Pytanie dot. ochrony ddos

Pytania i problemy
Minecon724
Minecon724

siema all, robię forum oparte na flarum (php + nginx) i mam jedno pytanie; czy podstawowa ochrona vpsa + trochę kombinowania z firewallem wystarczy, czy będę musiał użyć zewnętrznych rozwiązań? zagrożenie jest małe ponieważ społeczność nie będzie duża

Kamil02167
Kamil02167

Myślę, że podstawowe zabezpieczenie serwera + cloudflare wystarczy w zupełności.

Minecon724
Minecon724

mam o cloudflare swoją opinię (nie najlepszą), więc na razie z tym zaczekam a jak ochrona ovh? hit czy kit?

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Nie ten poziom filtracji 🤷‍♂️ OVH zabezpieczy Ciebie przed atakami L4 (podstawowa), a OVH GAME L7 dla wybranych aplikacji... Co do filtrowania no to zależy jak leży, ale za taką cenę nie znajdziesz nigdzie nic lepszego.

Minecon724
Minecon724

nie do konca rozumiem, poziom czyli moc czy poziom typu wlasnie te l4 / 7? (mam polski upryze, czyli chb game)

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

L7 warstwa aplikacyjna L4 i L3 warstwa transportowa i sieci

Pod forum użyj najlepiej Cloudflare - daje największe pole do popisu i skonfiguruj dobrze nginxa

Minecon724
Minecon724

jak napisales wyzej, ovh zajmie sie l4 i l7, prawda?

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

L7 dla wybranych aplikacji (UDP) L4 tak, większość Dodatkowo i tak zaleca się wykorzystać dostępny prefirewall

Minecon724
Minecon724

prefirewall znaczy proxy (w tym wypadku cloudflare)?

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies
Minecon724
Minecon724

podeslales link do ovh, mam stworzyc ticket w lvlup aby to miec? (napisalem juz wczesniej ze mam tu vps) pytam zeby nie zrozumiec zle

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

lvlup dzierżawi serwery z OVH, naturalne jest to że te funkcje będą dostępne przez ticket na lvlupie

Minecon724
Minecon724

a zarzadzanie tym firewallem tez tylko przez ticket?

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Tak jak napisałem - prefirewall przez ticket only, OVH GAME masz w panelu

Minecon724
Minecon724

no to zapytam, tylko nie wiem jaka kategorie ticketu wybrac?

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.