Przekierowywanie portu z VPS/komputera na VPS

Poradniki
vps
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Odwrotne tunelowanie portów

Załóżmy że na jednym VPS lub swoim komputerze posiadamy działającą usługę typu SSH lecz jesteśmy za NATem czyli nie da się do niego bezpośrednio połączyć lub nie chcemy na tym hoście otwierać portów. Przy odrobinie magii SSH możemy tą usługę przekierować na zdalny VPS.

Przykładem będzie lokalny serwer WWW który możemy podpiąć pod publicznego VPS, zupełnie jakby działał on na VPS :slight_smile:

Generalnie fajna sprawa jeśli programujemy i chcemy pokazać światu nasze dokonania w trakcie tworzenia aplikacji np. znajomym.

Zanim jednak użyjemy magii trzeba się upewnić że ten host ma ustawioną opcję GatewayPorts yes w pliku /etc/ssh/sshd_config po czym restartujemy usługę service ssh restart

Łączenie się z Linuxa

Tu przekierujemy SSH na innego VPSa. example.com to adres VPS gdzie chcemy aby port był widoczny.

ssh -nNT -R :2222:localhost:22 example.com

Łączenie się z Windowsa

Do uzupełnienia, zapewne można do tego użyć PuTTY

Źrodło

http://askubuntu.com/a/50075/453981

WoZZowskY
WoZZowskY

A mam pytanie np jak przekierować serwer z PC na porcie 25565 na IP z VPS?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dokładnie tak jak w pierwszym poście. Obstawiam że chodzi Ci o "zwykłego" Minecrafta który korzysta z TCP. Oba porty to wtedy 25565 i powinno działać.

WoZZowskY
WoZZowskY

SystemZ:

Zanim jednak użyjemy magii trzeba się upewnić że ten host ma ustawioną opcję GatewayPorts yes w pliku /etc/ssh/sshd_config po czym restartujemy usługę service ssh restart

Tą opcję ustawiamy na naszym VPS z którego chcemy mieć IP?

SystemZ:

Łączenie się z Linuxa

Tu przekierujemy SSH na innego VPSa. example.com to adres VPS gdzie chcemy aby port był widoczny.

ssh -nNT -R :2222:localhost:22 example.com

Łączenie się z Windowsa

Do uzupełnienia, zapewne można do tego użyć PuTTY

A to z Naszego PC?

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

dokładnie tak =)

WoZZowskY
WoZZowskY

Dziękuję za pomoc wszystko działa! Nie mogłem się połączyć gdyż mam zmieniony port na ssh. Gdy ktoś ma ten port zmieniony musimy dodać argument -p np:

ssh -nNT -R :2222:localhost:22 example.com -p PORT_SSH
nitromaxpl
nitromaxpl

Jak to potem usunąć to co na moim pc bylo zrobione?

WoZZowskY
WoZZowskY

Jak chcesz się rozłączyć to po prostu zamykasz Terminal/PuTTY i cie rozłączy.