Pytanie n47.lvlup.pro

Zombie
vps, lvlup, ticket
Adbox
Adbox

Witam chciałbym się dowiedzieć co się dzieje z moim serwerem openvz na n47? VPS działa do pewnego momentu normalnie po czym zacina sie i wywala z ssh a późniejsze próby logowania się do ssh kończą się komunikatem Network error: Connection timed out -_-

Adbox
Adbox

Są to jakiegoś rodzaju ataki na serwery czy tylko u mnie serwer przestaje odpowiadać? Edit. Serwer po reinstalacji nadal 20 sekund po zalogowania przestaje odpowiadac.... @SystemZ 672x424

LinGruby
LinGruby Pionier

Terminal - lingruby@Aspire-E5-571:~_788.pngundefined

Zaznaczenie_789.pngundefined

wszystko działa poprawnie może coś namieszałeś?

Adbox
Adbox

Serwer jest przeinstalowany na nowego debiana 8 i podczas logowania po +/- 15 sekundach wywala mnie z putty także myślę, że wina w tej sytuacji stoi po stronie dostawcy... Też pingowałem z własnego łącza maszyne i niby nie ucina nic cały czas 35ms lecz putty wywala tak samo filezille....

LinGruby
LinGruby Pionier

nie korzystam z putty, przyznam że nawet nigdy nie korzystałem z filezilla też więc nie pomogę ;-)

Adbox
Adbox

Nie da się zalogować do serwera ponieważ po wpisaniu hasła i zatwierdzeniu serwer przestaje odpowiadać @SystemZ gdzie jesteś :D

DoreK
DoreK α-tester v3

W takim przypadku napisz ticket, tam chyba prędzej otrzymasz odpowiedź bo jest to problem techniczny ;)

Adbox
Adbox

Ticket poleciał ;D Możesz mi orientacyjnie powiedzieć ile będę zmuszony oczekiwać na odpowiedz od supportu? @DoreK

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Mi się wydaje, że jest w panelu dość widoczny napis :P

kubus
kubus

Tak samo n48...

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

To są uroki OpenVZ :P (n48 RBX1, n47 RBX2 = OpenVZ) Polecam pisać do supportu o zmianę pakietu na KVM (lepszy i to o wiele :slight_smile:) Skoro na dwóch node'ach jest to samo, być może jakiś atak czy cuś :/ Albo wadliwa konfiguracja :/ Jak napisane do supportu to teraz czekać do 48h (średnio max). Skoro jest ping to sieć działa :)

PS. Moim zdaniem nie ten dział 😛

Adbox
Adbox

Wydaje mi się, że to czy jest to OpenVZ czy KVM ma tu niewiele do gadania ponieważ mam również serwer openvz w HT i serwer od 241 dni stoi bezproblemowo bez restartow i problemow z logowaniem.... Jest to raczej problem po stronie @SystemZ lub samego OVH ale pozostaje jedynie czekać na szybką i sprawną odpowiedz. W zasadzie od godziny 18:30 na serwerze procesor prawie ciągle był na 100% gdzie normalnie przy tych samych działaniach miał maxymalnie 50% także wina leży tu po stronie OVH moim zdaniem

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Zależy i to dużo ;) OpenVZ ma tylko podstawową ochrone Anti DDoS. Sprawdziłem twój adres IP (VPSa) i SSH oraz domyślnie zainstalowany Apache mi działa normalnie.

Polecam sprawdzić to (info o blackliście): https://lvlup.rok.ovh/t/strona-nie-dziala-w2-lvlup-pro-2222-nie-odpowiada-co-robic/1712

Adbox
Adbox

Widzę kolego nie rozumiesz tego co napisałem... Gdyby mój adres ip był na czarnej liście to serwer by mnie nie zalogował a on mnie loguje po kilku próbach i wyrzuca po 20/30 sekundach gdy jestem ciagle aktywny nawet podczas wpisywania komendy moze sie zaciąć...

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

No dobrze, rozumiem. Jak napisałeś ticketa to teraz czekaj :slight_smile:

DoreK
DoreK α-tester v3

Na odpowiedź supportu czeka się do 48 godzin, choć zazwyczaj jest to 2-3h. Różnie bywa ;) Dodam od siebie że n53 przez chwilę też u mnie padł ale po kilku minutach przeszło.