Problem z zabezpieczeniami na vpsie

Pytania i problemy
Championes
Championes

Witajcie, wiecie może jak zabezpieczyć porty lub wogle vpsa, bo gdy jestem na serwerze lub administracja , to wchodzą na tym samym nicku co ja jesteśmy. Z góry dziękuję.

igoyek
igoyek

Dlaczego chcesz zabezpieczyć VPS skoro wina leży po stronie serwera gry? Polecam zainwestować we wtyczkę AuthMe, bądź zmienienie online-mode na true :)

Axerr
Axerr
  1. Nie podawaj haseł kluczy do VPS nikomu, pozostaw je dla siebie.
  2. Zrób whitelistę portów, których używasz, wszystko inne dropnij
  3. Przeczytaj tutorial na spigotmc dot. zabezpieczania BungeeCorda
Championes
Championes

Aha, to nie wiem czemu wydawałem na minelogin tyle -_-

igoyek
igoyek

Obawiam się, że ja tym bardziej nie będę tego wiedział. Zawsze możesz zmienić wtyczkę usprawniającą logowanie albo napisać do autora wtyczki, którą zakupiłeś, może on będzie znał rozwiązanie Twojego problemu.

Axerr
Axerr

AuthMe jest darmowe, przenieś się na nie i tyle ¯_(ツ)_/¯

Championes
Championes

60 zł wydałem 😦

Axerr
Axerr

Nie musisz wydawać nic więcej, authme jest bezpłatne.

igoyek
igoyek

Zmiana wtyczki na AuthMe nie będzie Cię nic kosztować. No może poza 5 minutami Twojego cennego czasu :)

Nikox
Nikox

Jestem jednym z developerów mineLogin. Sprawa rozwiązana na Discordzie, obejście logowania odbyło się poprzez dołączenie przez inny serwer proxy (nie było żadnych zabezpieczeń na podserwerach). W takim wypadku żaden plugin na logowanie nic nie da. mineLogin jest pluginem na proxy, oferujemy bridge dla serwerów logowania, jednak jeżeli ktoś dołączy bezpośrednio na tryb to na nic to się zda.

JedynyTakiPsiak
JedynyTakiPsiak

Zgaduję że masz postawiony hosting paru trybów lub połączenie się na serwer przez lobby? (inaczej mówiąc bungee czy coś innego?) Jeśli mówisz o tym że ktoś wchodzi na nick taki sam jaki masz to przyczyną nie jest że podałeś hasło czy coś, bo to bzdura (tak sądzę). Tak samo że authme jest better od płatnego plugina. Tylko brakuje Ci zabezpieczenie portów aby nikt przez inny serwer proxy nie połączył się na twój serwer. Polecam osobiście plugin BungeeGuard.

Instrukcja jak zainstalować :

  1. wrzuć plugin do każdego folderu plugins (tj. bungee, i inne serwer mc które chcesz zabezpieczyć)
  2. odpalić serwery -> wejść w stworzony folder od BungeeGuard, a potem w pliku token.yml skopiować wygenerowany kod losowych znaczków.
  3. Wkleić ten kod do każdego config.yml w folderach BungeeGuard na każdym twoim serwerze. PS . 4. i na koniec jeszcze na wypadek zezwolić na porty przez fw allow (port) np. fw allow 25567 itd.
system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.