Problem z zaporami ,,CSF firewall”

Zombie
vps, minecraft, zabezpieczenia
Krzychu321
Krzychu321

Witam was,otoz mam nastepujacy problem z zaporami CSF firewall, niby dzialaja ale gdy je odpalam nie mozna sie dostac na moj server (mcpe) ale to nie tak ze wtedy jest offline bo gdy uruchamiam zapory gdy gracze sa w grze nic sie nie dzieje typu ze wywala server badz graczy.Jednym slowem ci co sie nie zalapali nie dostana sie na server. A wiecie co jest najdziwniejsze w tym? gracze bedac na serverze gdy uruchamiam zapory moga sobie bezpiecznie wyjsc i jakims cudem spowrotem wejsc.

Moze mam cos w nich skonfigurowac? prosze o pomoc.

Toranktto
Toranktto

Czemu nie użyjesz natywnego firewalla (pod Linuxem - iptables)?

Krzychu321
Krzychu321

boje sie ze znowu strace dostep do VPS gdy ostatnio robilem,a servera nie odzyskam i wtedy co zrobie? Mozesz mi pomoc z CSF?

Toranktto
Toranktto

Niestety nie znam się na CSF i według mnie lepiej zrobić to w firewallu natywnym (w razie problemów więcej osób będzie w stanie ci pomóc). Jeżeli stracisz dostęp przez SSH możesz w przypadku KVM użyć panelu Proxmox i usunąć/poprawić reguły filtrowania.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak jak mówi @Toranktto , lub najlepiej wszystko ustawić przez panel (v3). Najłatwiej i najbezpieczniej. Oczywiście jak masz KVM.

Krzychu321
Krzychu321

logiczne chyba ze gdybym nie mial kvm to by nie dzialaly...jaki panel? jak to ustawic bardzo prosze o pomoc

Krzychu321
Krzychu321

A jesli chodzi o iptables to nie moge ogarnac tego.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

http://my.lvlup.pro/ Wersja beta, ale jak się tam zalogujesz to masz fajne funkcje ;)