Recipient address rejected: Spf check: softfail

Zombie
mail
DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Witam, posiadam stronę na lvlup.pro. Wszystko było z nią dobrze, dopóki nie zarejestrował się użytkownik, który posiadał pocztę na Onecie. Niestety on nie otrzymywał moich wiadomości, ale ja jego tak. Po wysłaniu jednego maila i odczekaniu 24h otrzymuje zwrot maila z powodem: "Recipient address rejected: Spf check: softfail". Czytałem na różnych forach jak to naprawić, ale żaden sposób nie pomógł. Proszę o pomoc. Pozdrawiam :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Zgodnie z tytułem, sprawdź wpis SPF czy jest poprawny. Powinien on zawierać IP serwera z którego wysyłany jest mail. Maile wysyłasz też z hostingu WWW czy np. z VPS? Będzie tu potrzebnych trochę informacji zanim się ustali jak powinien wyglądać taki wpis.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Wpis zaktualizowałem 2 dni temu, wcześniej był inny adres IP. Maile wysyłam z hostingu WWW.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Dokadnie wyglada to tak: "v=spf1 a mx ip4:91.134.213.47 ~all"

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Wpis wygląda na modyfikowany. Domyślna wartość to

"v=spf1 a mx ip4:91.134.109.98 ~all"

Inne adresy IP są używane do serwowania stron a inne do panelu DirectAdmin czy wysyłania maili. Ustaw tak jak wyżej, odczekaj z kilka godzin lub najlepiej dobę i sprawdź ponownie.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Niestety. ale dalej nie działa ta zmiana. Rozumiem, że każdy usługodawca może narzucić sobie czas aktualizacji dłuższy, ale moim zdaniem 2 dni powinny wystarczyć. Na Gmailu, przy mailu, jest ikona znaku zapytania:

52x52 Gmail nie może zweryfikować, czy ta wiadomość została wysłana z domeny moja-domena.pl

Dalej maile np. do Onetu nie dochodzą.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Przeglądałem logi serwera pocztowego. Może to być kwestia po mojej stronie. Aby to zweryfikować, sprawdź proszę czy taki wpis będzie działać lepiej:

"v=spf1 a mx ip4:167.114.227.107 ~all"
DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Już działa :)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ten wpis działa :slight_smile:

SystemZ:

"v=spf1 a mx ip4:91.134.109.98 ~all"

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Może raz działać a raz nie, w przypadku problemów polecam sprawdzić wpis z innym IP jak podałem wyżej.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Dobrze, dziękuję bardzo 😃