Problemy z pluginem FastLogin

Zombie
minecraft, pluginy
Glenor
Glenor

Wie ktoś jak polaczyć plugin FastLogin w Mc z bazą MySql na hostingu WWW

Glenor
Glenor

oo dobra mam jejuu jakie to jest dziwne a zarazem proste

Glenor
Glenor

690x346

wie ktoś o co choo

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Ten błąd zazwyczaj oznacza, że serwer docelowy jest w online-mode, a powinien być w offline-mode jak cały bungee. Zmień w server.properties.

Glenor
Glenor

noo własnie mam wszystko na online mode false

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Więc to coś z pluginem FastLogin, sprawdz czy na pewno konfigurujesz tak jak to zaleca autor. Być może plugin wymaga wszędzie online-mode?

Glenor
Glenor

wszędzie jest OnlineMode na false

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Chodzi o to, że ten plugin prawdopodobnie wymaga online-mode: true, czyli trybu online-mode, nie offline-mode.

Glenor
Glenor

i też nie dziala

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie używalem tego pluginu, ale lap tutaj jakis poradnik:

https://www.youtube.com/watch?v=01g7Ehgz8A8&feature=youtu.be

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Offline mode ustaw w serwerach spigotowych a w bungee tak mi się wydaje online, bo z bungee zawsze trzeba do spigotowych dać offline i ewentualnie do bungee online. Spróbuj ewentualnie wszędzie dać offline, bo chyba to na celu ma ten plugin.

Glenor
Glenor

właśnie wszędzie jest na offilne połączone z mysql wszystko się tworzy ale jak wchodze to pokazuje mi sie właśnie ten komunikat co wysłałem screena gdzieś wyżej

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Chwila, instalujesz fastlogin na bungee, nie na spigocie nie?

jak na spigocie to bardzo prawdopodobne, że to tego wina :P chyba, że w tym pluginie to tak nie działa, ale warto próbować

Glenor
Glenor

na spigocie instaluje

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

z tego co jest napisane na githubie, plugin wspiera bungeecord, spróbowałbym go wgrać tam :) jest też informacja, że potrzebuje offline-mode.

https://github.com/games647/FastLogin

Glenor
Glenor

to z fastlogin jeśli chodzi o BungeeCorda to dziwne

Glenor
Glenor

Nie wiem głupkowate to jak ja

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

W sumie to jak sobie przypomne, to probowalem uzywac tego pluginu. Wyrzucilem go po testach jak samoczynnie przestal dzialac 😛

Niestety juz nie pamietam jak go ustawialem, ale chyba wymagalo to wgrania na bungeecord i na serwery logowania do komunikacji ze soba.

Glenor
Glenor

no własnie wgrałem na lobby i wgrałem na Bungeecord połaczyłem wszystko baza mySQL i nic

Glenor
Glenor

i wszystko jest na oline mode false

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

jakieś błędy?

Glenor
Glenor

Nie

anon10657637
anon10657637

Jak wrócę, to postaram wrzucić fragment kodu, odpowiadający za autoryzacje premium na BungeeCord. Skompilujesz sobie i będzie działał ;)

Glenor
Glenor

okej dziekuje bardzo

Glenor
Glenor

jeszcze szczerze nigdy nie byłem na forum co ludzie by byli tak uprzejmi i pomocni doceniam waszą pracę a SystemZ jest osoba Napisałbym jaką ale
Kultura obozwiązuje TO SŁOWO oczywiście w dobrym znaczeniu

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Mamy nadzieje że zostaniesz na dłużej ;)

DoreK
DoreK α-tester v3

Offtop

Chodzi Ci o to, że SystemZ jest za*ebisty? Zgadzam się :P

Glenor
Glenor

zostac zostane

szymhal
szymhal

Mam ten sam problem. Wersja spigota: 1.12 Wersja bungee: Waterfall 1.8 - 1.12

Wrzuciłem plugin do pluginów spigota, wszystko ładnie się załadowało, ale jak łącze się PRZEZ BUNGEE to mi własnie pokazuje ten komunikat, wraz z błędem w konsoli BUNGEE:

java.lang.RuntimeException: Server is online mode!
    at net.md_5.bungee.ServerConnector.handle(ServerConnector.java:303)
    at net.md_5.bungee.protocol.packet.EncryptionRequest.handle(EncryptionRequest.java:42)
    at net.md_5.bungee.netty.HandlerBoss.channelRead(HandlerBoss.java:94)
    at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.invokeChannelRead(AbstractChannelHandlerContext.java:362)
    at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.invokeChannelRead(AbstractChannelHandlerContext.java:348)
    at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.fireChannelRead(AbstractChannelHandlerContext.java:340)
    at io.netty.handler.codec.MessageToMessageDecoder.channelRead(MessageToMessageDecoder.java:102)
    at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.invokeChannelRead(AbstractChannelHandlerContext.java:362)
    at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.invokeChannelRead(AbstractChannelHandlerContext.java:348)
    at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.fireChannelRead(AbstractChannelHandlerContext.java:340)
    at io.netty.handler.codec.ByteToMessageDecoder.fireChannelRead(ByteToMessageDecoder.java:310)
    at io.netty.handler.codec.ByteToMessageDecoder.channelRead(ByteToMessageDecoder.java:284)
    at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.invokeChannelRead(AbstractChannelHandlerContext.java:362)
    at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.invokeChannelRead(AbstractChannelHandlerContext.java:348)
    at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.fireChannelRead(AbstractChannelHandlerContext.java:340)
    at io.netty.handler.timeout.IdleStateHandler.channelRead(IdleStateHandler.java:286)
    at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.invokeChannelRead(AbstractChannelHandlerContext.java:362)
    at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.invokeChannelRead(AbstractChannelHandlerContext.java:348)
    at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.fireChannelRead(AbstractChannelHandlerContext.java:340)
    at io.netty.channel.DefaultChannelPipeline$HeadContext.channelRead(DefaultChannelPipeline.java:1334)
    at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.invokeChannelRead(AbstractChannelHandlerContext.java:362)
    at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.invokeChannelRead(AbstractChannelHandlerContext.java:348)
    at io.netty.channel.DefaultChannelPipeline.fireChannelRead(DefaultChannelPipeline.java:926)
    at io.netty.channel.epoll.AbstractEpollStreamChannel$EpollStreamUnsafe.epollInReady(AbstractEpollStreamChannel.java:979)
    at io.netty.channel.epoll.EpollEventLoop.processReady(EpollEventLoop.java:403)
    at io.netty.channel.epoll.EpollEventLoop.run(EpollEventLoop.java:306)
    at io.netty.util.concurrent.SingleThreadEventExecutor$5.run(SingleThreadEventExecutor.java:858)
    at java.lang.Thread.run(Thread.java:748)

Lecz gdy łącze się bez bungee, czyli po porcie to normalnie mnie automatycznie loguje. Nie mam pojęcia o co chodzi.

Arimer
Arimer

szymhal:

java.lang.RuntimeException: Server is online mode! masz non premium serwer czy tylko premium?

szymhal
szymhal

W configu bungee: online-mode: false W configu spigota: online-mode: false

Wszędzie jest non-premium, do tego własnie służy plugin FastLogin.

Arimer
Arimer

w bungee ile masz podlaczonych serwerów

szymhal
szymhal

A co to ma do znaczenia? Trzy serwery hub (logowanie) Pięć serwerów gry.

Skoro normalnie wchodzę przez port, bez bungee, to znaczy, że wina gdzieś leży po stronie BungeeCorda (Waterfall)

Arimer
Arimer

sprawdz wszędzie czy masz ustawione non premium

Arimer
Arimer

może ktoś inny się wypowie bo ja nie używałem nigdy tego pluginu

szymhal
szymhal

To po co się wogóle wypowiadasz? Bezsensowne nabijanie postów, flaga poleciała.

Arimer
Arimer

hmm bo chcialem ci pomoc

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Takie porady już sie pojawiły, więc nic nowego nie wniosłeś do tematu.

Arimer
Arimer

ale chociaż starałem się pomoc

szymhal
szymhal

Pozmieniałem wszędzie online-mode na true, ale i tak nie działa.

Glenor
Glenor

Nie wiem czasem czy na BungeeCorda n ie trzeba instalować jakieś pluginu

LeviPlayGames
LeviPlayGames

@Glenor ten błąd pojawia się nie ze względu na FastLogin, ale sam BungeeCord. Oznacza tyle, że serwer startuje z Online-mode false i to jest problemem. Sprawdź w komendzie startu serwera (albo pliku, który używasz do odpalenia) czy nie ma w niej(nim) -o true to przestawia serwer z powrotem w onlinemode true.

W sumie to temat pisany był trochę czasu temu, a @szymhal się pod niego podłączył, więc nie wiem czy Glenor nadal ma ten problem, czy sobie odpuścił.

szymhal
szymhal

Po co mam tworzyć nowy temat, skoro ten nie został jeszcze rozstrzygnięty? Nie, plik startowy mam czysty, tylko żeby uruchamiał ponownie serwer gdy jest wyłączony. Ciekawe czy ten problem dotyczy Waterfalla czy wszystkich wersji bungee.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

690x259

na pewno poprawnie wykonałeś wszystkie te kroki?

szymhal
szymhal

Te kroki trzeba wykonać, gdy mamy plugin do logowania na bungee, typu BungeeAuth. Próbowałem z tymi krokami, wtedy w konsoli spigota pokazywała się wiadomość, że plugin wykrył opcję bungeecorda i nie potrzeba już pluginu do logowania na spigocie. [Server thread/INFO]: [FastLogin] BungeeCord setting detected. No auth plugin is required

szymhal
szymhal

Powodem problemu był błędnie przekazywany adres ip. Na serwer hub wchodziłem z adresem 127.0.0.1 czyli localhost, ponieważ łączyłem się przez bungee. Funkcję ip_forward miałem ustawioną, nie wiem czemu nie działała. Teraz, gdy adres jest poprawnie przekazywany dalej, plugin działa poprawnie.