Problem z WinSCP

Zombie
logowanie
Matruz
Matruz

Loguje sie do winscp jako user i nie mogę tworzyć katalogów. Chcąc zmienić hasło w programie putty do użytkownika root nie da się bo gdy wpisuje 2 razy nowe hasło a potem loguję się do winscp jako root to wyskakuje błąd z hasłem. Prosze o pomoc.

Fallen
Fallen Pionier

@Matruz Proszę się zapoznać z tym https://lvlup.rok.ovh/t/podstawy-serwera-vps-kvm/55

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Przeczytałeś w ogóle co dostałeś jako informacje zwrotną po zakupie VPSa?

[quote]Aby zmienić hasło po zalogowaniu używając komendy passwd. Domyślnie instalowany system operacyjny to Ubuntu 14.04 64bit. Aby zalogować się na konto root należy najpierw zalogować się na konto user a następnie użyć komendy sudo su Więcej przydatnych informacji odnośnie korzystania z usługi można znaleźć pod adresem: https://lvlup.pro/wiki[/quote]

Musisz użyć komendy ** sudo su ** aby otrzymac uprawnienia root :)

Matruz
Matruz

Chodzi mi tutaj głównie o to iż chciałbym wgrać pliki do serwera minecraft na vps'a poprzez WinSCP, ale gdy próbuje je wrzucić to wyskakuje: Brak dostępu Kod błędu: 3 Komunikat błędu serwera: Permission denied Te permitrootlogin czy jakoś tak zamiast without-password na yes w sshd config zmieniałem.

Fallen
Fallen Pionier

Zrestartuj ssh oraz wejdź na użytkownika root poprzez usera i zmień hasło an koncie root i możesz się zalogować :)

Matruz
Matruz

Robie tak:

  1. /etc/init.d/ssh restart
  2. Jestem na userze i wpisuje sudo su i wpisuje hasło
  3. Wpisuje passwd i 2 razy nowe hasło Potem wchodze do winscp i chce wejść jako root, ale pisze brak dostępu, a jak sie zaloguje do winscp jako user to mi wyskakuje to co wcześniej z brakiem permisji
Matruz
Matruz

TO DZIAŁA!!! DZIĘKI WIELKIE! COŚ ŹLE ROBIŁEM WCZEŚNIEJ ALE TERAZ JEST OK

Matruz
Matruz

Jeszcze jedno. @adminek153 zrobiłeś poradnik jak stworzyć serwer mc i jest tam komenda chmod a+rvx start.sh, ale wpisując ją wyskakuje mi chmod: invalid mode: a+rvx

WoZZowskY
WoZZowskY

Powinno być a+rwx a nie a+rvx

Matruz
Matruz

Ok już poprawiłem. Jak mam 4gb ram to zamiast 1024M powinienem wpisać 4096M co nie?

Fallen
Fallen Pionier

Nigdy nie podawaj wartości maksymalnej, daj 3500mb

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Faktycznie literówka - mój błąd. Juz naprawione :)

Matruz
Matruz

Mam problem z uruchomieniem serwera. Nic sie nie dzieje