Pytanie na temat konsoli

Pytania i problemy
BlueasRode
BlueasRode

Czy da się zalogować do konsoli proxmox? jeśli tak to jak?

HowWof
HowWof

Jest możliwość zalogowania się do proxmox. Klikasz w panelu na vps potem proxmox klikasz generuje dane logowania następnie klikasz w link i wpisujesz podane dane wybierając Autoryzacje Proxmox VE authentication server Jeśli dane logowania do Proxmox nie działają, spróbuj wygenerować je jeszcze raz

BlueasRode
BlueasRode

chodzi o konsole która jest w proxmox

LinGruby
LinGruby Pionier

konsola jak konsola wszędzie jest podobnie... a coś konkretniej ;-)

HowWof
HowWof

Jest możliwość do dostępu tej która działa podobnie do SSH przez putty do tej z proxmox nie ma dostępu

LinGruby
LinGruby Pionier

HowWof:

[...] do tej z proxmox nie ma dostępu

dziwne ja jakiś czas temu zmieniałem wielkość partycji i robiłem to w konsoli w proxmox...

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

BlueasRode:

chodzi o konsole która jest w proxmox

W sumie jakby się uprzeć to są dwie: noVNC i xterm, mają trochę inne zastosowanie ale "najbliżej" PuTTy (chociaż to trochę herezja imo) jest noVNC. Po włączeniu VPS i włączeniu noVNC powinien pokazać się ekran logowania, tutaj działa ta sama kombinacja user/hasło co podane w mailu wysłanym po zakupie. Z tego miejsca da się już zrobić to samo co przez PuTTy a w sumie to nawet i więcej bo jak sobie odetniesz przypadkiem sieć to przez PuTTY nic nie zrobisz a przez noVNC z Proxmoxa jeszcze da się podziałać ;)

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.