Problem ze startem po zatrzymaniu serwera Minecraft

Pytania i problemy
Tobi
Tobi

Cześć, wiem, że podobnych pytań było już wiele, ale na moje odpowiedzi nigdzie nie znalazłem, więc do rzeczy. Przeniosłem się ostatnio na lvlup z moim serwerem i mam nurtujący mnie problem. Po autorestarcie o późnych godzinach sam serwer się po nim nie odpala. W spigocie jest linijka restart-script, próbowałem go ustawić na ./start.sh, ale dalej nie działa, jakie jest rozwiązanie, może skrypt sh dobry na tą komendę? Z góry dzięki za odpowiedzi! 😺

EDIT: Korzystam z pluginu UltimateAutoRestart, do niego nie mam żadnych zastrzeżeń, ale oczywistym jest to, że nie może wykonywać komend na vps, więc nie ma szans, że sam włączy serwer po komendzie /restart.

Kamil02167
Kamil02167
Tobi
Tobi

Tak, ale to jest skrypt na autorestart, a mi chodzi o skrypt który się wywoła po komendzie /restart i po prostu serwer sam się włączy.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Doprowadzenie do działania komendy restart nie jest takie proste. Wymaga ono odpowiedniego zmodyfikowania skryptu startowego, gdyż serwer Minecraft uruchamia go w specyficzny sposób.

No, niewiele wynika z tego, co napisałem powyżej, ale kiedyś próbowałem to dobrze ustawić i nawet się udało.

Polecam jednak inną metodę, a konkretnie uruchamianie serwera w pętli. Możesz użyć takiego skryptu: https://lvlup.rok.ovh/t/jak-zrobic-automatyczne-uruchamianie-serwera-minecraft-gdy-jest-wylaczony/7930/#3?u=timo

Wówczas, chcąc zrestartować serwer, wykonujesz (bądź twój plugin) komendę stop, a po całkowitym wyłączeniu skrypt ponownie go uruchamia.

Kamil02167
Kamil02167

Wyżej jest start.sh i on działa również z /restart.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.