa restartuje się z włączoną fukcją turbo boost na laptopie Lenovo Legion 5

System zachowuje się niestabilne z włączoną funkcji Turbo Boost na procesorze.

Restartuje się po służszej chwili dłuższego albo nawet po zalogowanie do systemu.

Specyfikacje:

Procesor: AMD Ryzen 5 5600H

RAM: 16GB RAM 3200Mhz CL20 (2x8 GB)

Karta graficzna: RTX 3060

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Sprawdzałeś temperatury? Może restart następuje po jakimś progu.

DokGrej
DokGrej

Maksymalna temperatura w hwinfo to max 80 stopni przy 4,0 Ghz na wszystkich rdzeniach przy pełnym obciążeniu.

Glupikocz
Glupikocz

Czyściłeś gada? Może pastę zmień na ciekły metal (polecam)

DokGrej
DokGrej

Ciekły metal jest już więc zalozony jest o wiele lepiej niż wcześniej. Max w najgorszych warunkach to 85 stopni a wcześniej było po 100 stopni.

Glupikocz
Glupikocz

To ciekawe a format próbowałeś? Instalowałeś sterowniki dołączone na dysku jako inna partycja? Albo z neta totalnie każdy sterownik, a później driverbooster?

DokGrej
DokGrej

Format to już z 2 razy. Po formacie wydaje się wszystko ok ale jak zaktualizuje sterowniki nieważne jak to niestety problem wraca jak bumerang. Instalowałem najnowsze sterowniki z WHQL. Próbowałem Driver Booster, instalowałem nawet najnowsze sterownini chipsetu z strony amd.

Glupikocz
Glupikocz

Jedyne rozwiązanie, przez okno i zapraszam po nowy XD A tak bez jaj to dość dziwne, czyli możesz mieć tak jak ja mialem z PC że jakiś sterownik jest za nowy i wariuje PC. Mialem tak z karta sieciowa, co bym nie zrobił co 30 sek ping na 5sek wywalało same 9999999. Mowie no strzeli mnie routery wymieniłem, kable no wszystko, co się da, formaty itp, nic nie dawało, aż w końcu zmieniłem sterownik karty sieciowej i ustało. Także może zadzwoń do supportu lenovo i zapytaj czy wiedzą coś na ten temat.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.