Przyrost użycia pamięci Swap

Zombie
vps, zarządzanie
bambus
bambus

Dziwnym Trafem Przyrosła mi pamięć swap ??

Czy to normalne ?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Z twojej wypowiedzi wynika, że masz jej teraz więcej. Czy na pewno nie chodzi ci o: przyrost zużycia pamięci swap?

Musisz precyzyjniej naświetlać problem, tak abyśmy mogli ci pomóc.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Kolego, TS3 to nie VPS, inny dział :slight_smile:

Jeżeli: a) masz przyrost pamięci SWAP (np. z 2048 MB na 4096 MB) to się nie martw, ponieważ to dobrze. b) masz przyrost UŻYCIA pamięci SWAP, to średnio, ponieważ wtedy VPS "nie ma" gdzie przechowywać danych z pamięci RAM i je przekazuje do SWAP. Są również inne przyczyny.

Jeszcze jedno: prezycuj pytania, bo nikt nie czyta nikomu w myślach :)

bambus
bambus

Panowie jak ja mam kupione 8 gb ramu to jak swap jest nagle w użyciu ?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

VPS KVM? Czy masz tam jakiś serwer uruchomiony? Jeżeli tak, to jaki.

bambus
bambus

sinusbot,teamspeak

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

SWAP pomaga systemowi w przetrzymywaniu ważnych danych. Wyślij na screenshota, jak pamięć SWAP jest wykorzystywana.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Dobra, zmianę zrobił @adminek153 - zrobił to 1 sekundę później po moim poście :)

bambus
bambus

undefined

dodam że pamięć swap nie powiększała się do 15 dni aż do tego momentu :C

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Taki wzrost SWAP jest minimalny i niczego nie należy się obawiać. Wzrost SWAPu może wynikać z obciążenia hosta głównego. Jest to aktualny stan SWAPu (na dzisiaj/teraz) ?

bambus
bambus

tak ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Nie ma się czego obawiać :) Nie jest to Twoja wina :) Wystarczy zresetować VPSa a SWAP zostanie zwolniony :) Jeżeli uważasz, że problem został rozwiązany, polecam kliknąć przycisk 35x33, aby inni widzieli rozwiązanie problemu 😌

LinGruby
LinGruby Pionier

Dodam że na openvz cyrki ze swapem się zdarzają ja miałem tak że ram był zajęty w 20% a swapu było jakieś 80% nawet Michałowi zgłaszałem i coś tam robił ale to było już z 6 miechów temu ;-)

Póki co spokój :-D

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

SWAP jest używany jeśli kernel stwierdzi że tak będzie wydajniej. Prace nad kernelem Linux trwają więcej lat niż ja mam więc ufam ciężkiej pracy wszystkim którzy przyczynili się do jego budowy. W przypadku OpenVZ swap może być zużywany w dużej ilości, nawet przekraczającej przydział, ma to związek ze współdzieleniem zasobów.

Przy zużyciu swap typu 10MB masz zero powodów do zmartwień nie zależnie od tego czy to jest OpenVZ czy KVM. Nie musisz dokonywać restartu. Całkowicie normalna sprawa.

Prawdopodobny scenariusz jest taki że na serwerze masz uruchomioną aplikację która nie jest używana i została przeniesiona do swap do momentu kiedy nadal jest mało używana. Jeśli będzie częściej używana to trafi ponownie do RAM. Jednym słowem Linux zrobi wszystko za Ciebie a Ty nawet się o tym nie dowiesz :slight_smile: