ProtocolLib - do czego to służy?

Zombie
Lempik
Lempik

Do czego w ogóle służy plugin ProtocolLib? Ja go nie mam, serwer normalnie pracuje, tylko podczas rozruchu mi authme pisze: "[Server thread/WARN]: [AuthMe] WARNING! The protectInventory feature requires ProtocolLib! Disabling it..."

Na stronie pluginu jest napisane: "ProtocolLib is a library that allows read and write access to the Minecraft protocol. It handles most of the overhead required with reflection and channel injection and provides wrappers to simplify packet modification." - Ale to mi nic nie mówi.

Do czego więc jest ten plugin potrzebny?

anon10657637
anon10657637

To jest biblioteka, stanowi zbiór metod, klas etc. odpowiadającym pakietom Minecrafta. Dzięki temu rozwiązaniu jest zachowana wsteczna kompatybilność.

Lempik
Lempik

No ale jak tego pluginu nie mam, to co tracę?

luxDev
luxDev Pionier

W tym przypadku protectInventory w AuthMe odpowiada za to że przy wejściu na serwer gdy jesteś niezalogowany nie widzisz ekwipunku z danego konta, AuthMe korzysta z ProtocolLib aby taki pakiet wysłać, ale ty nie masz tego API więc AuthMe prawdopodbnie bedzie na wejściu na konto pokazywać ekwipunek tylko nie będzie można nic z nim robić.

Lempik
Lempik

Sprawdziłem i jest tak, jak piszesz. Podczas logowania przed wprowadzeniem hasłą widzę swoje przedmioty. Podczas logowania jestem na spawnie, więc kopać i tak nie mogę, ale sprawdziłem, że przed wprowadzeniem hasła nie mogę strzelać z łuku.

luxDev
luxDev Pionier

Jeśli wrzucisz ProtocolLib to nie będziesz tylko widzieć tego ekwipunku, a bez pLiba nadal nic z ekwipunkiem robić nie będziesz mógł ale minus jest taki że widzisz co dane konto posiada.