Problemy z bootowaniem KVM

Zombie
vps, debian
Fizzy
Fizzy

Gdy chciałem zgrać Debian`a 8 za pierwszym razem miałem tylko Bad Archive Mirror, a teraz jak wchodzę na konsolę VNC Proxmox to piszę [quote]Press ESC for boot menu.[/quote], ale gdy wciskam ESC nic się nie dzieje. Czyli mam dwa problemy

  1. Bad Archive Mirror
  2. Nie działająca klawiatura na proxmox`ie
Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

W proxmoxie dawaj zawszę konsolę na osobne okno (taki ptaszek rozwijany po prawej), to ci guziki będą działały. Wstawiłeś płytkę do wirtualnego napędu z menu dysków? Opcja net-boot nie jest najlepszym rozwiązaniem :P

Fizzy
Fizzy

A jeśli chodzi o błąd [code]Bad Archive Mirror[/code] To wiesz może co trzeba zrobić.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Jeżeli wciskasz przycisk ESC i nie działa = wina obrazu. Proxmox nie może "zbootować" VPSa z uszkodzonego obrazu. Polecam wymianę obrazu na najnowszy debian-8.7.1-amd64-netinst, który znajduje się pod tym linkiem.

Jeżeli to nie pomoże, to Twój KVM nie ma (całkowicie) dostępu do internetu - wtedy ten błąd będzie występował ;)

Fizzy
Fizzy

Jeśli chodzi o konsole to zadziałało tylko nie wiem jak ten najnowszy obraz załadować... Gdy chce dodać route`a to piszę [code]SIOCADDT: NO SUCH DEVICE[/code] Czy coś w tym stylu (na Debianie 8.5), nie wiem jak załadować najnowszy obraz.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Użyj komendy ifconfig i wyślij to co zostało wyplute 😛

PS. Masz inną nazwę karty sieciowej ;) PS2: Aby załadować najnowszy obraz musisz napisać ticket z linkiem o dodanie obrazu ISO

Fizzy
Fizzy

Ifconfig nie działa przy instalacji debiana...

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Aaa bo ty próbujesz go zainstalować 😛 Nwm jak wziąść nazwę karty 😛 Może być np. eth0 albo ens01

PS. Myslałem , że coś już masz ;)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Na KVM moja domyślna nazwa karty to było ens18, eth0 niekiedy trzeba ręcznie ustawić.