Prośba o Wasze opinie odnośnie forum

Off topic
majsterkowo
majsterkowo

Cześć, mam do Was gorącą prośbę. Jestem adminem dużego forum dla majsterkowiczów, które obecnie działa na silniku phpBB. Sam jestem mocno zafascynowany silnikiem Discourse i mocno rozważam zmianę silnika u siebie (za zmianą przemawia także dobra integracja z WordPressem).

Chciałbym najpierw podpytać Was, jak się Wam korzysta z tego silnika? Wiem, że dla użytkowników takie zmiany potrafią być bardzo bolesne (głównie ze względu na przyzwyczajenia), dlatego chciałem Was podpytać, czy tak z perspektywy czasu uważacie wybór tego silnika za dobrą decyzję? Raczej polecilibyście zmianę, czy odradzili?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie. Jesteście obecnie największym polskim forum działającym na Discourse, więc mocno liczę na Waszą pomoc w podjęciu decyzji :slight_smile:

Z góry dziękuję i pozdrawiam! Łukasz

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Witaj, jako admin forum mogę polecić ten silnik, to naprawdę nowy kamień milowy w oprogramowaniu społecznościowym.

Trzeba tylko być na bieżąco i zaplanować z góry aktualizacje co tydzień lub dwa, niektóre wtyczki mogą mieć problemy przy aktualizacji. Kod forum zmienia się tak szybko że twórcy wtyczek mogą trochę nie nadążać.

Mi jako użytkownikowi bardzo wygodnie się korzysta, jednak aby osoby przyzwyczajone do innych for mogły się odnaleźć jest potrzebnych kilka zmian w konfiguracji forum.

Jeśli ktoś potrzebowałby pomocy w migracji z innego forum to zapraszam na PM po wycenę :slight_smile:

majsterkowo
majsterkowo

Właśnie ta kwestia przyzwyczajenia do innych for jest chyba najgorsza, bo o ile wszystkie pozostałe silniki są w pewnym stopniu do siebie podobne, o tyle D wywraca wszystko do góry nogami ;)

Samej migracji jakoś szczególnie się nie boję. Przeraża mnie jedynie kwestia integracji bazy userów forum z bazą userów bloga na WP - zarówno na blogu, jak i na forum mam po kilka tysięcy userów. Żeby było weselej, te dwie bazy pokrywają się tylko w części ;)

Karolek
Karolek

A ja to tego nowego majsterkowo nie ogarniam. Starsza wersja była prostsza.

majsterkowo
majsterkowo

Przecież teraz też jest prosto ;)

Jak wspomniałem wyżej - wszystko jest kwestią przyzwyczajeń.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Cześć, forum LVL UP, to było jedno z pierwszych for, dzięki których poznałem Discourse. Miałem przyjemność uczestniczyć w życiu kilku takich internetowych społeczności, i póki co uważam Discourse to jest jeden z najlepszych silników. Myślę tutaj o rosnącej liczbie bajerów, oraz o nowoczesnym designie.

Jako moderator muszę także powiedzieć, że narzędzia, którymi mogę dysponować są bardzo proste w użyciu i bardzo pod ręką.

Z tego co widzę bardzo wiele społeczności przechodzi na Discourse, ty też możesz spróbować :slight_smile:.