Prośba o pomoc w instalacji silnika

Zombie
minecraft, silniki
Peterowsky3
Peterowsky3

Witam proszę o pomoc w dodaniu własnego silnika na serwer (miniecraft). Czytałem poradnik i starałem się robić według niego i nic nie wyszło :( kontakt: skype: piotro2456

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Wiem, że problem został rozwiązany już w shoutboxie, ale dla poszukujących rozwiązania raz jeszcze napiszę :) . Instalacja silnika jest szczegółowo opisana w tym poradniku: https://lvlup.rok.ovh/t/instalacja-silnika-minecraft/54

Jeśli chcesz, aby był to silnik spoza panelu oczywiście możesz to zrobić. Wystarczy, że znajdziesz i pobierzesz silnik który Cię interesuje (polecam skorzystać z listy kompatybilności wersji).

Pobrany silnik należy wrzucić do głównego katalogu serwera plik pod nazwą serwer.jar.

Peterowsky3
Peterowsky3

Główny katalog chodzi o te ,,cyferki'' i w tym folderze wrzucić czy do ogólnego (znaczy przy logowaniu się do programu? i przed tym serwer ma być włączony czy wyłączony ? W razie problemów będę pisał do Ciebie :)

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Tak, chodzi o folder, który nazwany jest tak samo jak ID twojego serwera. Do tego folderu musisz wrzucić silnik (plik) o nazwie serwer.jar

Mam nadzieje, że rozwiałem twoje wątpliwości. W razie problemów służę pomocą.

Peterowsky3
Peterowsky3

Witam. Czy mógłbyś mnie od początku poinstruować jak to zrobić? Robiłem jak kazałeś i nic nie mam już pomysłu.

luxDev
luxDev Pionier

Wyłącz serwer. Pobierz silnik (polecam stronę http://mcadmin.net/) Nazwij go serwer.jar wrzuć do folderu który ma w nazwie cyferki(ID twojego serwera) Jak wrzucisz włącz serwer, jak nie będzie ci coś jeszcze działać daj więcej szczegółów.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Nie ma sprawy: Krok 1 - Wyłączamy serwer ( o ile jest włączony) . Krok 2 - Wybieramy silnik, który aktualnie nas interesuje ( możesz skorzystać z tej podpowiedzi: https://lvlup.rok.ovh/t/lista-kompatybilnosci-wersji-silniki-1-5-2-1-10-2/333 ) Krok 3 - Pobieramy ten silnik i ustalamy jego nazwę jako serwer.jar . Krok 4 - Łączymy się z FTP (plikami serwera) tutaj poradnik jak to zrobić: https://lvlup.rok.ovh/t/instalacja-pluginow-ftp-i-filezilla/57 Krok 5 - Wrzuć silnik do folderu, którego nazwa to ID twojego serwera. 690x152

Krok 6 - Będzie to wyglądało w ten sposób: 690x93

Krok 7 - Uruchom serwer i ciesz się rozgrywką :)

Nie zauważyłem, że @luxDev mnie wyprzedził 😮

Peterowsky3
Peterowsky3

Dziękuje :) a na poradniku nie było w Winrar tylko jako plik jar XD

Peterowsky3
Peterowsky3

Dziękuje :) a na poradniku nie było w Winrar tylko jako plik jar Heh XD

Peterowsky3
Peterowsky3

Jest problem gdy loguje się na FTP to mam tylko jeden folder .oracle_jre_usage i co z nim zrobić ?

luxDev
luxDev Pionier

Czy na pewno patrzysz na to co trzeba? pokaż nam jak to wygląda.

Peterowsky3
Peterowsky3

Jak zrobić sceeen tego ?

luxDev
luxDev Pionier

Tak

Peterowsky3
Peterowsky3

Ale jak mam to zrobić ?XD

luxDev
luxDev Pionier

Tu masz na szybko który to klawisz: http://strony-www.ajtis.pl/pomoc.jak-wykona%C4%87-zrzut-ekranu-print-screen-screenshot-w-r%C3%B3%C5%BCnych-systemach

Potem po prostu kliknij ctrl+v w okienku dodawania postu na forum.

Peterowsky3
Peterowsky3

690x431

matirys
matirys

Witam. Czy jeżeli zainstaluję ten silnik tak jak jest tu opisane to wszystkie pluginy, świat, i wszystko inne pozostanie bez zmian czy zadziała to tak jak bym sformatował cały serwer?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

@Peterowsky3 Widzę, że nie masz w tym folderze foldera z serwerem. Dodaj nowy folder o nazwie takiej samej jakie masz ID serwera 386x221 .

Gotowe!

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

@matirys , Jeśli użyjesz przycisku sformatuj w panelu, to utracisz wszystkie pliki. Natomiast jeśli wyłączysz serwer, i podmienisz silniki serwer będzie chodził na nowym silniku, a wszystkie pliki pozostaną nie zmienione.

Peterowsky3
Peterowsky3

a plik serwer.jar ma być w winrar ?

luxDev
luxDev Pionier

Wrzuć go w formacie .jar a to jak go ty na komputerze otwierasz - za pomocą winrar, winzip czy co tam jeszcze jest obojętne.

Peterowsky3
Peterowsky3

Ja gdy pobieram z automatu mam go jako plik java (taki znaczek po środku ) :slight_smile:

luxDev
luxDev Pionier

To dobrze, tak wrzuć go na serwer :slight_smile:

Peterowsky3
Peterowsky3

Dzięki :)

Peterowsky3
Peterowsky3

I nie działa. Piszę gdy włączam server ,,Błąd przy włączaniu, zainstalowałeś silnik? ''

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Jak to jest możliwe? Czy ten silnik na pewno nazywa się sewer.jar ? Czy na pewno jest w odpowiednim folderze?

Załącz obrazek jak to u Ciebie wygląda.

Peterowsky3
Peterowsky3

690x431

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

O ile plik nie nazywa się serwer.jar.jar wszystko wydaje się być zrobione bardzo dobrze, nie widzę błędów.

Spróbuj wgrać silnik przez panel i podmień go z tym silnikiem....

Czy jest to jakiś nie standardowy silnik czy zwykły Spigot/Craftbukkit ?

Peterowsky3
Peterowsky3

spigot :)

Peterowsky3
Peterowsky3

tylko że w panelu nie ma na wersję 1.7.10 :D

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Ale tak tylko z czystej ciekawości, spróbuj zrobić tak jak napisałem, zresetuj serwer i ciekaw jestem czy to będzie działać. Widziałem, że nie wygenerował Ci się na początku folder z serwerem, może to pomoże. Potem usuniesz te wygenerowane pliki i wrzucisz swój silnik do tego folderu.

Peterowsky3
Peterowsky3

Przed tym usunąć pliki ?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Możesz.

Peterowsky3
Peterowsky3

Wiesz co ? Nazwa silnika nie miała być taka ? serwer36961.jar a nie serwer.jar ?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Może być i taka i taka, podczas pierwszego uruchomienia panel i tak nada nazwę silnikowi serwer[id].jar

Peterowsky3
Peterowsky3

w moim przypadku nie nadał XD

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Czy teraz udało się Tobie podmienić te silniki? Pamiętaj, żeby podczas zamiany serwer był wyłączony.

Peterowsky3
Peterowsky3

Teraz usunę wszystkie pliki i zainstaluje silnik z platformy potem usunę plik o nazwie serwer36961.jar i zastąpię go plikiem z spigota (oczywiście ze zmienioną nazwą )

Peterowsky3
Peterowsky3

Panie majster sprawa bo server działa ale nie na modach ;/

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

adminek153:

W celu instalacji modów należy zainstalować silnik MCPC+ z panelu lub we własnym zakresie silnik forge. Po jednorazowym uruchomieniu serwera powinien utworzyć się katalog mods do którego wrzucamy nasze mody.

Silnik, który obecnie zainstalowaliśmy nie będzie obsługiwał modów a pluginy.

Peterowsky3
Peterowsky3

Dzięki :D

Peterowsky3
Peterowsky3

I znowu to samo :/

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

To samo znaczy co? 😕 Spróbuj być bardziej precyzyjny w swoich wypowiedziach - dokładnie spróbuj wyjaśnić o co chodzi.

Peterowsky3
Peterowsky3

Znowu że nie zainstalowałem silnika, ale mam sprawdzam jeszcze jeden sposób jeśli nie podziała prosiłbym i sprawdzenie tego na ,,żywo'' poprzez skype, ponieważ można tam udostępniać ekran :)

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Ale chwileczkę, czy już to wszystko nie działało ? 😲

Peterowsky3
Peterowsky3

Znaczy serwer działał ale jako serwer ,,vanilia'' :)

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli zainstalowałeś spigota to będzie to serwer, który będzie działał z pluginami.

Jeśli chcesz zainstalować forge, tutaj masz poradnik jak to zrobić:

https://lvlup.rok.ovh/t/instalacja-silnika-minecraft/54

Silnik forge instalujemy w inny sposób niż spigota

matirys
matirys

A czy jeżeli popiorę silnik z tond http://minecraft.org.pl/pluginy-na-serwer/silnik-serwerowy/764-spigot-1-9-1-8-1-7-silnik-minecraft to wszystko będzie działać tak jak opisujecie?

Peterowsky3
Peterowsky3

Mógłbym prosić o kontakt na skype ? Udostępnię Ci ekran i zobaczysz na własne oczy co tu się odstawia.

matirys
matirys

Jeżeli chodziło o mnie to: matirys1

Peterowsky3
Peterowsky3

Lubisz Bleach, lub oglądałeś ?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Tak, jeśli jest to silnik spigot, na pewno jego instalacja jest taka sama jak z instrukcji powyżej.

@Peterowsky3 nie używam skype. Spróbuj skorzystać z jakiegoś poradnika na YT, ja zrobiłem co w mojej mocy by rozwiązać Twój problem.

Peterowsky3
Peterowsky3

Ok. A takie pytanie nie mógłbyś Ty zainstalować takowego silnika i modu ?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Moją rolą jest jedynie naprowadzić, nie mogę wykonać tej pracy za Ciebie. Jeśli masz dalsze pytania z pewnością Ci pomożemy.

Peterowsky3
Peterowsky3

Ok :) Dobra to tak zaczniemy wszystko od początku ok ? i Razem ponownie dojdziemy do skutku

matirys
matirys

Rozumiem. Jeszcze jedno, czy zanim wrzucę ten ściągnięty wcześniej silnik to mam coś usunąć? (Np. plik ze starym silnikiem) Bo jak wchodzę w folder z ID mojego serwera to jest w nim plik o nazwie serwer[ID mojego serwera].jar mam to usunąć?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jeśli nie masz ważnych plików na serwerze to możesz to zrobić tak:

  • formatujesz serwer z panelu
  • instalujesz dowolny silnik
  • wgrywasz swój silnik po usunięciu obecnego serwer.jar

Pierwszy krok upewnia się że nie będziesz musiał kasować każdego pliku z osobna przez FTP bo to trwa. Drugi krok tworzy Ci potrzebny katalog z ID. W trzecim kroku usuwasz ten dowolny silnik i wrzucasz na jego miejsce swój.

matirys
matirys

Mam problem, wydaje mi się że zrobiłem wszystko tak jak opisane jest we wcześniejszych wpisach ale gdy wrzucam silnik do folderu i chcę uruchomić silnik to wyskakuje mi powiadomienie: ,,Błąd przy włączaniu, zainstalowałeś silnik? '' Wiem że był ten problem opisany powyżej ale coś ciągle mam źle.