[Q] Adresy hostingu www

Off topic
kamcio96
kamcio96

Hej

Na jakich adresach działa hosting www? Z tego co wiem są to: w1.lvlup.pro 91.134.213.47 w2.lvlup.pro 91.134.109.98

Czy ktoś mógłby potwierdzić te informacje? Mam nadzieje że w najbliższym czasie nie będą się zmieniać :)

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Potwierdzam te informacje 690x451

kamcio96
kamcio96

To to wiem, ale czy na pewno tylko te adresy? Głównie chodzi mi o wyjścia połączeń(np query do serwera), chce odblokować na iptables wszystko co jest potrzebne.

luxDev
luxDev Pionier

Mogą się zmienić ale na pewno nie za szybko :P

kamcio96
kamcio96

IP wyjściowe z hostingu: 167.114.227.107 Jednak nadal na dedyku nie chce mi działać 😕

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Pytanie na jakich adresach IP działa hosting WWW nie jest do końca precyzyjne. W skład hostingu WWW wchodzi wiele usług na wielu portach na wielu adresach IP, tak dla większej bezawaryjności. DNSy są też rozłożone na dwóch różnych hostach.

Zapewne chodzi Ci o połączenia wychodzące.

Obecnie połączenia wychodzące realizowane są z adresu 167.114.227.107 lecz niestety może ulec to niezapowiedzianej zmianie w przypadku ewentualnych problemów z siecią. Jeszcze nie obmyśliłem jak zrobić to tak aby każdy był powiadomiony o zmianie.

kamcio96
kamcio96

Dobra, problem rozwiązany :) Musiałem przekierować porty w Docker jeszcze.

@SystemZ Jak będziesz planować w najbliższym czasie zmieniać adres daj znać ;) Albo czy masz już inne adresy przygotowane pod to?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Adresy są zmieniane jak coś się sypie, czyli jak sytuacja ostatnio że OVH odcięło mi sieć na nie wiadomo ile czasu więc ciężko to przewidzieć. Rozważam przekonfigurowanie tego na jeden stały adres ale nie wiem czy nie będzie skutków ubocznych.

Będę miał na pamięci i ogłoszę to po prostu na forum jakby była jakaś awaria lub gdyby się coś zmieniło.