[Problem] zPermissions/PermissionsEx & MySQL

Zombie
vps, zarządzanie
szymhal
szymhal

Witam, trudze się z tym od dawna. Za każdym razem zawsze nadawałem osobne uprawnienia, osobną range na innym serwerze podłączonym BC. Wiem, że istnieje mozliwość MySQL, baza danych, na jednym serwerze ustawiasz i działa. Próbowałem z PermissionsEx, lecz mój serwer jest na wersje 1.7 - 1.8.8, na silniku 1.7.10. Wersja PEX'a to 1.23.3 i on działa tylko na serwerach 1.8 zwyż. Nie chcę takiego silnika. Odpuściłem, zainsteresowałem się zPermissions, bo wiem, że też działa przez SQL, lecz tu też napotykam problem, nie mam pojęcia jak ustawić baze danych w configu. Szukałem na forach, znalazłem, że trzeba zmienić plik w bukkit.yml na zPermissions.db , restartuje serwer i nic, próbowałem ręcznie wymusić prace pod MySQL ale to też nie zadziałało. Proszę was o pomoc, bo to bardzo usprawniłoby moją prace. (phpMyAdmin posiadam, bazy MySQL też.) Z góry dziękuje :)

Jebanany
Jebanany

szymhal:

zPermissions

Nie przyglądałem się pracy pluginu, ale strona dokumentacji w prosty i przejrzysty sposób wyjaśnia Twoje zagadnienie tutaj: https://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/zpermissions/pages/quick-start/ oraz przede wszystkim tutaj https://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/zpermissions/pages/for-server-admins/

Przede wszystkim ten fragment: Example bukkit.yml settings follow.

MySQL

MySQL is probably the easiest database to use, especially since CraftBukkit already includes its driver. The relevant settings in your bukkit.yml would look something like:

database:
    username: bukkit
    isolation: SERIALIZABLE
    driver: com.mysql.jdbc.Driver
    password: walrus
    url: jdbc:mysql://127.0.0.1:3306/{NAME}
If you do use the above URL (one database per plugin — extremely recommended), be sure to create a database for zPermissions before using it.
szymhal
szymhal

@up: Dziękuje za pomoc, nie wiem dlaczego ominąłem ten temat, wszystko śmiga, lecz mam kolejny problem, permisja '*' nie działa. Daje nam dostęp do essentiala, ale np. nie ma permisji OP,a. Jakby ktoś chciał pomóc, z góry dziękuje.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Co to w twoim rozumieniu oznacza, że ranga nie ma uprawnień operatora?

szymhal
szymhal

Może tak wytłumaczę: w pexie dodawalem permisje '*' do rangi np Właściciel, lecz ta permisja w zPerms nie działa. Więc jak mam dodać, żeby właściciel miał do wszystkiego permisje, nie mając OPa, przypominam że mam połączone wszystko MySQLem po to, żeby się nie męczyć z rangami.

Jebanany
Jebanany

Strasznie, ale to strasznie nie lubię takiego podejścia, które masz Ty :( Nie uznawaj tego za "pociski", ale za pouczenie. >szymhal:

Może tak wytłumaczę: w pexie dodawalem permisje '*' do rangi np Właściciel, lecz ta permisja w zPerms nie działa. Więc jak mam dodać, żeby właściciel miał do wszystkiego permisje, nie mając OPa, przypominam że mam połączone wszystko MySQLem po to, żeby się nie męczyć z rangami.

W OGÓLE! nie czytasz tego, co autor pluginu napisał w FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania https://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/zpermissions/pages/frequently-asked-questions/ Już pierwszy punkt odpowiada na Twój problem. Where is the '*' node?

Cytując autora pluginu:

Where is the '*' node?

zPermissions adheres strictly to the Bukkit 'SuperPerms' API, which does not support wildcards of any kind. (No, not even plugin.* -type permissions are supported — these need to be implemented by the plugins themselves.) As suggested by mbaxter in his "Why PEX is broken" document, if you want something like the '*' node, give that user OP status instead. If you don't want them to be able to OP others, negate the nodes for the OP command:

/permissions player set bukkit.command.op.give false /permissions player set bukkit.command.op.take false (Needless to say, you should also negate zpermissions.* or at least both zpermissions.player and zpermissions.group so they can't modify permissions that will allow them to OP others or allow others to OP.)

Ładnie proszę, naucz się korzystać z dokumentacji oraz FAQ. Są tworzone właśnie dla osób, które od razu nazywają plugin niedziałającym, niekompletnym lub będąc przyzwyczajonym do innych pluginów nie potrafią odpowiednio skonfigurować tego nowego.

Natomiast, jeśli chcesz oznaczyć rozwiązanie tematu - użyj opcji Akceptuj rozwiązanie na dole czyjegoś postu.

szymhal
szymhal

@up: może i masz racje ;/ Dzięki za pomoc, następnym razem postaram się bardziej ogarnąć temat, zanim napiszę wątek. Ten natomiast, może nauczy innych :)

Jebanany
Jebanany

Proszę bardzo :) Do kolejnych wskazówek - zamiast @up pisz po prostu @Jebanany - dzięki temu oznaczysz użytkownika w poście.