PuTTY Fatal Error - Network error: Connection timed out

Zombie
vps, zarządzanie, domena, kvm, sieć
bonenc
bonenc

Otóż, mam mały problem dotyczący logowania do konsoli PuTTy przez SSH. Piszę Mi, że coś błędne.. A sami zobaczcie: 690x498

bonenc
bonenc

Dodam jeszcze, że to jest VPS KVM

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

VPS jest uruchomiony? System został przez Ciebie przeinstalowany, czy jest domyślnie Ubuntu? Może zmieniłeś port SSH? Standardowy to 22 ;)

bonenc
bonenc

System jest uruchomiony. Tak jest domyślne Ubunty. I nie wiem czy coś zmieniałem bo dopiero go zakupiłem.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Okej, widzę, że chyba jest jakiś problem z siecią. Brak odpowiedzi na pakiety ping, status.lvlup.pro nic nie mówi. Spróbuj przeinstalować system, skoro nowy VPS to nic się nie stanie ;)

bonenc
bonenc

Robiłem już reinstalacja, nawet aż 2 i nic nie zadziałało. :(

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Na pewno działa serwer? Zobacz panel Proxmoxa ;)

bonenc
bonenc

Działa, ale teraz jest inny problem ;( A mianowicie coś zżera Mi całe vCPU z vps'a..

//EDIT - Żeby nie nabijać postów Nadal nie chcę działać konsola PuTTy SSH.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

To jest jakiś problem, lecz nie z Twojej strony. Zalecam napisanie ticketa do obsługi ;)

bonenc
bonenc

Napisałem już ticketa.

bonenc
bonenc

A co z tą konsolą putty?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

To teraz musisz poczekać na odpowiedź.

Wygląda na to, że jest problem z siecią/nodem.

Konsola puTTY będzie działać, jak VPS zacznie normalnie funkcjonować ;)

bonenc
bonenc

"Konsola puTTY będzie działać, jak VPS zacznie normalnie funkcjonować 😉" A kiedy by zaczęła normalnie funkcjonować?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tego nie wiemy - jak błąd zostanie naprawiony ;) Poczekajmy na odpowiedź ;)

bonenc
bonenc

Nie po to człowiek wydaje pieniądze, żeby hosting się psuł..

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Może błąd jednak jest po twojej stronie. Napisałeś ticket to poczekaj na odpowiedź.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ja tylko "chyba"łem ;) Są to moje przypuszczenia ;)

anon10657637
anon10657637

bonenc:

Nie po to człowiek wydaje pieniądze, żeby hosting się psuł..

Przy takiej skali nigdy nie można wykluczyć ryzyka pojawienia się błędów. Ja myśle, że @SystemZ wbrew jego nickowi jest człowiekiem i w jakiś sposób zrekompensuje tą niedogodność 😛

bonenc
bonenc

Powód zużycia vCPU otrzymałem w taki sposób w tickecie: "Powód zużycia CPU możesz znaleźć zarządzając VPS i korzystając z narzędzi typu htop." Jak mam to zobaczyć?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wpisz w konsoli [code]apt-get update apt-get upgrade apt-get install htop htop[/code]

bonenc
bonenc

No problem jest w tym, że konsola putty ssh Mi nie działa od 2 dni..

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Użyj tej z panelu proxmox

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

257x135

Problemem było putty, które nie chciało się łączyć z VPS. Bitvise zadziałało tutaj bez zarzutów.

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

Witam. niestety mam taki problem iz kupilem VPSOpenVZ i chcialbym stworzyc serwer minecraft lecz problem jest taki ze nie moge sie zalogowac. napewno wpisuje poprawne IP,haslo, itd lecz problem jest ten sam. w programie putty wyswietla sie komunikat " Network error: Connection timed out ". Wyglada to tak jakby zaden program nei mogl wyszukac serwera. Nawet reinstalacja nie pomogla. Czy to moze byc problem z portem? Prosze o pomoc

luxDev
luxDev Pionier

Jaki port wpisałeś w putty?

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

Domyslnie : 22

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Scaliłem z tym tematem ponieważ to ten sam problem. Spróbuj oznaczonego rozwiązania. Jeśli nie pomoże - pisz.

zmieniony tytuł dla lepszego SEO :D

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

Przez ten program Bitvise loguje sie i nic, dalej blad .:" Proba polaczenia nie powiodla sie, poniewaz polaczona strona nie odpowiedziala poprawnie po ustalonym okresie czasu lub utworzone polaczenie nie powiodlo sie, poniewaz polaczony host nie odpowiedzial"

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Sprawdz czy masz ping do tego ip z terminala: [code]ping IP[/code]

liamdj23
liamdj23

Włączyłeś go?

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

Tak jest wlaczony

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

2 vCPU: 0% RAM: 44/6144 MB 1% Swap: 0/768 MB 0% Dysk: 780/22528 MB 3%

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Odpowiada na ping?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro
xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

Nie o to mi chodzi. " Odpowiada na ping" o co chodzi czy to sie sprawdza gdzies chodzi o moj ping czy serwera o jaki ping , gdzie on jest wyswietlony

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Eh, wszystko jest na wiki na początku 😃

Ping – program używany w sieciach komputerowych TCP/IP (jak Internet) i służący do diagnozowania połączeń sieciowych. Pozwala na sprawdzenie, czy istnieje połączenie pomiędzy hostami testującym i testowanym. Umożliwia on zmierzenie liczby zgubionych pakietów oraz opóźnień w ich transmisji, zwanych lagami.

klikasz WINDOWS + R wpisujesz "cmd" w terminalu wpisujesz "ping IP_VPSA" i podajesz tutaj co sie dzieje (screen)

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

690x431

liamdj23
liamdj23

O boże ;---; IP VPS czyli ip które dostałeś w mailu ;---;

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

690x431

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Czyli nie łączysz sie z VPSem, VPS nie działa, nie odpowiada na ping.

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

to co mam robic?

liamdj23
liamdj23

Ja bym napisał ticket, skoro reinstalacja vps nie pomogła to tylko takie rozwiązanie widzę 😕

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

Napisalem nowy. 2 dni temu napisalem i bez odpowiedzi. Szczerze mowiac szybciej dostaje odpowiedz tutaj niz tam.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Po co tworzyć zbędne tickety? Mogłeś poczekać na odpowiedź w tym pierwszym, teraz możesz poczekać następne dwa dni :/

Wszystkie node'y do VPSów działają prawidłowo. Być może to problem wyłącznie z Twoim "kontenerem". Jak już napisałeś ten drugi, to czekaj. Zazwyczaj support odpowiada do 48h.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wygląda na problem z tym konkretnym ip (lub z blokiem). Dla przykładu mogło nie zostać właściwie podpięte pod serwer, a zostało ci przypisane. D:

Tutaj kończy się nasza możliwość pomocy, czekaj na odpowiedz w tickecie ;)

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

Dziekuje polaczylem sie ale mam kolejny problem lub nwm czm ale wyswietla sie ze nieznaleziono komendy gdy wpisuje komende np. apt-get update czy cos trzeba wczesniej wpisac, czy moze nie to wpisuje. 690x431

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

A próbowałeś użyć samego apt? Albo opcji z super user (sudo)? Plus jesteś pewien że Twój system jest działający? Może coś przez przypadek rozwaliłeś i nawet apt nie bangla ;d

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

No ale jak mogłem rozwalic skoro juz po zalogowaniu sie wyswietlilem poradniki jak zrb ten serwer a tu bledy ze nie znaleziono komendy. Nie znam tej opcji " super user (sudo)".

kubus
kubus

Masz inny system niż ubuntu/debian..

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wydaje mi mi, że to centos z komenda yum zamiast apt sądząc po wyglądzie terminala

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

Juz wiem.musze zainstalowac Debiana lub Ubuntu aby móc korzystać z menadżera paczek apt. W tym celu dokonam reinstalacji systemu z poziomu panelu klienta.

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

Witam. Mam znów problem :/ Otóż robię serwer z poradnika (dokładnie to samo) i nie działa mi uruchamianie "start.sh". Dodałem sobie uprawnienia itp. itd.

***KORZYSTAM Z TEGO PORADNIKA>> https://www.youtube.com/watch?v=qS-QyaJCBic&index=2&list=LL5bW2indserJvx6RrHRtJCg***![690x388](/uploads/default/original/2X/8/8fe88fe4f112bdea1e019c9f7b3086d21f2c990e.jpg)690x388690x388

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Spróbuj osobno: su użytkownik screen (2x enter chyba, jak będzie błąd to wpisz script /dev/null ) java -Xmx1024M -jar Spigot.jar

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

Nie rozumiem troche?

Najpierw loguje sie. Pozniej pisze cd /home/minecraft. Nastepnie su root. Pozniej screen. Na koniec screen ./start.sh. I nic sie nie dzieje :/

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tutaj Java jest inna niż 8, ale wszystkie nowe silniki działają na 8.

Poradnik dot. Java 8: https://lvlup.rok.ovh/t/instalacja-java-8-na-vpsie/2513

A silniki możesz pobrać stąd: https://dl.plbananek.eu/mc/

LinGruby
LinGruby Pionier

xKsiedzuPL:

Na koniec screen ./start.sh. I nic sie nie dzieje 😕

no i prawidłowo bo screen to takie cudo co działa w tle ( a żeby zobaczyć czy działa proces - serwer MC ) to zobaczysz to w htop

a tak coby to miało ręce i nogi to powinno tak wyglądać

screen sh "start.sh"
Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Brakuje na początku pliku sh [code]#!/bin/bash[/code]

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

Tylko, ze po wpisaniu screen ./start.sh wyskakuje napis "Screen is terminated".

LinGruby
LinGruby Pionier

ile tych plików masz do zamknięcia w screen coby w tle pracowały?

i zobacz czy ten start.sh ma w sobie na początku

Nieznajomy11:

Brakuje na początku pliku sh

#!/bin/bash

jak niema to dodaj

i zobacz jeszcze tak screen -AmdS sh "start.sh"

mówię że na grach się nie znam

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Ja bym dał w start.sh samo java.., a screen odpalal ręcznie poprzez screen -S nazwa

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

I potem tylko w screenie ./start.sh

nie wiem dlaczego zrobiły się dwie wiadomości, pisałem w jednej D:

xKsiedzuPL
xKsiedzuPL

Nie rozumiem ciagle jest bład . Prosze jeśli ktos ma czas niech wyśle krok po kroku, instrukcje jak zrobic serwer Minecraft na VPSopen. Prosze o pomoc.

men0121
men0121

Witam kiedy probuję się połączyć z vps przez putty to wyskakuje mi błąd - "Network error: connection timed out".

men0121
men0121

Tryb wirtualizacji: OpenVZ n18.lvlup.pro Robilem reinstalacje 3 razy i nic 😕

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro