[PYTANIE] Zliczanie punktów gracza - Excel

Pytania i problemy
JanekJaran
JanekJaran

Wie ktoś z was jak zrobić takie coś? Jeśli w wierszu w kolumnie B znajduję się jakaś nazwa, to dodadaje do pola, np. G3 odpowiednią ilość punktów? Chcę tak, jak na fragmencie zrzutu ekranu, który jest poniżej. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 690x181

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tutaj masz link do bardzo ciekawej serii poradników o Excelu: https://www.youtube.com/watch?v=Mc6XGVJDDrg

JanekJaran
JanekJaran

Obejrzałem kilka poradników z tej serii, ale niestety nie znalazłem tego czego szukałem.

piratjsk
piratjsk Pionier

W komórkę F3 wpisz =JEŻELI.BŁĄD(INDEKS($B$2:$B$201,PODAJ.POZYCJĘ(0,INDEKS(LICZ.JEŻELI($F$2:F2,$B$2:$B$201),0,0),0)),"") i zatwierdź ctrl+shift+enter. Następnie skopiuj tę formułę na niższe komórki za pomocą uchwytu wypełnienia. W komórce G3 ustaw formułę =SUMA.ILOCZYNÓW(SUMA.WARUNKÓW(C2:C201,B2:B201,F3)) i tak jak poprzednio skopiuj ją na niższe komórki.

Formułę na wyciągnięcie z Kto wygrał listy Kto masz porządnie opisaną tutaj. Formułę na zliczanie punktów danego zawodnika masz opisaną tutaj.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.