Problem ze statusem

Off topic
status.lvlup.pro
adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Na prośbę pana Michała, tworzę wątek. Mam taki problem z tym statusem na iPhonie:

http://imgur.com/XVhPgTc

Przeglądarka Safari, najnowszy iOS, 6s plus

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dzięki za info. Czy da się rozwinąć listę tych usług? Jeśli tak - co tam jest?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ok, czyli generalnie tylko ta ogólna informacja jest błędna, po rozwinięciu wszystkie pola się zgadzają i są w kategoriach których powinny?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Dokładnie tak

[[[Wpis musi zawierać co najmniej 20 znakow]]]

Kukubaczek
Kukubaczek

Myślałem ze to ogólnie panel zepsuty xd Na Macu i iPhone 6S tez nie działa, najnowsze systemy, tez safari: http://imgur.com/CVnrUVL

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Zainstalowałem też przeglądarkę Google Chrome na mój telefon, po sprawdzeniu również strona wyglądała jak na zdjęciach wyżej. Prawdopodobnie będzie się tak wyświetlało na wszystkie iOS'owe przeglądarki.

Kukubaczek
Kukubaczek

I OS X'owe też :D Bo na Macu to samo ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Strona ze statusem używa jeszcze starej wersji Vue.js a porządne przepisanie na nową wersję trochę jeszcze potrwa. Prawdopodobnie rozwiąże to ten problem.

Na iOS silnikiem wszystkich przeglądarek jest Safari, jedyna różnica przeglądarek na tym systemie to opakowanie czyli interfejs. Taka jest polityka Apple, do Appstore nie dostanie się przeglądarka z prawdziwego zdarzenia (kompletna) jaką możemy zainstalować na Androidzie.

Kukubaczek
Kukubaczek

Przecież Safari jest z prawdziwego zdarzenia. Wymienię jej zalety w porównaniu do innych:

  • wsparcie 3D Touch (chyba chrome tego nie ma),
  • wsparcie HandOff (na iOS i OS X),
  • intuicyjności,
  • bezpieczeństwo,
  • synchronizacja (iOS -> OS X i na odwrót),
  • wsparcie AirPlay z poziomu iOS i OS X,
  • powiadomienia (tutaj jak na forum się cos nowego pojawi to wyświetla się mi powiadomienie na Macu gdy mam otworzoną przeglądarkę wlasnie na forum).
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Mówiąc przeglądarka z prawdziwego zdarzenia nie chciałem obrazić Safari bo nie jest dużo do tyłu z innymi przeglądarkami ale o fakt że każda przeglądarka w Appstore to tylko nakładka na Safari. Android jest tu bardziej elastyczny, ale oczywiście niektórzy twórcy świadomie też tworzą takie "nakładki" na Androida np. Ghostery jest dobrym przykładem.

Intuicyjność to już kwestia dyskusyjna, bo każdy woli co innego więc sądzę że tu nie ma wygranych, to tak jak dyskutować o tym czy lepszy jest kolor żółty czy czerwony :)

Synchronizacja na Chrome jest już od jakiegoś czasu na wszystkich platformach. Firefox też to oferuje.

Z bezpieczeństwem bym polemizował, Apple ostatnio jest niczym Microsoft jeśli chodzi o luki, wystarczy na bieżąco obserwować wychodzące CVE i coroczne pwn2own .

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Problem został rozwiązany - strona na iPhonie już pokazuje prawidłowo status usług. Dziękuję :)

http://i.imgur.com/ZUb3LSh.png

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jako że nie robiłem żadnej zmiany przez ten czas, wygląda na to że była to kwestia Safari, pewnie przez ten czas nasz już nowszą wersję.