Przekierowanie z .pl na .eu

Zombie
domena
DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Witam cieplutko :slight_smile: Posiadam dwie domeny: .pl i .eu. Chcę, aby po wejściu na .pl przekierowało na .eu. Nie chcę dodawać domeny do panelu DA. W panelu jest możliwość dodania "wskaźnika" domeny. Proszę o pomoc 😕

Pozdrawiam :slight_smile:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Hej :D U mnie leje i zimno, to ciepło się przyda 😃 Rozumiem, że pliki strony będą w directadmin jako domena.eu ? W takim razie użyj do domena.pl rekordu CNAME, w którego wartości wpiszesz domena.eu

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tak, pliki będą w .eu

CNAME już utworzyłem, poczekamy, zobaczymy. Zrobiłem tak: domena.pl. | CNAME | domena.eu

Dobrze?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Nie wiem jaki masz panel domeny, ogólnie chodzi o to że jak wcześniej w domena.pl miałeś bodajże rekord A na serwery z direct admina, to użyj CNAME w którym wpisz domena.eu ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

DirectAdmin z ulubionego hostingu lvlup.pro - gdzie indziej nie chciałbym ;)

Typ wskaźnika to pointer, lecz mogę wybrać i alias

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

DBanaszewski:

panelu DA

Zresztą napisałem wczesniej ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Po dodaniu jako pointer mam dodać CNAME'y?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Nie no kurcze zmieszałem trochę, usunąłbym tamten post jakbym mógł xD Wybierz CNAME, wtedy żaden pointer ani inny alias nie będzie potrzebny, bo po prostu przeglądarka będzie już na domena.eu EDIT: usunięty

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

No okej, lecz nie chcę dodawać domeny do panelu DA. Co mam zrobić...? 😕

Przy dodawaniu wskaźnika muszę wybrac typ :/

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Nie dodawaj. Co masz teraz w DA? .eu czy .pl ?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

W DA mam .eu

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Więc w panelu zarządzania domeną (nie DA, w takim np. nazwa.pl) dodaj CNAME

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tylko, że domeny mam na lvlup :P Więc strefa DNS jest tutaj 😛

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Czyli jak, nie rozumiem, nie mam domen w lvlup. Nie możesz usunąć rekordu A z domeny i wpisać rekordu CNAME?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Mam domeny .pl i .eu w lvlup.pro. Strefa zarządzania DNS jest w DA.

Czyli jak mam dodać rekord CNAME to i tak muszę dodać .pl (do panelu), tak?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Aha, strefa DNS w lvlup jest. (późna godzina, już zasypiam xd) Mimo wszystko, nie potrzebujesz dodawać domeny .pl do panelu, masz tam domenę .eu, moim zdaniem (przynajmniej u mnie tak jest) dodajesz do domeny .pl rekord CNAME jako domena.eu zamiast przekierowania na stronę jakie było kiedyś.

Jak dalej nie ogarniasz (i ja też w sumie) to jutro pogadamy, bo teraz do niczego to nie dojdzie xD

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

281x500 281x500 281x500 281x500

Idzie ticket z daleka, na nikogo nie czeka...

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Widzę, że zarejestrowana w OVH. Ich panel ma opcje przekierowania na konkretny adres po wejściu, wystarczy poszukać, chyba nie jest to jakoś głęboko ukryte :P

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

No jest zarejestrowana w OVH 😛 Ale ja mam panel zarządzania w DA - mam domeny w lvlup 😛 (przeniesione z n_____.pl)