Pytanie dot. PHP, aplikacje

Pytania i problemy
php
luxDev
luxDev Pionier

Cześć, na php się kompletnie nie znam, jedynie jakieś podstawy.

Mam do was pytanie, czy opłaca się robić jakieś aplikacje typu "mbot" pod teamspeak, czy lepiej by chodziło to w Javie/C++.

Co o tym myślicie?, jakie są plusy i zalety tych trzech języków?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Pisanie takich rzeczy w php często kończy się słabą czytelnością kodu, najlepiej chyba będzie napisać to w Javie, przy okazji już ją znasz, a to głównie od tego zależy w czym piszesz aplikacje :)

luxDev
luxDev Pionier

Pytam ogólnie w sumie nie chodzi tutaj o czytelność kodu, tylko o wydajność jakieś plusy/minusy bo już mam ową aplikację pod Teamspeaka w jakimś tam stadium napisaną (w Javie) tutaj masz screena :P

690x431

I tak wiem mam o godzinę do przodu 😄

Anno
Anno

Jak byś napisał jakiś fajny panelek do tego to czm nie :D

luxDev
luxDev Pionier

Po co panel :P w configu wszystko ładnie i gitarka :P

Anno
Anno

Tylko praktycznie wszystkie aplikacje mają config tekstowy a jak byś strzelił config w panelu taki intuicyjny to byś miał coś unikalnego :D

luxDev
luxDev Pionier

Moim zdaniem zbędne, bardziej opłacalo by się to wszystko jak by aplikacja miała być publiczna. Aktualnie mój config ma jakieś 100 linijek i jest w json'ie :P

LinGruby
LinGruby Pionier

A bot nawet fajnie działa mówię z autopsji :-D

Anno:

Jak byś napisał jakiś fajny panelek

A co Wy z tymi panelami wszędzie gdzie nie spojrzeć to gdzie panel ;-) ( ustawiasz config i do przodu ) a nie tylko protezy i protezy ( czyt. panele ) 😛

Pantoflarz
Pantoflarz

Piszę aplikację w PHP pod TS - nie mam problem z czytelnością kodu, nie wiem czemu ktoś to zarzucił :D

Zależy to od podejscia - używając klas, mój bot zuzywa bardzo mało, na funkcjach był straszny na zasobach :P

luxDev
luxDev Pionier

LinGruby:

A bot nawet fajnie działa mówię z autopsji 😃

Jak na wersję 0.2.3 Snapshot to nieźle z wszystkim sobie daje radę 😄

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Te pseudoapi które ma TS3 powoduje że ciężko napisać optymalny kod dla bota. W tych czasach gdzie mamy wszędzie REST i websockety to telnet jest dla mnie żartem.

W PHP jest sporo zachodu z współbieżnością w porównaniu z innymi językami więc jeśli to nowy projekt to sugeruję do tego zastosowania wybrać inny język. Oczywiście to moja w pełni subiektywna opinia.

luxDev
luxDev Pionier

Może jak wyjdzie TS4 to przepiszą query interface w sensie te całe "pseudoapi". Te komendy tekstowe..:P

Toranktto
Toranktto

Osobiście pisałbym takie coś w Javie/C/Pythonie. C++ i PHP jakoś mi nie podchodzą. No i PHP nie ma zbyt dobrej opinii.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Co do PHP: sam stary skrót coś mówi: Personal Home Page. PHP nie powstało do robienia w nim botów ;) Dzisiaj ten skrót brzmi tak: PHP Hypertext Preprocessor :slight_smile:

Java byłaby dobrym pomysłem ;)

Tak jak pisał @SystemZ - wszędzie REST API etc. Ja również na stronie mam REST API i działa wszystko sprawnie (no może jeszcze nie, bo Pan Bananek zapomniał zmienić adresu IP w konfiguracji/skrypcie 😛) Cały np. status TSa wykonuje się po stronie klienta - wszystko mam oparte o JSa ;)

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.