Proxmox usuniecie z pc

Pytania i problemy
Kleryk
Kleryk

Witam wczoraj wgralem na plytke instalke plyte zostawilem w napędzie wracam dzis z pracy a proxmox jest zainstalowany na moim pc "brat myslał ze to cos od systemu " teraz nie moge wlaczyc normalnie kompa bo odrazu sie wlacza consola proxmoxa jak usuna to?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Może wyjmij płytkę ;) Wyjąłeś płytę? Czy jest w wirtualnym napędzie systemowym? Wejdź podczas odpalania komputera w BOOT MENU i wybierz Windows Boot Loader czy jakoś tak. Miejmy nadzieję, że Ci dysku nie sformatował poprzez instalowanie Proxmoxa. Tak na prawdę, to masz teraz własny serwer dedykowany i możesz tworzyć na nim VPSy, własny biznes!

Kleryk
Kleryk

............ Plyta wyjeta... https://iv.pl/images/13199562281027481029.jpg

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

W przypadku Windowsa na dysku pojawiło by się Windows Boot Manager, wydaje mi się, że dysk został sformatowany.

Kleryk
Kleryk

Podlaczylem drugi pc z tym samym systemem i wyskakuje te same okno undefined

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Mhm, to możliwe że zależy od płyty głównej - nie wiedziałem. Spróbuj wejść w SATA nr 1, potem nr 2 i tak po kolei i sprawdzać, czy ładuje się Windows. W jednym z tych wszystkich powinien być.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

317x149

Zapewne trzeba wybrać UEFI :)

Kleryk
Kleryk

Wszystkie wyświetlają ten sam komunikat 92105887476970183467.jpgundefined

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

498x119 Nie masz windowsa w grubie, lub w ogóle na komputerze.

Kleryk
Kleryk

Pisalem jeszcze z kims innym i twierdzi ze przekonwertowalo mi dysk na gpt a powinien byc mbr czyli pozostaje format.... Wszystko pojdzie sie jbc...

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Niekoniecznie: https://superuser.com/questions/642420/using-gparted-to-convert-gpt-to-mbr-without-access-to-an-os

Znajdziesz też inne przykłady z gparted i live cd.

Kleryk
Kleryk

To raczej i tak wyczysci dysk

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.