Przypadkowe usunięcie plików z vpsa

Zombie
vps, zarządzanie
DoreK
DoreK α-tester v3

Witam, nie pytajcie mnie jak to zrobiłem, to... "skomplikowana" sprawa xdd Otóż usunąłem parę plików z mojego vpsa, logi poniżej. Trzeba je jakoś przywracać, czy nic złego się nie stanie? Jak trzeba przywracać - co trzeba zrobić, żeby 'uratować' sytuację? :
Usuwanie "/var/lib/update-manager/meta-release-lts" Status: Uzyskiwanie listy katalogów w "/var/lib/php"... Status: Listing directory /var/lib/php Status: Listowanie katalogów w "/var/lib/php" zakończone pomyślnie Status: Uzyskiwanie listy katalogów w "/var/lib/php/modules"... Status: Listing directory /var/lib/php/modules Status: Listowanie katalogów w "/var/lib/php/modules" zakończone pomyślnie Status: Uzyskiwanie listy katalogów w "/var/lib/php/modules/7.0"... Status: Listing directory /var/lib/php/modules/7.0 Status: Listowanie katalogów w "/var/lib/php/modules/7.0" zakończone pomyślnie Status: Uzyskiwanie listy katalogów w "/var/lib/php/modules/7.0/registry"... Status: Listing directory /var/lib/php/modules/7.0/registry Status: Listowanie katalogów w "/var/lib/php/modules/7.0/registry" zakończone pomyślnie Status: Usuwanie plików (32) z "/var/lib/php/modules/7.0/registry" Status: Uzyskiwanie listy katalogów w "/var/lib/php/modules/7.0/apache2"... Status: Listing directory /var/lib/php/modules/7.0/apache2 Status: Listowanie katalogów w "/var/lib/php/modules/7.0/apache2" zakończone pomyślnie Status: Uzyskiwanie listy katalogów w "/var/lib/php/modules/7.0/apache2/enabled_by_maint"... Status: Listing directory /var/lib/php/modules/7.0/apache2/enabled_by_maint Status: Listowanie katalogów w "/var/lib/php/modules/7.0/apache2/enabled_by_maint" zakończone pomyślnie Status: Usuwanie plików (32) z "/var/lib/php/modules/7.0/apache2/enabled_by_maint" Status: Uzyskiwanie listy katalogów w "/var/lib/php/modules/7.0/cli"... Status: Listing directory /var/lib/php/modules/7.0/cli Status: Listowanie katalogów w "/var/lib/php/modules/7.0/cli" zakończone pomyślnie

luxDev
luxDev Pionier

Z tego co tam pisze to usunąłeś coś związanego z php, może spróbuj odinstalować ten pakiet i zainstalować na nowo aby uniknąć problemów :P

LinGruby
LinGruby Pionier

lepsze by było reinstall tego pakietu dawno nie miałem takiej sytuacji ale jakoś tak to się robiło / teraz nie siedzę na Debian'owatych tylko tyle co na KVM ;-)

DoreK
DoreK α-tester v3

Nie tylko php zostało poszkodowane>DoreK:

Status: Usuwanie plików (32) z "/var/lib/php/modules/7.0/apache2/enabled_by_maint" Czyli reinstall apache2 i php będzie trzeba zrobić? Czy dać sobie z tym spokój jak przecież wszystko działa?

LinGruby
LinGruby Pionier

DoreK:

Czy dać sobie z tym spokój jak przecież wszystko działa?

działać działa ale po np. reboot może nie działać poprawnie ;-)


nie miałem podobnego scenariusz więc nie mogę stwierdzić dokładnie.