RCON minecraft i iptables

Zombie
DamageDMG
DamageDMG

Siemka, mam spory problem.

Jutro startuje serwer, a RCON nie łączy się z nim, wywala błąd, od kiedy zablokowałem porty.

Odblokowałem port TCP i UDP RCONa i nie działa, dodam że przed zablokowaniem portów wszystko działało.

Jestem chyba pierwszą osobą w Polsce która ma ten problem, ktoś pomoże? Do wieczora musze mieć to ogarnięte :///

Próbowałem:

iptables -A INPUT -v -p TCP --dport 11121 -j ACCEPT iptables -A INPUT -v -p UDP --dport 11121 -j ACCEPT iptables -A OUTPUT -v -p TCP --dport 11121 -j ACCEPT iptables -A OUTPUT -v -p UDP --dport 11121 -j ACCEPT

Wywala błąd:

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to :11121 (Connection refused) in /home/p484291/public_html/antybot/rcon.php on line 61

(błąd z przykładowego skryptu na stronie, sklep też nie działa)

DamageDMG
DamageDMG

Jakiś admin forum by pomógł? 😛 Nawet mogę zapłacić za dzialającą pomoc.. byle żeby działała .. 😕

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Korzystasz z serwera VPS KVM? Jeżeli tak, to iptables tutaj działa w 50%. Musisz dodać port do filtrowania UDP. Jeżeli nie masz dodanych, zaloguj się do panelu v3: http://my.lvlup.pro, wejdź do swojego VPSa i do filtrowania dodaj port UDP.

Jeżeli korzystasz z VPS OpenVZ niestety, ale to nie zadziała - iptables są niedostępne.

DamageDMG
DamageDMG

Chodzi o serwer dedykowany 64G z ovh xD Jeżeli chodzi o filtrowanie UDP jakaś komenda? Będę bardzo wdzięczny, nie mogę nic znaleść na necie :/

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Okej. Następnym razem pisz, np. jaki masz serwer czy coś. Czy maszyny dedykowane mają filtrowanie? Tego nie wiem. Poszukaj w ustawieniach itp.

DamageDMG
DamageDMG

Ehh.. "czy maszyny dedykowane maja filtrowanie" XDDDDDDDDDDDD Łatwiej, profesjonalniej i szybciej zrobił bym to 1 komendą do iptables (przypominam że panel też ja wykonuje jako zapytanie w GUI) :/ Brakuje mi tej 1 komendy :////

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Masz może zaporę sieciową?

DamageDMG
DamageDMG

Domyślną z ovh filtruje połączenia przychodzące/wychodzące, jeśli chodzi o kompletne blokady to tylko iptables, tak jak mówiłem, wczoraj zablokowałem wszystkie porty i od wczoraj sklep nie działa. Za RCONa odpowiada konkretny port/komenda którą wystarczy odblokować, tylko albo jestem takim tłumokiem i to jest takie łatwe, albo nikt w Polsce nie ma minkrofta na dedyku xD

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Odblokuj port wpisany w server.properties pod kluczem rcon.port

Toranktto
Toranktto

Rcon nie używa UDP tylko TCP. https://developer.valvesoftware.com/wiki/Source_RCON_Protocol Nie ma potrzeby odblokowywania portu Rcona na UDP.

DamageDMG
DamageDMG

Mam port 11121 odblokowuwuje go komendami: iptables -A INPUT -v -p TCP --dport 11121 -j ACCEPT iptables -A OUTPUT -v -p TCP --dport 11121 -j ACCEPT i nie działa :D

LinGruby
LinGruby Pionier

zobacz co masz już odpalone iptables -L acz na grach i serwerach gier się nie znam ale tą komendą zobaczysz co masz już odpalone w iptables

DamageDMG:

/public_html/antybot/rcon.php on line 61

a z tego wynika że coś nie tak jest w linii 61 rcon.php

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Najpierw musisz zezwalać na te porty, a potem wycinać resztę. Tak działa -A w iptables, dopisuje na końcu. -I na początku.