[Propozycja] Nowy dział na forum

LVL UP - forum
Znajak
Znajak Pionier

Witajcie, mam propozycje dodania na forum działu "Szukam osoby do Administracji" jak sama nazwa wskazuje będzie to dział na którym każdy właściciel serwera czy to ts czy minecraft czy innej gry będzie mógł napisać post w którym będzie poszukiwał osób do Administracji.

Ale z racji tego żeby nie wyglądało to na zasadzie: "Cześć jestem z serwera xyz.pl chce osoby do administracji pisać na pw!!!!" przydało by się wprowadzić wzór który należy przestrzegać, moja propozycja to:

  1. Logo serwera lub/i nazwa,
  2. Krótki opis serwera, na czym polega, czym się charakteryzuje,
  3. Zadania Administratora na serwerze,
  4. Twoje wymagania do Administracji.

Myślę że taki wzór jest dosyć dobry, napiszcie co sądzicie o takim temacie i czy chętnie byście go czytali/pisali w nim.

AutomattPL
AutomattPL

Myślę, że wzór do przestrzegania mógłby być przydatny, aczkolwiek nie zauważyłem jakoś dużo tematów typu "Szukam admina", więc nie wiem, czy jest specjalnie sens tworzyć osobny dział na forum, który będzie nieczęsto używany - taka jest moja opinia :) .

Znajak
Znajak Pionier

Może nie jest ich dużo ale zaczynają się pojawiać i właśnie wyglądają one podobnie do tego jak napisałem w przykładzie, a jeżeli nie osobny dział to gdzie byś chciał żeby osoby pisały takie tematy? W działach danej gry/programu? Moim zdaniem takie działy są od poradników/szukania porady konfiguracji serwera/programu. :slight_smile:

WoZZowskY
WoZZowskY

Dobry pomysł ! Popieram tą propozycje

AutomattPL
AutomattPL

@Znajak, pomysł jest dobry i nawet jeśli tak można było odczuć po mojej wypowiedzi, to nie jestem na nie - zastanawiam się tylko, czy jest sens dokładać kolejny poddział, skoro istnieją inne (np. informację o naborze do administracji serwera MC można wstawić na dziale Administracja i zarządzanie -> Minecraft) - fajny jest system działów i poddziałów, ale co za dużo to niezdrowo ;) .

Maaati
Maaati

Myślę że nie warto się ograniczać Panowie. Nie lepiej stworzyć dział w którym może zaproponować współprace ogólna? Często nie tylko osób do administracji potrzebuja? Widziałem gdzieś przed momentem, że ktoś napisał że potrzebuję wydobyć kod z pliku .exe. Pewnie nie raz zobaczymy że ktoś potrzebuje jakaś grafikę lub coś innego. Ja bym zrobił coś na zasadzie współpraca/zlecę prace :)

Znajak
Znajak Pionier

Pomysl fajny na działc zlecę prace ale ja bym zrobił to jako dwa osobne działy żeby było bardziej przejrzyste :)

Maaati
Maaati

Jasne :) Można i tak. Pewnie jeszcze nie jeden by chciał dział: Wiarygodność użytkownika :D

Znajak
Znajak Pionier

A na czym on miałby polegać?

Znajak
Znajak Pionier

@AutomattPL po części masz rację ale większą ilość działów moim zdaniem jest bardziej przejrzysta dla użytkownika

Maaati
Maaati

Najpierw ktoś wstawia prośbę o współprace a potem po nim jada w drugim dziale: Nie współpracujcie z nim, to oszust, nie polecam, 2/10 haha :) Taki żart to był kolego :) Wiesz to takie polskie :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

A może bardziej coś w stylu rynku? Przyznam że póki co to nie łatwa decyzja :slight_smile:

LinGruby
LinGruby Pionier

Tytuł nowego działu Zlecenia / Poszukuje i tam podawać kto ma coś do zlecenia lub kogo poszukuje ?

happi
happi

Lepszą nazwą byłaby "Współpraca".

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Współpraca znów może się mylić z kategorią, gdzie użytkownicy chcą składać prośbę o współpracę z LVL UP. Mi podobają się Rynek albo Pchli targ, pytanie tylko czy taka nazwa jest na tyle "catchy" że załapią to młodsi użytkownicy forum.

happi
happi

To może "Współpraca przy serwerze"?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Im mniej kategorii tym lepiej. Im bardziej elastyczna jest kategoria tym lepiej.

Obecnie sądzę że takie typu ogłoszenia o szukanie administracji nie powinny znaleźć się w kategorii administracja i zarządzanie gdyż tam jest skupiona wiedza, poradniki, konkretne błędy i rozwiązania.

Jakby nie patrzeć administracja czy moderacja to pewnego rodzaju usługa (bezpłatna czy nie) więc proponuję wcielić w życie kategorię rynek wraz z subkategoriami

  • Kupię (dla rzeczy materialnych/niematerialnych)
  • Sprzedam (dla rzeczy materialnych/niematerialnych)
  • Zlecę (dla usług)
  • Oferuję (dla usług)

Edit Kategoria Rynek została już dodana