Problem z vps

Zombie
vps, lvlup
AdreN
AdreN

Witam. Mam problem taki że zablokowało mi vps z powodu naruszenia regulaminu. O co chodzi nic nie zrobiłem ?

Anno
Anno

Może ktoś ci się włamał na vps ??

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Co robiłeś na VPSie? Czy było to coś niezgodnego z regulaminem? W każdym razie, my nie mamy wglądu do panelu administracyjnego, myślę że jak napiszesz ticket do supportu z zapytaniem co było przyczyną blokady, to uzyskasz odpowiedź.

AdreN
AdreN

Raczej wątpię że włamali mi się

AdreN
AdreN

Jeżeli nie była to moja wina zostanie on odblokowany czy już raczej muszę kupować nowy ?

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Uwaga, dzielę się nie do końca potwierdzonym info.

Są dwa przypadki kiedy VPS jest blokowany - gdy wychodzi jakiś atak (nieważne czy to chińskie boty się rozgościły czy ktoś uruchomił własny wynalazek) oraz gdy jest atak przychodzący na danego VPS o takim natężeniu że blokuje całą maszynę. Raczej nikt by nie chciał żeby jego VPS leżał bo jednej osobie na węźle grupa gimbusów atakuje TS3, nie?

Jeśli był to atak wychodzący to na pewno dostałeś link do raportu @AdreN. Tam są takie "fajne" szczegóły jak np. ile pakietów wychodziło i w jakie IP oraz port(y) był wycelowany.

SystemZ ma program trzech szans, czyli po trzech zablokowaniach VPS jest usuwany (ale to też pewnie zależy od tego co tam się działo i jak reagował właściciel VPS).