Przebudowa stopki strony

W toku
www-lvlup-pro
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Od początku istnienia nowej strony nadal nie do końca pasuje mi jej stopka. Jak dla mnie jest w niej upakowane zbyt wiele informacji.

Pracuję nad tym, gdy będzie przynajmniej część gotowa to podrzucę tu zrzuty ekranu oraz zaktualizuję stronę abyście mogli sami ocenić.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Poprzednia wersja

image|690x177

Obecna wersja z commita 83fa6565

image|690x150

Jak widać podzieliłem linki na wewnętrzne oraz na zewnętrzne które otwierają się w nowej zakładce.

Nie chciałem pisać "Podstrony" czy "Linki wewnętrzne" więc dałem "Więcej" gdyż w miarę dobrze opowiada jakie zadanie ma ta sekcja.

Dla linków czyli stron zewnętrznych dodałem w nagłówku dobrze kojarzoną z tym ikonę aby użytkownik nie był zaskoczony nową zakładką w przeglądarce.

Ikonki kanałów płatności może dostarczały wszystkie potrzebne informację na pierwszy rzut oka ale też trochę śmieciły i zagracały stopkę. @Aylin podsunęła pomysł aby wcisnąć je w karuzelę. W ten sposób nadal mamy wszystkie loga oraz nie mamy śmietnika. Karuzela ma strzałeczki lewo/prawo oraz reaguje na gesty w przypadku ekranów dotykowych.

Widżet z grafaną nie był niezbędny, szczerze to na samym początku użyłem go trochę jako zapychacza i wyglądało to trochę niespójnie. Zrobię z tym drugie podejście - pobiorę dane z API oraz stworzę wykresy na stronie głównej gdzie będziemy się chwalić swoimi plusami, damy tam sekcje o metrykach. Tym razem będą spójne.

Dane firmowe w formie ASCII art nie uległy zmianie. Dla mnie wygląda fajnie póki co.

Na samym dole były trochę zbyt upakowane informacje o prawie autorskim, wersji strony oraz autorze. Przesunąłem pauzę zaraz po nazwie firmy a drugą pauzę zastąpiłem nową linią aby oddzielić ją od autora.

Ogólnie mam nadzieję że stopka już tak nie przytłacza jak poprzednio. Dajcie znać jakie macie odczucia po tych zmianach.

Jakub
Jakub

Teraz jest spoko :love_you_gesture:

KMatuszak
KMatuszak Weteran

Według mnie stopka wyglądała poprzednio dużo lepiej, teraz jest tak jakoś pusto i mniej kolorowo 😕

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Wydaje mi się, że mało komu będzie chciało się przeklikiwać karuzelę z metodami doładowań, poprzednia wersja z listą była lepsza.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

KMatuszak:

mniej kolorowo

Stopka nie powinna przykuwać uwagi. To zadanie treści strony, nie dodatku gdzie są dane firmowe i linki.

bopke:

Wydaje mi się, że mało komu będzie chciało się przeklikiwać karuzelę z metodami doładowań

Jest włączone automatyczne przełączanie co 6 sek.

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

SystemZ:

Jest włączone automatyczne przełączanie co 6 sek. Tak, ale też z drugiej strony

SystemZ:

Stopka nie powinna przykuwać uwagi. Kiedy wchodzę np na stronę pukawki, to bardzo krótki przelotny rzut oka na stopkę pozwala zobaczyć obsługiwane metody płatności, tutaj wymaga to więcej interakcji, przez co jest mniej przyjemne w użyciu

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Po ciągłej obserwacji wersja z karuzelą też mi nie leży. Wróciłem do listy, z tą różnicą że loga są inaczej rozmieszczone i mają inny rozmiar.

image|690x158

Docelowo planuję zrobić to jeszcze inaczej, po prostu przygotowuję 2-3 wersje obrazków z "wspawanymi" logami na dane rozdzielczości. Wtedy da się lepiej wykorzystać poziomą przestrzeń w sekcji "Doładowania".

Póki co sądzę że i tak już jest trochę lepiej.

TheMultii
TheMultii

chrome|230x500 Niestety wersja mobilna z tymi logami wygląda... trochę dziwnie 🤔

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Czy ja wiem... sądzisz że wyśrodkowane loga będą lepsze?

Jak wspomniałem wcześniej, na dane rozdzielczości chce przygotować trochę inne rozmieszczenie, wtedy może być lepiej. Obecnie każda rozdzielczość ma takie same elementy co w sumie przy tak małej ilości pracy wygląda raczej akceptowanie.